Startuj z nami!

www.szkolnictwo.pl

praca, nauka, rozrywka....

mapa polskich szkół
Nauka Nauka
Uczelnie Uczelnie
Mój profil / Znajomi Mój profil/Znajomi
Poczta Poczta/Dokumenty
Przewodnik Przewodnik
Nauka Konkurs
uczelnie

zamów reklamę
zobacz szczegóły
uczelnie
PrezentacjaMapaForumPrezentacja nieoficjalnaZmiana prezentacjiUczniowie
Szkoła Podstawowa Nr 5 z Oddziałami Integracyjnymi

im. Jana Pawła II w Kołobrzegu

ul. Krzysztofa Arciszewskiego 20, 78-100 Kołobrzeg
tel./fax (94) 351-62-41, tel. (94) 351-17-21
www:   http://www.sp5.kolobrzeg.pl
e-mail:   sekretariat@sp5kg.pl

Od 01.01.2015 odwiedzono tę wizytówkę 4841 razy.
Chcesz zwiększyć zainteresowanie Twoją jednostką?
Zaprezentuj w naszym informatorze swoją jednostkę ->>>
* szkolnictwo.pl - najpopularniejszy informator edukacyjny - 1,5 mln użytkowników miesięcznie

ODDZIAŁ PRZEDSZKOLNY

ODDZIAŁ WCZESNEGO WSPOMAGANIA ROZWOJU DZIECI Z AUTYZMEM I POKREWNYMI ZABURZENIAMI

- terapia behawioralna
 

SZKOŁA PODSTAWOWA NR 5 OFERUJE

- klasy integracyjne
- opieka logopedy, rehabilitanta
- język angielski i niemiecki od klasy I
- informatyka od klasy I
- bogata oferta zajęć pozalekcyjnych
- świetlica dla dzieci młodszych
- gorące posiłki w stołówce
- dojazd szkolnym autobusem
- miła i serdeczna atmosfera
- profesjonalna kadra nauczycieli
- innowacje edukacyjne

"Zaufajcie dzieciom, bo to one są twórcami przyszłości"
C. Freinet
Zapewniamy
 • opiekę wykwalifikowanej kadry pedagogicznej oraz specjalistów, w tym pedagoga, psychologa, logopedy
 • realizację w klasie I podstawy programowej dla zintegrowanej edukacji wczesnoszkolnej, w ramach następujących dziedzin: polonistycznej, muzycznej, plastycznej, społecznej, przyrodniczej, matematycznej, zajęć komputerowych, zajęć technicznych, wychowania fizycznego, języka angielskiego
 • zajęcia opiekuńczo-wychowawcze na świetlicy dla dzieci młodszych przed i po zajęciach edukacyjnych, w grupie rówieśników. Świetlica ta została specjalnie przygotowana dla dzieci 6-9 letnich w ramach rządowego programu "Radosna szkoła"
 • liczne zajęcia dodatkowe
 • atrakcyjne wycieczki szkolne, Zielone Szkoły
 • możliwość korzystania z szkolnej biblioteki, czytelni i Internetowego Centrum Informacji Multimedialnej
 • zajęcia w sali świateł do stymulacji polisensorycznej
 • każdemu dziecku owoce i warzywa oraz mleko w ramach programów rządowych "Owoce w szkole" i "Szklanka mleka"
 • możliwość korzystania z obiadów w stołówce szkolnej
 • dowóz dzieci z Gminy Kołobrzeg

O NAS

Nasza szkoła istnieje od ponad 40 lat. Od 2001 roku jest placówką integracyjną. Nauczanie i wychowanie integracyjne jest jedną z form edukacji, w której dzieci o specjalnych potrzebach edukacyjnych mogą przebywać, uczyć się i bawić razem z dziećmi zdrowymi.

Integracja przynosi korzyści wszystkim uczniom przebywającym w szkole. Uczy tolerancji, zrozumienia, empatii, wrażliwości, chęci niesienia pomocy innym.

Nasza szkoła jest placówką, która pod każdym względem stara się wspomagać wszechstronny i harmonijny rozwój ucznia w procesie zdobywania wiedzy o świecie, samym sobie, wprowadzać w odkrywanie świata i ugruntować pozycje dziecka we współczesnym świecie. Aby nasza praca była efektywna, jesteśmy otwarci na współpracę z Rodzicami, których postrzegamy jako partnerów i współtwórców naszych uczniów.

