Startuj z nami!

www.szkolnictwo.pl

praca, nauka, rozrywka....

mapa polskich szkół
Nauka Nauka
Uczelnie Uczelnie
Mój profil / Znajomi Mój profil/Znajomi
Poczta Poczta/Dokumenty
Przewodnik Przewodnik
Nauka Konkurs
uczelnie

zamów reklamę
zobacz szczegóły
uczelnie
PrezentacjaMapaForumPrezentacja nieoficjalnaZmiana prezentacjiUczniowie
Młodzieżowy Ośrodek Socjoterapii

Zespół Placówek Resocjalizacyjno-Wychowawczych

ul. Legionów 131, 26-110 Skarżysko-Kamienna
tel. / fax (41) 254-30-83
www:   http://mosskarzysko.prv.pl
e-mail:   mosskar@op.pl

Od 01.01.2015 odwiedzono tę wizytówkę 17112 razy.
Chcesz zwiększyć zainteresowanie Twoją jednostką?
Zaprezentuj w naszym informatorze swoją jednostkę ->>>
* szkolnictwo.pl - najpopularniejszy informator edukacyjny - 1,5 mln użytkowników miesięcznie

 

SZKOŁA PODSTAWOWA SPECJALNA

- w szkole realizuje się program dla uczniów w normie intelektualnej jednak wymagania są bardzo zróżnicowane, w związku z powyższym programy dostosowuje się do indywidualnych możliwości ucznia.

GIMNAZJUM SPECJALNE

- gimnazjum w Młodzieżowym Ośrodku Socjoterapii jest przeznaczone dla młodzieży z zaburzeniami zachowania i emocji, zagrożonej niedostosowaniem społecznym i demoralizacją. Uczą się w nim chłopcy w wieku 13-18 lat z terenu całej Polski, umieszczeni w placówce postanowieniem Sądu Rodzinnego.

O Nas
Ośrodek przeznaczony jest dla dzieci i młodzieży w wieku 13 - 18 lat zagrożonej niedostosowaniem społecznym i demoralizacją oraz przejawiających zaburzenia zachowania, tj. wagary, trudności w uczeniu się, symptomy nieprzystosowania społecznego, agresywność, zaburzenia emocjonalne.

W placówce funkcjonuje Szkoła Podstawowa oraz Gimnazjum. Mają one statut szkoły specjalnej. W szkołach realizuje się program dla uczniów w normie intelektualnej jednak wymagania są bardzo zróżnicowane, w związku z powyższym programy dostosowuje się do indywidualnych możliwości ucznia.

Do MOS-u przyjmujemy wychowanków na podstawie postanowienia Sądu Rodzinnego. Kierowaniem podopiecznych do Ośrodka zajmuje się Centrum Metodyczne Pomocy Psychologiczno Pedagogicznej w Warszawie.

MOS zajmuje jedną kondygnację budynku, w którym poza pokojami sypialnymi każdej grupy wychowawczej, mieszczą się też klasy lekcyjne, świetlice, pracownia komputerowa i pokój nauczycielski. Na parterze znajduje się jadalnia, gabinet pielęgniarki, biblioteka, gabinet dyrektora, sekretariat i księgowość. Na pierwszym piętrze mieści się gabinet psychologa i pedagoga, klasy lekcyjne, sala gimnastyczna oraz siłownia.

Internat dysponuje 60 miejscami. Podopieczni podzieleni są na 5 grup wychowawczych. Każda grupa liczy do 12 wychowanków. Grupą opiekuje się 3 wychowawców.

Celem Ośrodka jest:
  • wspieranie rozwoju młodzieży, która wymaga specjalnej organizacji nauki, metod pracy i wychowania oraz specjalistycznej pomocy psychoedukacyjnej
  • kształtowanie u dzieci i młodzieży odpowiedzialności za własne postępowanie, wyrabianie krytycyzmu i postaw asertywnych
  • promocja zdrowia, propagowanie zdrowego stylu życia, ekologicznego modelu funkcjonowania we współczesnym świecie
  • działania na rzecz zaspokajania potrzeb edukacyjnych wychowanków
  • przygotowanie młodzieży do udziału w życiu publicznym, samorządności. Dbałość o tradycje i obyczaje

Oprócz obowiązkowych zajęć edukacyjnych Ośrodek prowadzi zajęcia dodatkowe dla wychowanków, socjoterapia, terapia psychologiczna, terapia pedagogiczna, koła zainteresowań: sportowe, plastyczne, muzyczne, turystyczne, informatyczne.

