Startuj z nami!

www.szkolnictwo.pl

praca, nauka, rozrywka....

mapa polskich szkół
Nauka Nauka
Uczelnie Uczelnie
Mój profil / Znajomi Mój profil/Znajomi
Poczta Poczta/Dokumenty
Przewodnik Przewodnik
Nauka Konkurs
uczelnie

zamów reklamę
zobacz szczegóły
uczelnie
PrezentacjaMapaForumPrezentacja nieoficjalnaZmiana prezentacjiUczniowie
Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych Nr 4

im. Piotra Latoski

ul. Lwa Tołstoja 13, 41-709 Ruda Śląska
tel. (32) 242-16-28
www:   http://zsp4.mzopo.pl
e-mail:   tolstoj4@gmail.com


Platforma Edukacyjna - gotowe opracowania lekcji oraz testów.
Od 01.01.2015 odwiedzono tę wizytówkę 5601 razy.
Chcesz zwiększyć zainteresowanie Twoją jednostką?
Zaprezentuj w naszym informatorze swoją jednostkę ->>>
* szkolnictwo.pl - najpopularniejszy informator edukacyjny - 1,5 mln użytkowników miesięcznie

TECHNIKUM UZUPEŁNIAJĄCE Nr 2 (3 lata)

- technik elektronik
- technik mechatronik

POLICEALNA SZKOŁA ZAWODOWA (2 LATA)

 

TECHNIKUM Nr 4 (4 lata)

- technik elektryk
- technik logistyk

ZASADNICZA SZKOŁA ZAWODOWA Nr 4 (3 lata)

- elektryk
- operator obrabiarek sterowanych numerycznie CNC
- elektromechanik pojazdów samochodowych
- mechanik pojazdów samochodowych
- ślusarz, stolarz, piekarz, cukiernik, rzeźnik wędliniarz, monter instalacji sanitarnych, dekarz, fryzjer
- sprzedawca, lakiernik, betoniarz-zbrojarz, malarz-tapeciarz, blacharz samochodowy, posadzkarz

Na rudzkim rynku oświatowym istnieje szeroki wachlarz ofert szkół - wśród których jest Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych Nr 4 im. Piotra Latoski z ul. Lwa Tołstoja 13. Jest to szkoła z sześćdziesięciokilkuletnią tradycją, kształcąca w nowoczesnych, bardzo poszukiwanych na rynku pracy zawodach.

Co nas wyróżnia?
Szkolnictwo zawodowe musi sprostać nowym wyzwaniom, przygotować absolwentów o kwalifikacjach oczekiwanych na rynkach pracy. Wymagane są elastyczne, szerokoprofilowe programy kształcenia pozwalające na szybkie wprowadzanie aktualnych treści kształcenia, kształtowanie oczekiwanych umiejętności, szybkie reagowanie na potrzeby rynku pracy. Potrzebna jest nowoczesna baza dydaktyczna.

Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych Nr 4 posiada najciekawszą ofertę kształcenia zawodowego dla absolwentów gimnazjów. W dzisiejszym świecie techniki oferujemy naukę opartą o najnowsze technologie w zawodach poszukiwanych na rynku pracy.

Uczniowie korzystają w naszej szkole z najnowszych zdobyczy techniki - posiadamy m.in. pracownię wyposażoną w roboty mobilne HEXOR - II, MA-VIN, pracownię mechatroniki wyposażoną w nowoczesny sprzęt dydaktyczny firmy Siemens i Fanuc (sterowniki PLC), pulpit FUTURION Festo, elektrotechniki, pracownie komputerowe oraz logistyki.

Dbając o pełną realizację programu kształcenia zawodowego nasza szkoła przystąpiła w ub. r. szkolnym do europejskiego programu "Leonardo da Vinci" .

W ramach programu, uczniowie naszej szkoły realizują praktyki zawodowe w klasie III technikum w wybranych zakładach pracy krajów Europy. W roku bieżącym grupa naszych uczniów wyjechała na miesięczne (finansowane w całości ze środków unijnych) praktyki do Cork w Irlandii. Wspomagamy również naszych uczniów w pozyskiwaniu praktyk w lokalnych zakładach pracy.