Stworzyliśmy dziecku przyjazne i bezpieczne warunki do nauki i zabawy. Sale lekcyjne dla najmłodszych wyposażone w część przeznaczoną na naukę oraz rekreację i zabawę. Posiadamy boisko Orlik oraz salę gimnastyczną, gdzie odbywają się zajęcia ruchowe. Park nadmorski i plaża znajdujące się w pobliżu naszej szkoły to okazja do licznych spacerów.


Posiadamy tytuł Szkoły z klasą oraz certyfikat Ortograffiti. Bierzemy także udział w wielu projektach m.in. "Szkoła bez przemocy", "Szkoła Odkrywców Talentów", "Radosna szkoła".

INTEGRACJA

1 września 2001 roku Szkoła Podstawowa nr 5 w Kołobrzegu otworzyła dwie pierwsze klasy integracyjne, w których uczą się dzieci o specjalnych potrzebach edukacyjnych.

W klasach integracyjnych pracuje po dwóch pedagogów: nauczyciel prowadzący oraz nauczyciel wspomagający.

Dodatkowo zatrudnieni są: logopeda, rehabilitant ruchowy i psycholog, którzy mają specjalistycznie wyposażone gabinety. W klasie integracyjnej jest do 20 uczniów, w tym do 5 uczniów niepełnosprawnych. Sale lekcyjne są kolorowe, przyjazne dziecku, a atmosfera sprzyja harmonijnemu rozwojowi każdego ucznia. Idea integracji bynajmniej nie obniża w żaden sposób poziomu nauczania, a wręcz przeciwnie. Program dostosowywany jest do indywidualnych potrzeb każdego wychowanka.

* INTEGRACJA - kilka liter stanowiących o przyszłości dzieci niepełnosprawnych
* TO NAS - spotkał zaszczyt pracy z dziećmi o specjalnych potrzebach
* TO MY - dajemy dzieciom możliwości i szansę na bycie pełnoprawnym członkiem społeczeństwa
* TO MY - czerpiemy radość ze wspólnego uczenia się

Nauczanie i wychowanie integracyjne jest jedną z form edukacji, w której dzieci o specjalnych potrzebach edukacyjnych mogą przebywać, uczyć się i bawić razem z dziećmi zdrowymi. Integracja przynosi korzyści wszystkim uczniom przebywającym w szkole. Uczy tolerancji, zrozumienia, empatii, wrażliwości, chęci niesienia pomocy innym.

SZEŚCIOLATEK W I KLASIE

Nasza szkoła jest przygotowana na przyjęcie dzieci 6-letnich do klas pierwszych. Zapewniamy, że każde dziecko będzie się dobrze czuło, gdy rozpocznie edukację szkolną w aktualnych warunkach naszej szkoły. Klasy dostosowane są do potrzeb najmłodszych uczniów, tak, aby była ona przyjazna i bezpieczna. Zatrudniamy dobrych, zaangażowanych w swą pracę nauczycieli, potrafiących w razie trudności pomóc każdemu dziecku

"Sześciolatku nie trać roku!"

Mamy pewność, że lata, które w niej spędzi, będą tak samo szczęśliwe i radosne, jak te wcześniejsze, gdy opiekowaliście się nim w domu lub, gdy chodziło do przedszkola.

ODDZIAŁ PRZEDSZKOLNY

Organizacja procesu wychowawczo-dydaktycznego opiera się na realizacji założeń "Podstawy programowej" zatwierdzonej przez MEN. Realizacja podstawy wspierana jest wybranym przez Radę Pedagogiczną programem wychowania: "ABC.. Program wychowania przedszkolnego XXI wieku."

Dzieci z oddziału przedszkolnego przed zajęciami lub po zajęciach mogą korzystać: ze świetlicy szkolnej, obiadów, terapii pedagogicznej i psychologicznej, zajęć z logopedą, rytmiki.