Kadra Ośrodka to wykwalifikowani specjaliści zaangażowani w swoją pracę. Merytoryczne przygotowanie, twórcza postawa i osobiste zaangażowanie nauczycieli i wychowawców zapewniają naszej młodzieży wsparcie i pomoc we wszechstronnym rozwoju, w szczególności poprzez: wspieranie ucznia w rozwiązywaniu problemów wychowawczych i społecznych, opracowywanie diagnozy i prognozy psychologicznej i pedagogicznej; organizowanie i prowadzenie pracy profilaktycznej i socjoterapeutycznej, tworzenie i realizację programów profilaktycznych.
Zawsze znajdują czas na rozmowę, a przede wszystkim akceptują dzieci takimi jakie są, co ułatwia im modyfikowanie negatywnych zachowań podopiecznych.

W Ośrodku funkcjonuje biblioteka. Biblioteka szkolna stanowi dla uczniów i nauczycieli centrum informacji, ułatwia dostęp do literatury, daje możliwość rozwijania zainteresowań i samokształcenia. Użytkownikami naszej biblioteki są uczniowie, nauczyciele oraz pozostali pracownicy ośrodka. Biblioteka nasza oferuje czytelnikom księgozbiór na który składają się woluminy, kasety video, płyty DVD. W roku szkolnym 2008/2009 biblioteka wzbogaciła się w nowe pomieszczenie. Stworzona została czytelnia wyposażona w nowe meble oraz pięć stanowisk komputerowych. Dzięki podłączeniu do Internetu w roku 2009 czytelnia przekształciła się w Multimedialne Centrum Informatyczne z którego bardzo chętnie korzystają wychowankowie ośrodka. Księgozbiór biblioteki jest systematycznie rozbudowywany i modyfikowany, wzbogacany zgodnie z nową podstawą programową w podręczniki. W bibliotece znajdują się również obowiązujące dokumenty wewnątrzszkolne tj.: statut, programy szkolne: wychowawczy, profilaktyczny, procedury postępowania, regulamin pobytu ucznia w ośrodku.

Pełna prezentacja szkoły pojawi się po zatwierdzeniu oferty przedstawionej szkole.
Jeżeli szkoła nie otrzymała oferty, prosimy o kontakt:

zmiany@szkolnictwo.pl

Umieść poniższy link na swojej stronie aby wzmocnić promocję tej jednostki oraz jej pozycjonowanie w wyszukiwarkach internetowych:

X

TO JEST ROBOCZA PREZENTACJA JEDNOSTKI!

Zapraszamy placówkę do skorzystania z pełnej reklamy.
Skontaktuj się z redakcją katalogu,
ustal atrakcyjne warunki współpracy.
Ilość odwiedzin katalogu szkół:
wrzesień 2014 - 1.760.993
październik 2014 - 1.807.983
listopad 2014 - 1.782.702
styczeń 2015 - 2.003.589

OKS www.szkolnictwo.pl
e-mail: zmiany@szkolnictwo.pl
- ponad 1,5mln użytkowników/mies.


Zarejestruj się lub zaloguj, aby mieć pełny dostęp do informatora o szkołach.

Nauczycielu! Bezpłatne, interaktywne lekcje i testy oraz prezentacje w PowerPoint`cie --> www.szkolnictwo.pl (w zakładce "Nauka").

Zaloguj się aby mieć dostęp do platformy edukacyjnej
Zachodniopomorskie Pomorskie Warmińsko-Mazurskie Podlaskie Mazowieckie Lubelskie Kujawsko-Pomorskie Wielkopolskie Lubuskie Łódzkie Świętokrzyskie Podkarpackie Małopolskie Śląskie Opolskie Dolnośląskie