Startuj z nami!

www.szkolnictwo.pl

praca, nauka, rozrywka....

mapa polskich szkół
Nauka Nauka
Uczelnie Uczelnie
Mój profil / Znajomi Mój profil/Znajomi
Poczta Poczta/Dokumenty
Przewodnik Przewodnik
Nauka Konkurs
uczelnie

zamów reklamę
zobacz szczegóły
uczelnie
PrezentacjaMapaForumPrezentacja nieoficjalnaZmiana prezentacjiUczniowie
Zespół Szkół Ogólnokształcących Mistrzostwa Sportowego w Ostrowcu Świętokrzyskim

ul. Żeromskiego 5, 27-400 Ostrowiec Świętokrzyski
tel. (41) 262-48-06 fax (41) 262 48 06
www:   http://sms.ostrowiec.pl
ZSO SM na Facebooku
e-mail:   sekretariat@sms.ostrowiec.pl
Liczba odwiedzin od 01.01.2015: 20300 razy
dzięki wykupionej wizytówce w serwisie szkolnictwo.pl
(wysokie pozycjonowanie płatnej wizytówki =
= duża popularność
Twojej jednostki!)
* szkolnictwo.pl - najpopularniejszy informator edukacyjny - 1,5 mln użytkowników miesięcznie-

 

SZKOŁA PODSTAWOWA MISTRZOSTWA SPORTOWEGO

- prowadzimy nabór do klasy VI
  dyscypliny: piłka siatkowa dziewcząt / piłka siatkowa chłopców/piłka ręczna
  chłopców, piłka nożna chłopców

- prowadzimy nabór do klasy VII i VIII
  dyscypliny: pływanie / waterpolo / piłka
  siatkowa dziewcząt i chłopców
/ piłka ręczna chłopców


LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE MISTRZOSTWA SPORTOWEGO

- klasa Mistrzostwa Sportowego
  pływanie / waterpolo chłopców / piłka
  siatkowa dziewcząt i chłopców /
  lekkoatletyka / piłka nożna
  i chłopców / piłka ręczna chłopców, boks,
  judo, taekwondo olimpijskie

Jednocześnie prowadzimy nabór uzupełniający do klas II i III.

Szkoła Podstawowa Mistrzostwa Sportowego

Jesteśmy jedyną w województwie świętokrzyskim szkołą podstawową mistrzostwa sportowego, która została powołana Uchwałą Rady Powiatu z dnia 30 marca 2017 r. w związku z koniecznością dostosowania sieci szkół wynikającą z wprowadzenia reformy oświaty. Nasza dewiza to młodość, kreatywność, edukacja i sport.

Na bazie umów partnerskich współpracujemy ze związkami sportowymi: Polskim Związkiem Pływackim, Polskim Związkiem Piłki Siatkowej i Związkiem Piłki Ręcznej w Polsce oraz z AWF w Krakowie i WSBiP w Ostrowcu Św.


 • posiadamy duże doświadczenie i bardzo duże osiągnięcia w pracy z młodzieżą uzdolnioną sportowo
 • umożliwiamy profesjonalny trening pod kierunkiem trenerów z bogatym dorobkiem zawodowym, którzy przygotowują do współzawodnictwa na poziomie co najmniej centralnym, otwierając drogę do sportowej kariery
 • nasi uczniowie osiągają sukcesy nie tylko na arenie krajowej, ale także międzynarodowej
 • gwarantujemy stworzenie warunków umożliwiających godzenie uprawiania sportu z nauką poprzez odpowiednią organizację zajęć dydaktycznych
 • praca z uczniem nastawiona jest na indywidualny rozwój umiejętności sportowych, ale także intelektualnych

Liceum Ogólnokształcące Mistrzostwa Sportowego

Szkoła ma bardzo duże doświadczenie w pracy z młodzieżą uprawiającą sport, ponieważ od roku szkolnego 2008/2009 prowadzimy jedyny w województwie Ośrodek Szkolenia Sportowego Młodzieży. Szkoła dysponuje zlokalizowanymi w jednym kompleksie: doskonałą bazą dydaktyczną, pełnowymiarową halą sportową, siłownią, boiskiem lekkoatletycznym oraz internatem ze stołówką. Młodzież ma zapewnioną również możliwość korzystania z nowoczesnej hali sportowej KSZO. Oferujemy również opiekę medyczną, stomatologiczną oraz pedagogiczną.

Kadrę tworzą specjaliści, którzy pracują nowoczesnymi i skutecznymi metodami na podstawie programów uwzględniających potrzeby środowiska. Wzorowo i ciekawie zorganizowana i wyposażona szkoła stanowi atrakcyjne miejsce pracy dla nauczycieli, którzy znajdują w niej warunki do pełnej samorealizacji, a dla uczniów jest miejscem, w którym przebywają chętnie i znacznie dłużej niż wymagają tego zajęcia dydaktyczno-wychowawcze.

Szkoła posiada:
 • pracownie lekcyjne
 • tablice interaktywne
 • halę sportową z widownią
 • pracownie komputerowe
 • centrum multimedialne
 • bibliotekę
 • biblioteczne centrum multimedialne
 • salę teatralną
 • boisko sportowe
 • internat

Zapewniamy wszechstronny rozwój, uczymy tolerancji, współpracy i przygotowujemy do życia. Szkoła czuje się za ucznia w pełni odpowiedzialna. Przyjmujemy wszystkich bez względu na ich dotychczasowe osiągnięcia i wszystkich równo traktujemy. Wyrównujemy szanse edukacyjne, stosując między innymi indywidualizację nauczania. W pracy szkoły bierzemy pod uwagę zróżnicowanie potrzeb i zdolności uczniów, dążąc do zapewnienia warunków rozwoju każdemu z nich. Oferujemy możliwość uczestnictwa w wielu profesjonalnych warsztatach.

