Startuj z nami!

www.szkolnictwo.pl

praca, nauka, rozrywka....

mapa polskich szkół
Nauka Nauka
Uczelnie Uczelnie
Mój profil / Znajomi Mój profil/Znajomi
Poczta Poczta/Dokumenty
Przewodnik Przewodnik
Nauka Konkurs
uczelnie

zamów reklamę
zobacz szczegóły
uczelnie
PrezentacjaMapaForumPrezentacja nieoficjalnaZmiana prezentacjiUczniowie
Zespół Szkolno - Gimnazjalny Nr 2

w Bielanach Wrocławskich

ul. Akacjowa 1, 55-075 Bielany Wrocławskie
tel. (71) 311-27-93
www:   http://www.szkola.sisco.pl
e-mail:   szkola@sisco.pl


Platforma Edukacyjna - gotowe opracowania lekcji oraz testów.
Od 01.01.2015 odwiedzono tę wizytówkę 6061 razy.
Chcesz zwiększyć zainteresowanie Twoją jednostką?
Zaprezentuj w naszym informatorze swoją jednostkę ->>>
* szkolnictwo.pl - najpopularniejszy informator edukacyjny - 1,5 mln użytkowników miesięcznie

 

SZKOŁA PODSTAWOWA

- Nauczanie początkowe to etap kształcenia uczniów w sposób zintegrowany. Edukacja i wychowanie na tym etapie skierowane są na poznanie przez dziecko najbliższego otoczenia oraz opanowanie umiejętności prawidłowego w nim funkcjonowania. W szkole kładziony jest szczególny nacisk, tj. edukacji informatycznej, językowej, polonistyczno - dziennikarskiej, recytatorskiej, proeuropejskiej, matematycznej.

GIMNAZJUM

- W gimnazjum uczeń przede wszystkim przygotowuje się do samodzielnego kształcenia oraz do życia w społeczeństwie. Poznaje siebie, szuka swojego miejsca w świecie, tworzy własny system wartości, zgodny z ogólnie przyjętymi normami. Dokonuje pierwszych, dojrzałych wyborów. Uczy się bycia dorosłym, odpowiedzialnym człowiekiem, który potrafi egzystować w grupie społecznej.

Wizja

Jesteśmy szkołą, która stara się łączyć tradycję i nowoczesność, propagującą uniwersalny system wartości. Zaspokajamy różnorodne potrzeby uczniów: bezpieczeństwa, poznania, samorealizacji, uznania i przyjaźni. Staramy się inspirować a nie narzucać gotowych rozwiązań. Proponujemy nowoczesne metody nauczania, opiekę wysoko wykwalifikowanej kadry, dostęp do najnowszych zdobyczy techniki. Naszym atutem są również ciekawe i różnorodne zajęcia pozalekcyjne.

Dbamy o wszechstronny rozwój osobowości uczniów. Rozwijamy ich zainteresowania, zdolności i talenty. Chronimy wychowanków przed działalnością grup nieformalnych. Prowadzimy systematycznie profilaktykę uzależnień. Kształcimy u uczniów samodzielność i asertywność. Uczymy odpowiedzialności za siebie i innych.

Motywujemy do dalszej edukacji. Pomagamy uczniom zrozumieć świat, ludzi i siebie. Przygotowujemy do pełnienia różnorodnych ról społecznych i życia w zjednoczonej Europie. Nasze działania zyskują akceptację i wsparcie rodziców.

Uczniowie i absolwenci naszej szkoły odnoszą sukcesy w różnych dziedzinach nauki, kultury i sportu. Są dobrymi, mądrymi i szczęśliwymi ludźmi. Jesteśmy z nich bardzo dumni.

Misja

Gminny Zespół Szkół w Bielanach Wrocławskich jest placówką silnie związaną ze środowiskiem lokalnym. Naszym celem jest kształcenie i wychowanie następnych pokoleń w warunkach współczesnego świata. Opieramy się na uniwersalnych wartościach wpisanych w kulturę polską i europejską. Istniejemy dla naszych uczniów, ich rodzin i mieszkańców Gminy Kobierzyce. Swoją działalnością, poprzez nauczanie i wszechstronny rozwój, chcemy wpływać na losy kraju i Europy.

