Startuj z nami!

www.szkolnictwo.pl

praca, nauka, rozrywka....

mapa polskich szkół
Nauka Nauka
Uczelnie Uczelnie
Mój profil / Znajomi Mój profil/Znajomi
Poczta Poczta/Dokumenty
Przewodnik Przewodnik
Nauka Konkurs
uczelnie

zamów reklamę
zobacz szczegóły
uczelnie
PrezentacjaMapaForumPrezentacja nieoficjalnaZmiana prezentacjiUczniowie
Zespół Szkół

im. ks. Piotra Ściegiennego

ul. Szkolna 2, 26-026 Bilcza
tel./fax (41) 311-71-38
www:   http://zsbilcza.republika.pl
e-mail:   zsbilcza@op.pl

Od 01.01.2015 odwiedzono tę wizytówkę 3891 razy.
Chcesz zwiększyć zainteresowanie Twoją jednostką?
Zaprezentuj w naszym informatorze swoją jednostkę ->>>
* szkolnictwo.pl - najpopularniejszy informator edukacyjny - 1,5 mln użytkowników miesięcznie

 

SZKOŁA PODSTAWOWA

- nauka języka angielskiego od klasy I do VI
- mobilna pracownia komputerowa
- zajęcia dydaktyczno-wyrównawcze
- szeroka gama zajęć pozalekcyjnych
- biblioteka szkolna z czytelnią
- boisko sportowe

GIMNAZJUM

- stołówka szkolna
- sala gimnastyczna
- opieka pedagoga
- pomoc psychologa
- zorganizowany dowóz uczniów do szkoły
- pracownia komputerowa z Internetem

Motto: Takie jest społeczeństwo, jakie jego młodzieży chowanie.

Szkoła mieści się w wyremontowanym budynku. Co roku odbywają się liczne uroczystości i imprezy. Proces nauczania i wychowania realizuje profesjonalnie przygotowana i zaangażowana w życie szkoły kadra pedagogiczna z wyższym wykształceniem. Proponujemy atrakcyjne zajęcia dydaktyczne, stosując różnorodne formy pracy.

Szkoła w Bilczy już od początków swego istnienia angażowała się w różne akcje: "Szklanka mleka dla każdego ucznia"; wakacyjne dziecińce; czyny społeczne np. podczas budowy szkoły podstawowej, czy sadzenia lasu; "Sprzątanie świata"; "Wielka orkiestra świątecznej pomocy", akcje charytatywne i wiele innych. Szkoła była również organizatorem wypoczynku dzieci - biwaków, obozów wakacyjnych i zimowych.

Gimnazjum im. ks. Piotra Ściegiennego w Bilczy od początku swojego istnienia tworzy dobre tradycje i działa na rzecz uczniów oraz odpowiada na potrzeby lokalnego środowiska. Jedna z sal lekcyjnych została przekształcona na Izbę Regionalną. Eksponaty zostały przekazane przez mieszkańców Bilczy.

Wychowanie w naszej szkole oparte jest na działaniach zmierzających do wszechstronnego rozwoju dziecka. Uwzględniamy w naszej pracy potrzeby, zainteresowania, ale też możliwości dzieci i ich rodziców. Poprzez odpowiednie działania staramy się, aby uczniowie stali się kreatywnymi, mądrymi, życzliwymi ludźmi, którzy w dorosłym życiu nie będą mieli problemów z nawiązywaniem kontaktów, wykorzystywaniem własnych umiejętności i podejmowaniem narzuconych przez życie zadań.


JESTEŚMY SZKOŁĄ Z KLASĄ

Nasza szkoła:

  • kształci poczucie odpowiedzialności, zapewnia prawidłowy rozwój fizyczny, intelektualny i emocjonalny
  • zapewnia integrację międzyprzedmiotową, z zachowaniem różnorodności metod pracy oraz obszarów zainteresowań uczniów
  • kształci poczucie odpowiedzialności

MOBILNA PRACOWNIA KOMPUTEROWA

Rozwój nowych technologii dotarł również do edukacji, umożliwiając nauczycielom pracę w ramach nowych interaktywnych metod kształcenia. Dotychczas podstawowymi narzędziami w jakie wyposażono nauczyciela była kreda, gąbka, zielona tablica, papierowy dziennik, wiszące na ścianie plansze i rozwijane mapy. Wychodząc naprzeciw nowym możliwościom, nauczyciele Zespołu Szkół w Bilczy napisali projekt na mobilną pracownię multimedialną w ramach Świętokrzyskiego Programu Wspierania Rozwoju Edukacji na Obszarach Wiejskich. Podczas uroczystego ślubowania klas pierwszych, największą niespodzianką dla uczniów były laptopy. Lekkie i kompaktowe, idealne dla dzieci, uwzględniają wielkość dłoni. Wzmocniona konstrukcja odporna na upadki, wodoodporna klawiatura i kolorowa obudowa wraz z rączką do przenoszenia, to atuty najnowszej generacji sprzętu. Ta gotowa do przetransportowania do dowolnej klasy, kompletna pracownia już działa i w wygodny sposób przenosi innowacyjne cyfrowe narzędzia bezpośrednio do miejsca, w którym odbywa się nauka.