W naszym liceum można uczyć się języków: angielskiego, niemieckiego, francuskiego, hiszpańskiego i rosyjskiego.

Uczeń przejawiający szczególne zdolności i pasje (dydaktyczne, literackie, aktorskie, plastyczne, dziennikarskie, sportowe lub inne), znajdzie u nas doskonałe warunki do ich rozwoju i realizacji. Szkoła ma na swoim koncie liczne osiągnięcia sportowe. W ciągu ostatnich lat nasze reprezentacje zajmują czołowe miejsca w turniejach szczebla miejskiego, powiatowego, wojewódzkiego, a coraz częściej krajowego i międzynarodowego. Oferujemy liczne zajęcia pozalekcyjne: przedmiotowe, artystyczne (koło teatralne, koło chemiczne, koło informatyczne, koło historyczne, koło dziennikarskie), sportowe, LOP i PCK. Aktywni działa Samorząd Uczniowski.

Współdziałamy z szeroko rozumianym środowiskiem lokalnym - zarówno samorządowym, oświatowym jak i akademickim. Staramy się też współpracować z rodziną, gdyż w niej najpierw przekazuje się kulturę i w niej człowiek uczy się więzi społecznych.

Waterpolo

Od 1 lutego 2016 r. na bazie porozumienia z Polskim Związkiem Pływackim rozpoczęliśmy szkolenie w zakresie waterpolo chłopców na poziomie gimnazjum i liceum. Jesteśmy trzecim w Polsce ośrodkiem objętym patronatem PZP.

Szkolenie dofinansowane jest przez Ministerstwo Sportu i Turystyki ze środków Funduszu Rozwoju Kultury Fizycznej na podstawie umowy z Polskim Związkiem Pływackim.

SIATKARSKI OŚRODEK SZKOLNY DLA DZIEWCZĄT przy Liceum Ogólnokształcącym Mistrzostwa Sportowego w Ostrowcu Św.

Liceum Ogólnokształcące Mistrzostwa Sportowego w ZSOMS jest jedynym w województwie świętokrzyskim wybranym przez Polski Związek Piłki Siatkowej i Ministerstwo Sportu i Turystyki do pracy w Siatkarskim Ośrodku Szkolnym dla dziewcząt.

Założenia programu opierają się na kontynuacji szkolenia młodych siatkarek na poziomie licealnym. W ramach porozumienia z PZPS szkoła otrzymała profesjonalny sprzęt siatkarski i materiały dydaktyczne. Zapewniamy doświadczonych nauczycieli i trenerów mających spore sukcesy na polu siatkówki, lekarza i fizjoterapeutę, którzy będą sprawować opiekę medyczną nad uczennicami objętymi szkoleniem. Dziewczętom uczącym się poza miejscem stałego zamieszkania gwarantujemy zakwaterowanie w internacie oraz całodzienne wyżywienie w pełni pokrywające ubytki energetyczne powstałe podczas zajęć sportowych. Z kolei uczennicom uczącym się w miejscu zamieszkania, jeden pełnowartościowy posiłek dziennie.

INTERNAT

Budynek internatu usytuowany jest w bezpośrednim sąsiedztwie liceum, prowadzi do niego dojazdowa aleja od strony ulicy Żeromskiego. Opiekę nad młodzieżą w internacie sprawuje wykwalifikowana kadra pedagogiczna. Internat jest czynny także w wybrane weekendy, tak by umożliwić uczniom - zawodnikom udział w zawodach sportowych, które odbywają się w dni wolne od zajęć dydaktycznych.

Parter budynku zajmują: kuchnia internatu ze stołówką, sekretariat internatu, prywatny gabinet stomatologiczny, biblioteka szkolna wraz z pomieszczeniem internetowego centrum informacji medialnej, dostępnym dla wszystkich uczniów i mieszkańców internatu oraz pomieszczenie socjalne, portiernia oraz aneks kuchenny (po kompletnym remoncie) dla mieszkańców internatu.

Na pierwszym piętrze znajdują sie trzyosobowe pokoje mieszkalne przeznaczone dla dziewcząt. Są to pokoje o wysokim standardzie, wyposażone w komplety nowych mebli. Na tym piętrze znajduje się również pokój kierownika internatu, klasy szkolne, świetlica wyposażona w telewizor, odtwarzacz DVD i telewizję cyfrową oraz pokój nauczycielski, gabinet pedagoga szkolnego i pielęgniarki.

Drugie piętro w całości zajmuje internat – pokoje dla chłopców, pokój wychowawców, świetlica audiowizualna wyposażona w telewizor, odtwarzacz DVD oraz telewizję cyfrową, świetlica sportowa wyposażona w stół do bilarda.

Piętro trzecie zajmuje Poradnia Psychologiczno-Pedagogiczna.

Mieszkańcy internatu mają możliwość korzystania z kompleksu sportowego (duże boisko z naturalną murawą i bieżnią, małe boisko treningowe, nowoczesna hala sportowa, siłownia) usytuowanego przy budynkach szkoły i internatu. W niedużej odległości od placówki znajduje się również Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji w Ostrowcu Św. (pływalnia, Dział Odnowy Biologicznej).

Umieść poniższy link na swojej stronie aby wzmocnić promocję tej jednostki oraz jej pozycjonowanie w wyszukiwarkach internetowych:

Zaloguj się aby mieć dostęp do platformy edukacyjnej
Zachodniopomorskie Pomorskie Warmińsko-Mazurskie Podlaskie Mazowieckie Lubelskie Kujawsko-Pomorskie Wielkopolskie Lubuskie Łódzkie Świętokrzyskie Podkarpackie Małopolskie Śląskie Opolskie Dolnośląskie