Startuj z nami!

www.szkolnictwo.pl

praca, nauka, rozrywka....

mapa polskich szkół
Nauka Nauka
Uczelnie Uczelnie
Mój profil / Znajomi Mój profil/Znajomi
Poczta Poczta/Dokumenty
Przewodnik Przewodnik
Nauka Konkurs
uczelnie

zamów reklamę
zobacz szczegóły
uczelnie
PrezentacjaMapaForumPrezentacja nieoficjalnaZmiana prezentacjiUczniowie
Szkoła Podstawowa Nr 7

im. Adama Mickiewicza

ul. Tarnogórska 59, 44-100 Gliwice
tel. (32) 231-07-14
www:   http://www.sp7gliwice.ple-mail:   sp7-gliwice@oswiata.org.pl

Od 01.01.2015 odwiedzono tę wizytówkę 6131 razy.
Chcesz zwiększyć zainteresowanie Twoją jednostką?
Zadzwoń do Nas!* - tel. 606-...-... ->>>
* szkolnictwo.pl - najpopularniejszy informator edukacyjny - 1,5 mln użytkowników miesięcznie

 

SZKOŁA PODSTAWOWA

- wysoko wykwalifikowana kadra pedagogiczna
- dobre wyposażenie klas
- prężnie działająca biblioteka
- aktywnie działając świetlica szkolna
- życzliwie nastawienie na potrzeby uczniów

Szkoła Podstawowa nr 7 im. Adama Mickiewicza w Gliwicach mieści się przy ul. Tarnogórskiej 59. Gmach szkoły składa się ze stuletnich, zabytkowych budynków, połączonych łącznikiem. Obecnie budynek szkoły jest pięknie odnowiony i podświetlony, ukazując czar stuletniej architektury.

Mimo starego budynku szkoła jest dobrze wyposażona. Posiada salę gimnastyczną, salkę do gimnastyki korekcyjnej, pracownię i mini pracownię komputerową. Sale lekcyjne na bieżąco wyposażane są w nowy sprzęt - stoliki i krzesełka, pomoce dydaktyczne, mapy, sprzęt audio video oraz sprzęt komputerowy w każdej sali lekcyjnej.

W szkole bardzo prężnie działa biblioteka imienia Kubusia Puchatka z Centrum Informacji Multimedialnej. Biblioteka szkolna wydaje comiesięczną gazetkę szkolną pt. "Gazeta Szkolnego Małolata", w której aktywnie pracują i udzielają się uczniowie klas starszych, organizuje loterie fantowe, spotkania z pisarzami, konkursy czytelnicze, plastyczne i literackie, wydaje tomiki wierszy autorstwa uczniów naszej szkoły oraz prowadzi kronikę biblioteki z bogatym materiałem fotograficznym oraz własną stronę internetową. Biblioteka stanowi centrum kulturalne szkoły, w którym obchodzone są: Walentynki, wybory najlepszych nauczycieli z okazji Dnia Edukacji, najsympatyczniejszych dziewcząt i chłopców z okazji Dnia Kobiet i Dnia Chłopaka oraz obchody Międzynarodowego Dnia Bibliotek Szkolnych.

W szkole aktywnie działa świetlica szkolna, która otacza opieką najmłodszych uczniów, organizuje ciekawe i oryginalne zajęcia oraz konkursy dla dzieci, stwarza możliwości rozwoju zainteresowań uczniów. Dzieci uczestniczące w zajęciach świetlicowych biorą udział w przedstawieniach i obchodach ważniejszych świąt, kultywują staropolskie tradycje, wykonują świąteczne ozdoby. Świetlica aktywnie współpracuje z innymi świetlicami szkolnymi na terenie miasta. Dzieci korespondują z uczniami z innych szkół, wysyłają własnoręcznie wykonane kartki świąteczne, piszą listy i przesyłają informacje. W świetlicy uczniowie mają możliwość odrabiania lekcji pod czujnym okiem wychowawców, wypoczynku i relaksu przed i po lekcjach. Atutem naszej szkoły jest stołówka, która przyciąga uczniów tanimi i smacznymi domowymi obiadami.

Dla potrzeb uczniów, na całych etatach zatrudnieni są: psycholog, pedagog szkolny i logopeda, którzy aktywnie pomagają potrzebującym uczniom i poświęcają im wiele czasu i uwagi. Dla tych uczniów organizowane są cotygodniowe zajęcia w ramach Szkolnej Świetlicy Wsparcia, które prowadzą nieodpłatnie nauczyciele naszej szkoły.

