Startuj z nami!

www.szkolnictwo.pl

praca, nauka, rozrywka....

mapa polskich szkół
Nauka Nauka
Uczelnie Uczelnie
Mój profil / Znajomi Mój profil/Znajomi
Poczta Poczta/Dokumenty
Przewodnik Przewodnik
Nauka Konkurs
uczelnie

zamów reklamę
zobacz szczegóły
uczelnie
PrezentacjaMapaForumPrezentacja nieoficjalnaZmiana prezentacjiUczniowie
Zespół Oświatowych Placówek Integracyjnych

Micigózd, ul. Częstochowska 21, 26-065 Piekoszów
tel./fax (41) 306-10-84
www:   http://www.spmicigozd.republika.pl
e-mail:   sp_micigozd@op.pl


Platforma Edukacyjna - gotowe opracowania lekcji oraz testów.
Od 01.01.2015 odwiedzono tę wizytówkę 3655 razy.
Chcesz zwiększyć zainteresowanie Twoją jednostką?
Zaprezentuj w naszym informatorze swoją jednostkę ->>>
* szkolnictwo.pl - najpopularniejszy informator edukacyjny - 1,5 mln użytkowników miesięcznie

 

PRZEDSZKOLE SAMORZĄDOWE

- wykwalifikowana kadra pedagogiczna
- pedagog, logopeda

SZKOŁA PODSTAWOWA

- punkt przedszkolny
- wszechstronny rozwój uczniów
- języki obce: angielski, rosyjski
- rewalidacja
- świetlica szkolna
- klasy integracyjne

O nas

Zespół Oświatowych Placówek Integracyjnych w Micigoździe funkcjonuje od stycznia 2013 roku. W skład zespołu wchodzą: Szkoła Podstawowa w Micigoździe, Punkt Przedszkolny w Micigoździe, Przedszkole Samorządowe w Piekoszowie. W Szkole Podstawowej istnieją klasy integracyjne. W klasach tych oprócz nauczycieli wiodących, dzieci mogą liczyć na pomoc i wsparcie nauczycieli wspomagających, którzy czuwają nad realizacją treści edukacyjnych oraz bezpieczeństwem niepełnosprawnych uczniów na lekcjach i podczas przerw.

Szkoła i jej otoczenie przystosowane są do potrzeb uczniów niepełnosprawnych, zwłaszcza ruchowo, zbudowano podjazdy i dostosowano sanitariaty. Dzieci niepełnosprawne mogą liczyć na bezpłatny dowóz do szkoły zapewniony przez Urząd Gminy w Piekoszowie. Zarówno dojazd do szkoły, jak i odjazd odbywa się pod opieką opiekuna, czuwającego nad bezpieczeństwem dzieci. Dla uczniów naszej szkoły posiadających orzeczenie o potrzebie kształcenia specjalnego, przewidziana została odpowiednia liczba godzin rewalidacji.

Podczas zajęć rewalidacyjnych specjaliści pracują z dziećmi indywidualnie. Wszyscy uczniowie szkoły mogą brać udział w dodatkowych zajęciach pozalekcyjnych, organizowanych w ramach projektów unijnych. Uczniowie uczestniczą w zajęciach z: języka angielskiego i rosyjskiego, matematyki, zajęciach dydaktyczno-wyrównawczych i logopedycznych, biblioterapii i ortografii, a także w spotkaniach koła plastycznego, przyrodniczego, dziennikarskiego, w warsztatach informatycznych, teatralnych i przyrodniczo-ekologicznych.

Nasza placówka zatrudnia wyspecjalizowaną kadrę nauczycielską, która posiada kwalifikacje do pracy z dziećmi niepełnosprawnymi. Oferujemy szereg zajęć specjalistycznych: rewalidację, terapię pedagogiczną, gimnastykę korekcyjną i zajęcia logopedyczne. W naszej szkole działają: koło teatralne, koło informatyczne, koło plastyczne. Prowadzimy także zajęcia z biblioterapii i bajkoterapii. Dla dzieci czynna jest także świetlica szkolna, która oferuje pomoc w odrabianiu lekcji, gry edukacyjne i zabawy ruchowe.

W naszej szkole organizowane są wyjazdy: do kina, teatru, filharmonii. Przygotowujemy różne uroczystości i imprezy: Festiwal Teatralny, zabawa andrzejkowa, karnawałowa, Dzień Życzliwości i Pozdrowień, Tydzień Godności Osób Niepełnosprawnych itd. Klasa III uczestniczy w projekcie Nowe Horyzonty Edukacji Filmowej pod hasłem Filmowe podróże.

Zapraszamy serdecznie !!!

Pełna prezentacja szkoły pojawi się po zatwierdzeniu oferty przedstawionej szkole.
Jeżeli szkoła nie otrzymała oferty, prosimy o kontakt:

zmiany@szkolnictwo.pl

Umieść poniższy link na swojej stronie aby wzmocnić promocję tej jednostki oraz jej pozycjonowanie w wyszukiwarkach internetowych:

X

TO JEST ROBOCZA PREZENTACJA JEDNOSTKI!

Zapraszamy placówkę do skorzystania z pełnej reklamy.
Skontaktuj się z redakcją katalogu,
ustal atrakcyjne warunki współpracy.
Ilość odwiedzin katalogu szkół:
wrzesień 2014 - 1.760.993
październik 2014 - 1.807.983
listopad 2014 - 1.782.702
styczeń 2015 - 2.003.589

OKS www.szkolnictwo.pl
e-mail: zmiany@szkolnictwo.pl
- ponad 1,5mln użytkowników/mies.


Zarejestruj się lub zaloguj, aby mieć pełny dostęp do informatora o szkołach.

Nauczycielu! Bezpłatne, interaktywne lekcje i testy oraz prezentacje w PowerPoint`cie --> www.szkolnictwo.pl (w zakładce "Nauka").

Zaloguj się aby mieć dostęp do platformy edukacyjnej
Zachodniopomorskie Pomorskie Warmińsko-Mazurskie Podlaskie Mazowieckie Lubelskie Kujawsko-Pomorskie Wielkopolskie Lubuskie Łódzkie Świętokrzyskie Podkarpackie Małopolskie Śląskie Opolskie Dolnośląskie