Startuj z nami!

www.szkolnictwo.pl

praca, nauka, rozrywka....

mapa polskich szkół
Nauka Nauka
Uczelnie Uczelnie
Mój profil / Znajomi Mój profil/Znajomi
Poczta Poczta/Dokumenty
Przewodnik Przewodnik
Nauka Konkurs
uczelnie

zamów reklamę
zobacz szczegóły
uczelnie
PrezentacjaMapaForumPrezentacja nieoficjalnaZmiana prezentacjiUczniowie
Szkoła Podstawowa Nr 2

im. Tadeusza Kościuszki

Korniaktów Północny 51, 37-114 Białobrzegi
tel. (17) 224-52-90
www:   http://www.sp2korniaktow.edu.ple-mail:   szkolakor2@poczta.onet.pl


Platforma Edukacyjna - gotowe opracowania lekcji oraz testów.
Od 01.01.2015 odwiedzono tę wizytówkę 3906 razy.
Chcesz zwiększyć zainteresowanie Twoją jednostką?
Zaprezentuj w naszym informatorze swoją jednostkę ->>>
* szkolnictwo.pl - najpopularniejszy informator edukacyjny - 1,5 mln użytkowników miesięcznie

 

SZKOŁA PODSTAWOWA NR 2 IM. TADEUSZA KOŚCIUSZKI

- klasa "0"
- wykwalifikowana kadra nauczycielska
- wszechstronny rozwój uczniów
- przyjazna atmosfera
- język angielski
- koła zainteresowań
- biblioteka szkolna
- sala komputerowa
- zajęcia wyrównawcze
- zajęcia korekcyjne

O Nas

Od 1 września 1999 roku szkoła w Korniaktowie jest sześcioklasową publiczną szkołą podstawową. Organizuje i prowadzi kształcenie dzieci na pierwszym i drugim etapie edukacyjnym w klasach I–VI. Od września 1999 roku w szkole zorganizowany jest również oddział przedszkolny jako klasa "0". Nasz zespół nauczycielski składa się z osób dobrze przygotowanych do realizacji zadań pedagogicznych. Wszyscy nauczyciele są po studiach wyższych.

Do realizacji zadań edukacyjnych szkoła dysponuje budynkiem oddanym do użytku w 1958 roku. Jest to obiekt murowany, parterowy.

W naszej szkole nie ma pracowni przedmiotowych, poszczególne sale związane są z określonymi klasami. Wyposażenie w sprzęt i pomoce dydaktyczne jest wystarczające do realizacji statutowych zadań w zakresie kształcenia. Szkolna biblioteka znajduje się w jednej z sal lekcyjnych. Jej księgozbiór liczy około tysiąca pozycji. W ostatnich latach został wzbogacony o wiele lektur oraz wydawnictw encyklopedycznych i słownikowych.

W czerwcu 2008 roku szkoła otrzymała nową pracownię komputerową. Jest ona wyposażona w serwer, samodzielne stanowiska dla uczniów, skaner, laptop, rzutnik multimedialny i laserową drukarkę.

Od początku reformy systemu oświatowego we wrześniu 1999 roku szkoła pracuje w systemie klas łączonych. Zakres tego łączenia zmienia się, w kolejnych latach obejmuje różne klasy i różne przedmioty. Zmienia się także wymiar godzinowy łączeń. Zwykle obejmują one do 1/3 tygodniowego wymiaru godzin na takich przedmiotach jak język polski, matematyka czy przyroda oraz wspólne zajęcia z muzyki, plastyki i wychowania fizycznego.

Nasza szkoła może pochwalić się znaczącymi osiągnięciami. Przede wszystkim są to dobre wyniki pracy dydaktycznej. Wysoka średnia uzyskiwana na sprawdzianach klasy szóstej od kilku lat plasuje szkołę na czołowych miejscach w gminie i powiecie. Również w licznych konkursach i zawodach sportowych uczniowie zajmują wysokie lokaty. Placówka proponuje uczniom również bogatą i urozmaiconą ofertę zajęć pozalekcyjnych.

Składają się na nią: zajęcia korekcyjne i wyrównawcze, koła przedmiotowe, kółka zainteresowań. Szczególną popularnością cieszą się zajęcia z origami, przeszłości regionu i Szkolnego Koła Przyjaciół Ptaków. Udział w tych zajęciach pozwala młodzieży nie tylko poznanie własnego otoczenia, ale także jest okazją do uczestniczenia w ogólnopolskich i międzynarodowych akcjach. Placówka aktywnie uczestniczy też w życiu społeczności lokalnej.

Serdecznie zapraszamy !!!

Pełna prezentacja szkoły pojawi się po zatwierdzeniu oferty przedstawionej szkole.
Jeżeli szkoła nie otrzymała oferty, prosimy o kontakt:

zmiany@szkolnictwo.pl

Umieść poniższy link na swojej stronie aby wzmocnić promocję tej jednostki oraz jej pozycjonowanie w wyszukiwarkach internetowych:

X

TO JEST ROBOCZA PREZENTACJA JEDNOSTKI!

Zapraszamy placówkę do skorzystania z pełnej reklamy.
Skontaktuj się z redakcją katalogu,
ustal atrakcyjne warunki współpracy.
Ilość odwiedzin katalogu szkół:
wrzesień 2014 - 1.760.993
październik 2014 - 1.807.983
listopad 2014 - 1.782.702
styczeń 2015 - 2.003.589

OKS www.szkolnictwo.pl
e-mail: zmiany@szkolnictwo.pl
- ponad 1,5mln użytkowników/mies.


Zarejestruj się lub zaloguj, aby mieć pełny dostęp do informatora o szkołach.

Nauczycielu! Bezpłatne, interaktywne lekcje i testy oraz prezentacje w PowerPoint`cie --> www.szkolnictwo.pl (w zakładce "Nauka").

Zaloguj się aby mieć dostęp do platformy edukacyjnej
Zachodniopomorskie Pomorskie Warmińsko-Mazurskie Podlaskie Mazowieckie Lubelskie Kujawsko-Pomorskie Wielkopolskie Lubuskie Łódzkie Świętokrzyskie Podkarpackie Małopolskie Śląskie Opolskie Dolnośląskie