Nasi uczniowie mają do dyspozycji szkolną pełnowymiarową halę sportową ze ścianą wspinaczkową, miejskie baseny oraz boiska sportowe KS "Pogoń". W ramach zajęć z języka polskiego uczniowie uczestniczą w spektaklach teatralnych.

Zapewniamy praktyczną naukę zawodu w Centrum Kształcenia Praktycznego. Proponujemy naukę języków obcych do wyboru: angielskiego, niemieckiego, francuskiego. Uczniowie mają możliwość uczestnictwa w szerokiej gamie kółek zainteresowań: informatycznego, sportowego, turystycznego, teatralnego, fotograficznego, dziennikarskiego. Szkoła zapewnia pracę po ukończeniu nauki!!!

Do prowadzenia procesu kształcenia niezbędna jest nowoczesna baza techno-dydaktyczna, a ta, którą dysponują szkoły - nie w pełni spełnia te wymagania. PO prostu: edukacja nie jest w stanie nadążyć za szybko postępującymi zmianami w technologiach. Dlatego w naszej szkole uznano za priorytet tworzenie partnerstw lokalnych na rzecz rozwoju kształcenia zawodowego w branżach: elektryczno-mechatronicznej, logistycznej oraz rzemieślniczych.

Uczniowie naszej szkoły zapoznają się w ramach zajęć specjalistycznych z nowoczesną bazą techniczną, możliwościami produkcyjnymi oraz uzyskują konkretną propozycję podjęcia zatrudnienia w poznanym wcześniej zakładzie - na znanych sobie stanowiskach pracy. Firma Promus oferuje pracę w kraju jak i za granicą (w Essen - Niemcy). Współpraca z firmą PROMUS zaowocowała również nawiązaniem kontaktu z Rejonowym Urzędem Pracy, dzięki czemu absolwenci szkoły uzyskali możliwość zdobycia dodatkowych kwalifikacji, podnoszących ich "wartość" na rynku pracy. Kursy, z inicjatywy tego pracodawcy dzięki wsparciu finansowemu funduszy europejskich objęły m.in. specjalności spawaczy, operatorów dźwigów samobieżnych, operatorów wózków widłowych.

Pełna prezentacja szkoły pojawi się po zatwierdzeniu oferty przedstawionej szkole.
Jeżeli szkoła nie otrzymała oferty, prosimy o kontakt:

zmiany@szkolnictwo.pl

Umieść poniższy link na swojej stronie aby wzmocnić promocję tej jednostki oraz jej pozycjonowanie w wyszukiwarkach internetowych:

X

TO JEST ROBOCZA PREZENTACJA JEDNOSTKI!

Zapraszamy placówkę do skorzystania z pełnej reklamy.
Skontaktuj się z redakcją katalogu,
ustal atrakcyjne warunki współpracy.
Ilość odwiedzin katalogu szkół:
wrzesień 2014 - 1.760.993
październik 2014 - 1.807.983
listopad 2014 - 1.782.702
styczeń 2015 - 2.003.589

OKS www.szkolnictwo.pl
e-mail: zmiany@szkolnictwo.pl
- ponad 1,5mln użytkowników/mies.


Zarejestruj się lub zaloguj, aby mieć pełny dostęp do informatora o szkołach.

Nauczycielu! Bezpłatne, interaktywne lekcje i testy oraz prezentacje w PowerPoint`cie --> www.szkolnictwo.pl (w zakładce "Nauka").

Zaloguj się aby mieć dostęp do platformy edukacyjnej
Zachodniopomorskie Pomorskie Warmińsko-Mazurskie Podlaskie Mazowieckie Lubelskie Kujawsko-Pomorskie Wielkopolskie Lubuskie Łódzkie Świętokrzyskie Podkarpackie Małopolskie Śląskie Opolskie Dolnośląskie