Startuj z nami!

www.szkolnictwo.pl

praca, nauka, rozrywka....

mapa polskich szkół
Nauka Nauka
Uczelnie Uczelnie
Mój profil / Znajomi Mój profil/Znajomi
Poczta Poczta/Dokumenty
Przewodnik Przewodnik
Nauka Konkurs
uczelnie

zamów reklamę
zobacz szczegóły
uczelnie
PrezentacjaMapaForumPrezentacja nieoficjalnaZmiana prezentacjiUczniowie
Zespół Szkół Centrum Kształcenia Rolniczego

im. Jadwigi Dziubińskiej

Zduńska Dąbrowa 64, 99-440 Zduny
tel./fax (46) 838 74-95
www:   http://www.zspzd-technikum.pl
ZSCKR na Facebooku
e-mail:   szkola@zspzd-technikum.pl
zsrzd@poczta.onet.pl
Liczba odwiedzin od 01.01.2015: 18366 razy
dzięki wykupionej wizytówce w serwisie szkolnictwo.pl
(wysokie pozycjonowanie płatnej wizytówki =
= duża popularność
Twojej jednostki!)
* szkolnictwo.pl - najpopularniejszy informator edukacyjny - 1,5 mln użytkowników miesięcznie
 

TECHNIKUM


KWALIFIKACYJNE KURSY ZAWODOWE
W ZAWODACH:


SZKOŁA POLICEALNA

- technik weterynarii (4 semestry)
- zajęcia w systemie zaocznym

O NAS

Szkoła jest położona 10km od Łowicza w kierunku Kutna. Budynek szkoły, sali gimnastycznej, internatu i gospodarstwo pomocnicze mieszczą się w "Parku Wiejskim". Dogodne położenie sprawia, że do naszej szkoły uczęszcza młodzież z odległych zakątków województwa łódzkiego i mazowieckiego. Na miejscu istnieje możliwość zakwaterowania w bardzo dobrze wyposażonym internacie oraz na stancjach prywatnych.

Absolwenci szkół zdobywają pełne kwalifikacje rolnicze, uprawniające do prowadzenia własnego gospodarstwa rolnego oraz występowania o dopłaty i fundusze strukturalne z UE.

   Dlaczego warto wybrać naszą szkołę?
 • poszerzysz swoją wiedzę i umiejętności
 • poznasz nowoczesne sposoby gospodarowania z wykorzystaniem technologii informatycznych
 • fundusze strukturalne będą w zasięgu Twojej ręki
 • będziesz miał większy wpływ na wzrost dochodów swojego gospodarstwa
 • wzrośnie poczucie Twojej wartości jako przedsiębiorcy rolnego

Szkoła umożliwia:
 • wyjazdy turystyczno-szkoleniowe krajowe i zagraniczne
 • wszechstronny rozwój zainteresowań uczniów podczas zajęć lekcyjnych i pozalekcyjnych w: Samorządzie Uczniowskim, Naukowym Kole Ekonomistów, Kole Zootechników, PCK, LOP, grupie tanecznej, zespołach muzycznych, szkolnym sklepiku, radiowęźle szkolnym, Uczniowskim Klubie Wolontariatu
 • udział w pokazach, konferencjach, szkoleniach przodujących firm
 • ukończenie kursów np.: kurs nauki jazdy samochodem i ciągnikiem, kurs na inseminatora, kurs kombajnisty, kurs bukieciarstwa, kurs obsługi kasy fiskalnej, kurs nauki jazdy konnej, inne wg potrzeb ucznia