W naszych działaniach uczestniczy zarówno społeczność szkolna jak i lokalna. Nawiązujemy współpracę z różnorodnymi instytucjami wspomagającymi procesy dydaktyczno-wychowawcze. Badamy oczekiwania naszych współudziałowców i staramy się im sprostać.

Zapewniamy wszechstronny rozwój, zgodnie z indywidualnymi potrzebami dziecka. Oferujemy wysoki poziom nauczania w życzliwej, partnerskiej atmosferze. Jesteśmy młodą, otwartą na innowacje kadrą. Angażujemy naszych uczniów w proces nauczania poprzez stosowanie aktywnych metod, które rozwijają ich postawę twórczą, kreatywność, uczą brania odpowiedzialności za siebie i innych.

Proces edukacyjny uczniów odbywa się w nowoczesnej placówce, posiadającej szerokie zaplecze dydaktyczne. Nasza szkoła jest miejscem bezpiecznym i przyjaznym. Kładziemy nacisk na przygotowanie ucznia do życia w społeczeństwie informacyjnym.

Zmierzamy do ukształtowania przyjętego przez nas modelu absolwenta, integracji ze środowiskiem lokalnym i stworzenia szkoły, w której każdy chce się rozwijać.

Model Absolwenta

 • jest wyposażony w wiedzę i umiejętności umożliwiające mu dalsze kształcenie
 • potrafi korzystać z różnych źródeł informacji
 • dąży do ciągłego poszerzania wiedzy
 • chętnie podejmuje nowe wyzwania
 • jest przygotowany do pełnienia różnorodnych ról społecznych i życia w zjednoczonej Europie
 • odnosi sukcesy w różnych dziedzinach nauki
 • kultury i sportu
 • jest odpowiedzialny za siebie i innych
 • ceni wolność własną i innych
 • jest asertywny
 • potrafi dokonywać właściwych wyborów moralnych
 • jest kulturalny
 • ma świadomość i poczucie tożsamości narodowej
 • preferuje zdrowy styl życia
 • jest zdolny do samooceny

Więcej informacji na naszej stronie Internetowej

Zapraszamy!!!

Pełna prezentacja szkoły pojawi się po zatwierdzeniu oferty przedstawionej szkole.
Jeżeli szkoła nie otrzymała oferty, prosimy o kontakt:

zmiany@szkolnictwo.pl

Umieść poniższy link na swojej stronie aby wzmocnić promocję tej jednostki oraz jej pozycjonowanie w wyszukiwarkach internetowych:

X

TO JEST ROBOCZA PREZENTACJA JEDNOSTKI!

Zapraszamy placówkę do skorzystania z pełnej reklamy.
Skontaktuj się z redakcją katalogu,
ustal atrakcyjne warunki współpracy.
Ilość odwiedzin katalogu szkół:
wrzesień 2014 - 1.760.993
październik 2014 - 1.807.983
listopad 2014 - 1.782.702
styczeń 2015 - 2.003.589

OKS www.szkolnictwo.pl
e-mail: zmiany@szkolnictwo.pl
- ponad 1,5mln użytkowników/mies.


Zarejestruj się lub zaloguj, aby mieć pełny dostęp do informatora o szkołach.

Nauczycielu! Bezpłatne, interaktywne lekcje i testy oraz prezentacje w PowerPoint`cie --> www.szkolnictwo.pl (w zakładce "Nauka").

Zaloguj się aby mieć dostęp do platformy edukacyjnej
Zachodniopomorskie Pomorskie Warmińsko-Mazurskie Podlaskie Mazowieckie Lubelskie Kujawsko-Pomorskie Wielkopolskie Lubuskie Łódzkie Świętokrzyskie Podkarpackie Małopolskie Śląskie Opolskie Dolnośląskie