W szkole działa kilkadziesiąt kółek zainteresowań: od przedmiotowych i językowych, poprzez interdyscyplinarne i sportowe aż po artystyczne i informatyczne. Prowadzone są zajęcia korekcyjno-kompensacyjne w wielu grupach oraz zajęcia z gimnastyki korekcyjnej. Wiele kół i zajęć z dziećmi prowadzonych jest nieodpłatnie przez nauczycieli naszej szkoły na zasadzie wolontariatu, w których aktywnie uczestniczą uczniowie naszej szkoły. Nauczyciele organizują liczne konkursy szkolne, międzyszkolne, miejskie, wojewódzkie, regionalne i ogólnopolskie, a także z sukcesami przygotowują uczniów do wielu konkursów o różnym zasięgu.

Szkoła organizuje wiele imprez środowiskowych: Rodzinny Festyn Radości, Dzień Patrona, spotkania ze znanymi polskimi pisarzami i ciekawymi ludźmi, pokazy ratownictwa medycznego, przedstawienia i wystawy prac uczniów w Galerii w Ratuszu w Gliwicach, w Kopalni Węgla Kamiennego, w Gliwickim Centrum Organizacji Pozarządowych oraz w Gliwickim Centrum Handlowym "Forum". Tradycją naszej szkoły stało się organizowanie miejskich i wojewódzkich konkursów, które doczekały się kilkunastu edycji, takich jak: Wojewódzki konkurs z cyklu "Znam twórczość...", "Mistrz Tabliczki Mnożenia", "Kartka Bożonarodzeniowa", "Tam, gdzie mieszka muzyka", "Mistrz Ortografii Województwa Śląskiego". Konkursy te cieszą się dużym zainteresowaniem wśród uczniów i nauczycieli województwa śląskiego oraz wysoką frekwencją uczestników.

Nasza szkoła szeroko promuje swoją działalność na łamach prasy: "Dziennika Zachodniego", "Nowin Gliwickich", "Gliwickiego Magazynu Kulturalnego", "Gazety Gliwickiej" i Miejskiego Serwisu Informacyjnego", w Radiu CCM oraz na stronie internetowej szkoły: www.sp7gliwice.pl, która na bieżąco prezentuje osiągnięcia uczniów i nauczycieli naszej szkoły.

Szkoła stale współpracuje z Poradnią Psychologiczno-Pedagogiczną, Policją, Strażą Miejską, Ośrodkiem Pomocy Społecznej, Gliwickim Centrum Organizacji Pozarządowych, Miejską Biblioteką Publiczną, Szkołą Muzyczną, Teatrem Muzycznym oraz Urzędem Miasta Gliwice. Dobra współpraca z Radą Rodziców przynosi szkole wymierne efekty, wzmacnia więzi i integruje środowisko lokalne.

Szkoła posiada wielu przyjaciół i sponsorów, którzy wychodzą naprzeciw oczekiwaniom szkoły. Dzięki ich życzliwości i pomocy szkoła zyskała wiele potrzebnych sprzętów i artykułów. Tuje i iglaki oraz rośliny na rabatach kwiatowych przed szkołą, otrzymane od sponsorów, dodają uroku i wyrazu wiekowemu budynkowi.

"Siódemka" to szkoła z duchem i tradycjami, życzliwie nastawiona na potrzeby uczniów i rodziców naszej szkoły.

Pełna prezentacja szkoły pojawi się po zatwierdzeniu oferty przedstawionej szkole.
Jeżeli szkoła nie otrzymała oferty, prosimy o kontakt:

zmiany@szkolnictwo.pl

Umieść poniższy link na swojej stronie aby wzmocnić promocję tej jednostki oraz jej pozycjonowanie w wyszukiwarkach internetowych:

X

TO JEST ROBOCZA PREZENTACJA JEDNOSTKI!

Zapraszamy placówkę do skorzystania z pełnej reklamy.
Skontaktuj się z redakcją katalogu,
ustal atrakcyjne warunki współpracy.
Ilość odwiedzin katalogu szkół:
wrzesień 2014 - 1.760.993
październik 2014 - 1.807.983
listopad 2014 - 1.782.702
styczeń 2015 - 2.003.589

OKS www.szkolnictwo.pl
e-mail: zmiany@szkolnictwo.pl
- ponad 1,5mln użytkowników/mies.


Zarejestruj się lub zaloguj, aby mieć pełny dostęp do informatora o szkołach.

Nauczycielu! Bezpłatne, interaktywne lekcje i testy oraz prezentacje w PowerPoint`cie --> www.szkolnictwo.pl (w zakładce "Nauka").

Zaloguj się aby mieć dostęp do platformy edukacyjnej
Zachodniopomorskie Pomorskie Warmińsko-Mazurskie Podlaskie Mazowieckie Lubelskie Kujawsko-Pomorskie Wielkopolskie Lubuskie Łódzkie Świętokrzyskie Podkarpackie Małopolskie Śląskie Opolskie Dolnośląskie