Baza dydaktyczna:
 • atrakcyjne położenie na terenie parku wiejskiego
 • pracownie ogólnokształcące i zawodowe dobrze wyposażone w sprzęt techno-dydaktyczny
 • bezprzewodowy Internet Wi-Fi na terenie całej szkoły
 • nowy budynek kształcenia zawodowego z lecznicą weterynaryjną i pracownią analityczno chemiczną
 • pracownie komputerowe ze stałym dostępem do Internetu
 • biblioteka ze skomputeryzowanym katalogiem, czytelnią oraz pracownią multimedialną
 • eko-ogród, eko-pracownię
 • nowoczesną oborę z robotem udojowym
 • kajaki i rowery
 • internat z pokojami 2 lub 3 osobowymi, stołówką i siłownią fitness
 • kompleks obiektów sportowych: hala sportowa oraz stadion
 • autodrom do nauki jazdy
 • plac manewrowy do nauki jazdy

INTERNAT

W ofercie internatu znajdują się 2, 3 i 4 osobowe pokoje. Istnieje możliwość zakwaterowania oraz wyżywienia 90 osób. Pokoje są wyposażone w tapczany, szafy ubraniowe, regały, stoły i krzesła oraz umywalki. Na każdym piętrze znajdują się sanitariaty, toalety, prysznice, pomieszczenia do prasowania osobistych rzeczy. Internat zapewnia młodzieży całodzienne wyżywienie. Stołówka zlokalizowana jest w budynku szkoły, posiada własne zaplecze kuchenne. Posiłki są smaczne, domowe, a przede wszystkim zdrowe. Ze stołówki mogą korzystać również uczniowie niezamieszkujący w internacie.

CHARAKTERYSTYKA ZAWODÓW

Technik Architektury Krajobrazu
To jest jedyna tego typu szkoła w naszym regionie. Szkoła uczy projektowania, kształtowania i pielęgnacji terenów zieleni, konserwacji istniejących i nowo projektowanych elementów architektury krajobrazu, projektowania ogrodów przydomowych, działek rekreacyjnych, zieleni miejskiej, rewaloryzacji, modernizacji parków zabytkowych, inwentaryzacji drzewostanu. Przedmiotem z rozszerzonym programem nauczania jest matematyka.

Technik Weterynarii
Uczniowie odbywają zajęcia edukacyjne w pracowniach specjalistycznych pod kierunkiem lekarzy weterynarii, a praktyki zawodowe w lecznicach weterynaryjnych. W trakcie nauki zdobywają umiejętności posługiwania się sprzętem specjalistycznym (USG, aparaty hematologiczne, spektrofotometry) przeznaczonym do diagnozowania chorób oraz sprzętem analitycznym do określania rodzaju patogenów.

Technik Rolnik
Uczniowie nabywają umiejętności do prowadzenia własnego gospodarstwa rolnego lub do pracy w zawodach rolniczych i okołorolniczych. Szkoła wychodzi naprzeciw aktualnym potrzebom i kształci techników rolników o różnych specjalnościach. Po ukończeniu szkoły uczniowie mają możliwość podjęcia studiów wyższych na kierunkach: rolnictwo, zootechnika, technika rolnicza, ekonomia, agrobiznes.


Technik Hodowca Koni
Zawód, który w sposób emocjonujący i twórczy realizuje zainteresowania młodych ludzi w zakresie szeroko rozumianego sportu jeździeckiego i hodowli koni. Wychodząc naprzeciw wzrastającemu zainteresowaniu końmi i zapotrzebowaniu na rynku pracy na wykwalifikowaną kadrę do obsługi koni zapewniamy: zdobycie wiedzy z szeroko rozumianej hipologii na zajęciach teoretycznych i praktycznych, doskonalenie umiejętności jeździeckich, powożenie zaprzęgami, okresowe zajęcia z podkuwaczami, lekarzami weterynarii oraz rymarzami.

Umieść poniższy link na swojej stronie aby wzmocnić promocję tej jednostki oraz jej pozycjonowanie w wyszukiwarkach internetowych:

Zaloguj się aby mieć dostęp do platformy edukacyjnej
Zachodniopomorskie Pomorskie Warmińsko-Mazurskie Podlaskie Mazowieckie Lubelskie Kujawsko-Pomorskie Wielkopolskie Lubuskie Łódzkie Świętokrzyskie Podkarpackie Małopolskie Śląskie Opolskie Dolnośląskie