Pomagamy dziecku:

 • poczuć się bezpiecznie w grupie rówieśniczej i w szkole
 • organizujemy zabawy i gry integrujące
 • obchodzimy urodziny dziecka
 • uroczystości okolicznościowe
 • w radzeniu sobie w nowych sytuacjach
 • w kształtowaniu odporności emocjonalnej
 • odróżniać to co jest dobre, a co złe
 • rozwijać postawy asertywne
 • rozwijać własną samodzielność, dbać o zdrowie i sprawność ruchową poprzez gry i zabawy ruchowe (spotkania z pielęgniarką szkolną, gry i zabawy na świeżym powietrzu) poznawać sztukę (wyjścia do muzeum, kina, wyjazdy do Bałtyckiego Teatru Dramatycznego w Koszalinie im. Juliusza Słowackiego, udział w koncertach umuzykalniających w wykonaniu Filharmonii Koszalińskiej)
 • urządzamy przedstawienia dla rówieśników i rodziców
 • uczymy się przez zabawę rozwijać zdolności plastyczne, intelektualne

ODDZIAŁ WCZESNEGO WSPOMAGANIA ROZWOJU DZIECI Z AUTYZMEM I POKREWNYMI ZABURZENIAMI

Głównym celem Oddziału Wczesnego Wspomagania Rozwoju Dzieci z Autyzmem i Pokrewnymi Zaburzeniami jest pomoc dzieciom z autyzmem oraz ich rodzinom w przezwyciężaniu skutków niepełnosprawności, dotykającej wszystkie dziedziny życia, poprzez zapewnienie wielostronnej, wielospecjalistycznej pomocy polegającej na diagnozie, terapii i edukacji. Szczegółowe cele i zadania pracy terapeutycznej Oddziału wynikają z możliwości, potrzeb i stopnia zaburzenia każdego dziecka.

Oddział ma charakter monoterapeutyczny. Jedyną realizowaną w nim formą terapii jest terapia behawioralna. Działalność dydaktyczna Oddziału jest prowadzona w oparciu o programy edukacyjne dla dzieci niepełnosprawnych, dostosowane indywidualnie do możliwości i potrzeb dziecka, każdorazowo konsultowane i zatwierdzane przez jego rodziców.

Terapeuci pełnią również społeczne dyżury, oferując konsultacje dla rodziców dzieci z autyzmem, nieobjętych terapią.

BOISKO ORLIK 2012

13 grudnia 2008 roku w naszej szkole oficjalnie otwarto kompleks sportowy zrealizowany w projekcie "Moje Boisko - Orlik 2012". Założeniem Programu jest udostępnienie dzieciom i młodzieży nowoczesnej infrastruktury sportowej w celu aktywnego uprawiania sportu. Jesteśmy szkołą integracyjną i bariery, nie tylko architektoniczne, są dla nas podwójnie odczuwalne. Jakże ważne są podjazdy, parterowe położenie, ale i równe tereny wokół. Boisko płaskie jak tafla jeziora o poranku i zielone jak budząca się do życia przyroda to właśnie to, czego bardzo pragnęliśmy.

Projekt "Moje Boisko - Orlik 2012" to strzał w 10!

Pełna prezentacja szkoły pojawi się po zatwierdzeniu oferty przedstawionej szkole.
Jeżeli szkoła nie otrzymała oferty, prosimy o kontakt:

zmiany@szkolnictwo.pl

Umieść poniższy link na swojej stronie aby wzmocnić promocję tej jednostki oraz jej pozycjonowanie w wyszukiwarkach internetowych:

X

TO JEST ROBOCZA PREZENTACJA JEDNOSTKI!

Zapraszamy placówkę do skorzystania z pełnej reklamy.
Skontaktuj się z redakcją katalogu,
ustal atrakcyjne warunki współpracy.
Ilość odwiedzin katalogu szkół:
wrzesień 2014 - 1.760.993
październik 2014 - 1.807.983
listopad 2014 - 1.782.702
styczeń 2015 - 2.003.589

OKS www.szkolnictwo.pl
e-mail: zmiany@szkolnictwo.pl
- ponad 1,5mln użytkowników/mies.


Zarejestruj się lub zaloguj, aby mieć pełny dostęp do informatora o szkołach.

Nauczycielu! Bezpłatne, interaktywne lekcje i testy oraz prezentacje w PowerPoint`cie --> www.szkolnictwo.pl (w zakładce "Nauka").

Zaloguj się aby mieć dostęp do platformy edukacyjnej
Zachodniopomorskie Pomorskie Warmińsko-Mazurskie Podlaskie Mazowieckie Lubelskie Kujawsko-Pomorskie Wielkopolskie Lubuskie Łódzkie Świętokrzyskie Podkarpackie Małopolskie Śląskie Opolskie Dolnośląskie