Nowoczesne laptopy są włączone do istniejącej w szkole sieci bezprzewodowej, mają dostęp do Internetu w każdej klasopracowni. Zestaw komputerów umieszczony jest w mobilnej szafie, która idealnie nadaje się do przechowywania, chronienia i przewożenia notebooków.

Zamontowane programy umożliwiają nauczycielowi wspomaganie procesu nauczania, bezpośredni wgląd i zarządzanie komputerami uczniowskimi. Nauczyciel przygotowuje testy, które może rozesłać uczniom w trakcie lekcji lub wcześniej przygotowane zestawy testów, których używa w dowolnej chwili. Moduł oceniania i przeprowadzania quizów uatrakcyjnia zajęcia. Dzięki wbudowanej kamerze internetowej i mikrofonowi umieszczonemu we wszystkich komputerach można przeprowadzić konferencję z dowolnym uczniem. Na każdym laptopie jest funkcja podniesienia ręki (odpowiedni przycisk w programie), więc nauczyciel natychmiast widzi, który uczeń potrzebuje pomocy. W czasie lekcji prowadzący zajęcia może udostępnić i zaprezentować wszystkim efekt pracy wybranego dziecka.

ŚWIETLICA

Świetlica szkolna, przy Zespole Szkół w Bilczy, to miejsce wspólnych posiłków i zabaw, kilkudziesięciu osób dziennie. Tu, prócz licznych gier, całej gamy puzzli, klocków i zabawek, można obejrzeć bajkę iw telewizji lub odtworzyć na dvd.

Wykonywane prace plastyczne, znajdują swoje miejsce na tablicach, tworząc barwne wystawy.
Dla tych, którzy spędzają w świetlicy najwięcej czasu, gdyż muszą czekać na powrót rodziców z pracy, jest miejscem na odrabianie lekcji. Zawsze też mogą liczyć na pomoc.

BIBLIOTEKA

Wyposażona jest w bogaty księgozbiór, czasopisma, stanowiska komputerowe z dostępem do Internetu, kopiarkę, drukarkę i skaner.

Jest to miejsce pracy wielu uczniów. Służy często nauczycielom do przeprowadzania zajęć w oparciu o zbiory biblioteki. W czytelni odbywają się również zajęcia prowadzone przez bibliotekarza, dotyczące zasad posługiwania się zbiorami biblioteki, katalogami, dostępu do różnych źródeł informacji itp.

Pełna prezentacja szkoły pojawi się po zatwierdzeniu oferty przedstawionej szkole.
Jeżeli szkoła nie otrzymała oferty, prosimy o kontakt:

zmiany@szkolnictwo.pl

Umieść poniższy link na swojej stronie aby wzmocnić promocję tej jednostki oraz jej pozycjonowanie w wyszukiwarkach internetowych:

X

TO JEST ROBOCZA PREZENTACJA JEDNOSTKI!

Zapraszamy placówkę do skorzystania z pełnej reklamy.
Skontaktuj się z redakcją katalogu,
ustal atrakcyjne warunki współpracy.
Ilość odwiedzin katalogu szkół:
wrzesień 2014 - 1.760.993
październik 2014 - 1.807.983
listopad 2014 - 1.782.702
styczeń 2015 - 2.003.589

OKS www.szkolnictwo.pl
e-mail: zmiany@szkolnictwo.pl
- ponad 1,5mln użytkowników/mies.


Zarejestruj się lub zaloguj, aby mieć pełny dostęp do informatora o szkołach.

Nauczycielu! Bezpłatne, interaktywne lekcje i testy oraz prezentacje w PowerPoint`cie --> www.szkolnictwo.pl (w zakładce "Nauka").

Zaloguj się aby mieć dostęp do platformy edukacyjnej
Zachodniopomorskie Pomorskie Warmińsko-Mazurskie Podlaskie Mazowieckie Lubelskie Kujawsko-Pomorskie Wielkopolskie Lubuskie Łódzkie Świętokrzyskie Podkarpackie Małopolskie Śląskie Opolskie Dolnośląskie