Startuj z nami!

www.szkolnictwo.pl

praca, nauka, rozrywka....

mapa polskich szkół
Nauka Nauka
Uczelnie Uczelnie
Mój profil / Znajomi Mój profil/Znajomi
Poczta Poczta/Dokumenty
Przewodnik Przewodnik
Nauka Konkurs
uczelnie

zamów reklamę
zobacz szczegóły
uczelnie
PrezentacjaMapaForumPrezentacja nieoficjalnaZmiana prezentacjiUczniowie
Zespół Szkół Technicznych

im. Hipolita Cegielskiego

ul. Stanisława Staszica 3, 63-100 Śrem
tel./fax (61) 283-76-35
www:   http://www.zst.srem.pl
e-mail:  


Platforma Edukacyjna - gotowe opracowania lekcji oraz testów.
Od 01.01.2015 odwiedzono tę wizytówkę 8256 razy.
Chcesz zwiększyć zainteresowanie Twoją jednostką?
Zaprezentuj w naszym informatorze swoją jednostkę ->>>
* szkolnictwo.pl - najpopularniejszy informator edukacyjny - 1,5 mln użytkowników miesięcznie

II LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE

- kierunek policyjny
- kierunek strażacko-ratowniczy
 

TECHNIKUM NR 2


ZASADNICZA SZKOŁA ZAWODOWA NR 2

- drukarz
- mechanik automatyki przemysłowej i urządzeń precyzyjnych
- monter mechatronik
- modelarz odlewniczy
- operator maszyn i urządzeń odlewniczych

O nas

Historia naszej szkoły sięga roku 1963. Wtedy właśnie – w związku z budową Odlewni Żeliwa w Śremie – 1 września powstały dwa oddziały o specjalności formierz i modelarz odlewniczy.

W budynku szkolnym mieszczą się nowoczesne specjalistyczne pracownie, w tym cztery pracownie komputerowe oraz biblioteka multimedialna. Uczniowie mogą wybierać różne języki obce: angielski, francuski, niemiecki i rosyjski. W szkole organizowane są różnorodne konkursy i ciekawe okolicznościowe imprezy. Uczniowie mogą też pochwalić się wieloma osiągnięciami w konkursach i olimpiadach pozaszkolnych. Nasza szkoła słynie z bogatego życia sportowego, jest organizatorem wielu imprez, w tym ogólnopolskich.

Lekcje wychowania fizycznego odbywają się w hali sportowej znajdującego się obok obiektu sportowego Śremskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji, gdzie można korzystać również z basenu, lodowiska czy kręgielni. Do dyspozycji uczniów jest też piękne boisko szkolne z trybunami i profesjonalnym oświetleniem, na którym odbywają się nie tylko szkolne imprezy.

Zespół Szkół Technicznych oferuje swoim uczniom w II Liceum Ogólnokształcącym, poza przedmiotami ogólnokształcącymi, szkolenia specjalistyczne z zakresu służb mundurowych, pozwala rozwijać umiejętności i pasje. Szkoła wychowuje młodych ludzi w poczuciu patriotyzmu i zachęca do budowania społeczeństwa obywatelskiego. Decydując się na naukę w ZST, można liczyć na podniesienie sprawności fizycznej, umożliwiającej wykonywanie zadań w terenie i na poligonie. Można poznać i opanować m.in. wiedzę i umiejętności praktyczne niezbędne dowódcy drużyny.

W klasach Technikum nr 2 otworzą naszym uczniom drzwi do wymarzonego zawodu! Kierunki techniczne pozwalają na wspaniałą przyszłość. Dzięki dodatkowym kursom kwalifikacyjnym realizowanym podczas nauki w technikum można uzyskać więcej niż jeden zawód. Ponadto nasza szkoła troszcząc się o jak najlepsze przygotowanie swoich wychowanków do zawodowej przyszłości prowadzi różnorodne przedsięwzięcia edukacyjne, organizowane we współpracy z wyższymi uczelniami (WSB, WSNHiD, DSW) oraz organizacjami mundurowymi (WKU Poznań, WKP Poznań, KPP Śrem).

Od kilku lat realizowany jest w naszej szkole projekt Leonardo da Vinci, dzięki któremu uczniowie naszej szkoły mają możliwość odbywania praktyk zawodowych poza granicami kraju (Anglia, Hiszpania, Czechy).

Uczniom, którym zależy na szybszym podjęciu pracy proponujemy rozpoczęcie kształcenia w klasie zawodowej w naszej Zasadniczej Szkole Zawodowej. Proponowane przez nas kierunki są wynikiem analizy lokalnego rynku pracy, rozmów z przedstawicielami śremskich przedsiębiorstw, jak również konsultacji z Powiatowym Urzędem Pracy. Podejmujemy współpracę z najlepszymi firmami i zakładami pracy działającymi na terenie naszego powiatu. To właśnie w nich nasi uczniowie zdobywają niezbędne umiejętności praktyczne.

Podobnie jak w technikum, wybierając dodatkowe kursy kwalifikacyjne uzyskujesz więcej niż jeden zawód!

Zapraszamy serdecznie !!!

Pełna prezentacja szkoły pojawi się po zatwierdzeniu oferty przedstawionej szkole.
Jeżeli szkoła nie otrzymała oferty, prosimy o kontakt:

zmiany@szkolnictwo.pl

Umieść poniższy link na swojej stronie aby wzmocnić promocję tej jednostki oraz jej pozycjonowanie w wyszukiwarkach internetowych:

X

TO JEST ROBOCZA PREZENTACJA JEDNOSTKI!

Zapraszamy placówkę do skorzystania z pełnej reklamy.
Skontaktuj się z redakcją katalogu,
ustal atrakcyjne warunki współpracy.
Ilość odwiedzin katalogu szkół:
wrzesień 2014 - 1.760.993
październik 2014 - 1.807.983
listopad 2014 - 1.782.702
styczeń 2015 - 2.003.589

OKS www.szkolnictwo.pl
e-mail: zmiany@szkolnictwo.pl
- ponad 1,5mln użytkowników/mies.


Zarejestruj się lub zaloguj, aby mieć pełny dostęp do informatora o szkołach.

Nauczycielu! Bezpłatne, interaktywne lekcje i testy oraz prezentacje w PowerPoint`cie --> www.szkolnictwo.pl (w zakładce "Nauka").

Zaloguj się aby mieć dostęp do platformy edukacyjnej
Zachodniopomorskie Pomorskie Warmińsko-Mazurskie Podlaskie Mazowieckie Lubelskie Kujawsko-Pomorskie Wielkopolskie Lubuskie Łódzkie Świętokrzyskie Podkarpackie Małopolskie Śląskie Opolskie Dolnośląskie