Startuj z nami!

www.szkolnictwo.pl

praca, nauka, rozrywka....

mapa polskich szkół
Nauka Nauka
Uczelnie Uczelnie
Mój profil / Znajomi Mój profil/Znajomi
Poczta Poczta/Dokumenty
Przewodnik Przewodnik
Nauka Konkurs
uczelnie

zamów reklamę
zobacz szczegóły
uczelnie
PrezentacjaMapaForumPrezentacja nieoficjalnaZmiana prezentacjiUczniowie
Szkoła Podstawowa Nr 2

im. Janusza Korczaka

ul. Korczaka 13, 28-100 Busko-Zdrój
tel. (41) 378-33-37
www:   http://www.sp2busko.ple-mail:   sp2_busko@op.pl


Platforma Edukacyjna - gotowe opracowania lekcji oraz testów.
Od 01.01.2015 odwiedzono tę wizytówkę 5797 razy.
Chcesz zwiększyć zainteresowanie Twoją jednostką?
Zaprezentuj w naszym informatorze swoją jednostkę ->>>
* szkolnictwo.pl - najpopularniejszy informator edukacyjny - 1,5 mln użytkowników miesięcznie

 

SZKOŁA PODSTAWOWA NR 2 IM. JANUSZA KORCZAKA

- wykwalifikowana kadra nauczycielska
- oddział przedszkolny
- nowoczesne pracownie
- atrakcyjne zajęcia poza szkołą
- certyfikaty: "Szkoła z Klasą" i "Szkoła Promująca Zdrowie"
- biblioteka
- pomoc psychologiczno - pedagogiczna
- logopeda
- rozwijanie zainteresowań

Szkoła Podstawowa Nr 2 im. Janusza Korczaka w Busku – Zdroju jest placówką, w której realizowany jest program nauczania w klasach I - VI.

Szkoła realizuje cele i zadania określone w ustawie o systemie oświaty oraz w przepisach wydanych na jej podstawie, w szczególności:
  • zapewnia bezpieczeństwo i zdrowie uczniów w czasie ich pobytu w szkole oraz organizowanych przez szkołę zajęć pozaszkolnych
  • umożliwia zdobycie wiedzy i umiejętności niezbędnych do uzyskania świadectwa ukończenia szkoły
  • umożliwia uczniom podtrzymanie tożsamości narodowej i religijnej poprzez pełną realizację programu nauczania i wychowania patriotycznego
  • organizuje opiekę nad uczniami niepełnosprawnymi poprzez nauczanie indywidualne, nauczanie w oddziale integracyjnym i gimnastykę korekcyjną
  • organizuje zajęcia dydaktyczno – wyrównawcze dla uczniów mających trudności z nauką, zajęcia korekcyjno – kompensacyjne dla uczniów, u których stwierdzono specyficzne trudności w uczeniu się, zajęcia rewalidacyjne dla uczniów niepełnosprawnych, logopedyczne dla uczniów z zaburzeniami mowy
  • stwarza rodzicom warunki partnerskiej współpracy i wspiera ich w wychowywaniu własnych dzieci
  • pozyskuje środki pozabudżetowe na rzecz wspierania rozwoju edukacji

Integracja
W naszej szkole tworzone są klasy integracyjne. Klasa integracyjna to zespół dzieci zdrowych i niepełnosprawnych. Głównym zadaniem klasy integracyjnej jest integrowanie dzieci niepełnosprawnych i zdrowych w naturalnym środowisku rówieśniczym. Edukacja w takim oddziale to nauczanie wielopoziomowe w ramach wspólnego programu nauczania poprzez modyfikowanie go do potrzeb i możliwości konkretnego dziecka.

Oprócz podwójnej opieki pedagogicznej do klasy integracyjnej zatrudniani są specjaliści. Podczas zajęć występuje indywidualizacja w procesie uczenia każdego dziecka, zarówno niepełnosprawnego jak i zdrowego. Najczęściej jednak organizowane są takie sytuacje wychowawcze i dydaktyczne, w których uczniowie niepełnosprawni i zdrowi podejmują wspólne różnorodne zadania, są partnerami pokonując trudności i osiągają razem sukcesy.

Świetlica
Świetlica w Szkole Podstawowej nr 2 w Busku - Zdroju spełnia ważną funkcję w realizacji zadań opiekuńczo - wychowawczych szkoły i jest z nią integralnie związana. Wspiera nauczycieli w wypełnianiu przez nich zadań edukacyjnych, podnosząc jakość pracy szkoły. Wyposażona w nowe meble, pomalowana w kolorach słońca, estetycznie udekorowana, swoimi działaniami obejmuje dzieci z klas I – VI, w tym uczniów, którzy dojeżdżają do szkoły.

Miła i bezpieczna atmosfera, którą staramy się stworzyć, sprzyja przede wszystkim naszym wychowankom z klas najmłodszych. Pomagamy uczniom mającym trudności w nauce w odrabianiu pracy domowej i uzupełnianiu zaległości z różnych przedmiotów.

Działalność naszej świetlicy nie polega tylko na realizowaniu celów edukacyjnych, ale również na zabawie, która jest ważnym przejawem aktywności naszych wychowanków. Mają oni czas na indywidualne zabawy zgodne ze swoimi upodobaniami, zainteresowaniami, co uczy ich właściwego gospodarowania czasem wolnym.

Pełna prezentacja szkoły pojawi się po zatwierdzeniu oferty przedstawionej szkole.
Jeżeli szkoła nie otrzymała oferty, prosimy o kontakt:

zmiany@szkolnictwo.pl

Umieść poniższy link na swojej stronie aby wzmocnić promocję tej jednostki oraz jej pozycjonowanie w wyszukiwarkach internetowych:

X

TO JEST ROBOCZA PREZENTACJA JEDNOSTKI!

Zapraszamy jednostkę edukacyjną do współpracy.

Wypełnij formularz >>>
Od 20tu lat najpopularniejszy
i największy
informator branży edukacyjnej

- przedszkola, szkoły, uczelnie
-kolonie, zielone szkoły
- inne jednostki

OKS www.szkolnictwo.pl
e-mail: zmiany@szkolnictwo.pl
- ponad 1,5mln użytkowników/mies.


Zarejestruj się lub zaloguj, aby mieć pełny dostęp do informatora o szkołach.

Nauczycielu! Bezpłatne, interaktywne lekcje i testy oraz prezentacje w PowerPoint`cie --> www.szkolnictwo.pl (w zakładce "Nauka").

Zaloguj się aby mieć dostęp do platformy edukacyjnej
Zachodniopomorskie Pomorskie Warmińsko-Mazurskie Podlaskie Mazowieckie Lubelskie Kujawsko-Pomorskie Wielkopolskie Lubuskie Łódzkie Świętokrzyskie Podkarpackie Małopolskie Śląskie Opolskie Dolnośląskie