Startuj z nami!

www.szkolnictwo.pl

praca, nauka, rozrywka....

mapa polskich szkół
Nauka Nauka
Uczelnie Uczelnie
Mój profil / Znajomi Mój profil/Znajomi
Poczta Poczta/Dokumenty
Przewodnik Przewodnik
Nauka Konkurs
uczelnie

zamów reklamę
zobacz szczegóły
uczelnie
PrezentacjaMapaForumPrezentacja nieoficjalnaZmiana prezentacjiUczniowie
Szkoła Podstawowa nr 4

im. Henryka Sienkiewicza

ul. Marcinkowskiego 4-6, 58-100 Świdnica
tel. (74) 852-23-66
www:   http://sp4swidnica.edupage.org
e-mail:   sp4swd_edukacja@zeto.swidnica.pl

Od 01.01.2015 odwiedzono tę wizytówkę 4416 razy.
Chcesz zwiększyć zainteresowanie Twoją jednostką?
Zaprezentuj w naszym informatorze swoją jednostkę ->>>
* szkolnictwo.pl - najpopularniejszy informator edukacyjny - 1,5 mln użytkowników miesięcznie

 

SZKOŁA PODSTAWOWA Nr 4

- klasa o profilu pływackim
- oddziały przedszkolne
- bogate zaplecze dydaktyczne
dysponujemy:
 • salami komputerowymi
 • sala gimnastyczną i lustrzaną
 • salą do gimnastyki korekcyjnej
 • basenem, siłownią
 • boiskami do piłki ręcznej, koszykowej
 • bieżnią
 • biblioteką i czytelnią
 • świetlicą i stołówką

- ciekawe zajęcia pozalekcyjne
- wykwalifikowana kadra pedagogiczna

Nasza szkoła od początku swojego istnienia dążyła do wypracowania optymalnych warunków wielostronnego rozwoju osobowości uczniów, stwarzania warunków dla rozwoju zainteresowań i talentów w rozwoju w różnych dziedzin wiedzy oraz umiejętności. Uczniowie są pod opieką specjalistów: pedagoga, logopedy, psychologa, pielęgniarki.

Czynne uprawianie sportu jest u nas powszechne. A prowadzone w ramach SKS-u współzawodnictwo sportowe przyczynia się do jego uatrakcyjnienia.
Od 1 stycznia 2000 r. w szkole działa sekcja pływacka Międzyszkolnego Klubu Sportowego "BOLKO"
Uczniowie swoje zdolności i zainteresowania rozwijają m. in. w:
 • kole europejskim kołach przedmiotowych kołe artystycznym
 • modelarni
 • chórze
 • kole informatycznym
 • kole matematycznym
 • gazetce szkolnej - "Mały Gad"
 • SKS
 • ZHP
 • PCK

Przy SP4 działa Uczniowski Klub Sportowy SVIDA.
Uczniowski Klub Sportowy SVIDA działa od 2008 roku przy Szkole Podstawowej nr 4 w Świdnicy. Skupia młodych pływaków z klas sportowych. W sekcji pływania działają trzy grupy w zależności od stopnia zaawansowania, grupa nauki pływania, grupa doskonalenia i grupa reprezentacyjna. Głównym celem UKS SVIDA jest popularyzowanie pływania wśród młodych mieszkańców Świdnicy i danie możliwości startu uzdolnionej młodzieży na zawodach rangi ogólnopolskiej. Rodzimym miejscem treningów jest Basen przy Szkole Podstawowej nr 4, gdzie również znajduje się siedziba klubu.

Świetlica
Świetlica jest zorganizowana dla uczniów klas I-III, którym rodzice nie mogą zapewnić opieki w czasie wolnym od zajęć szkolnych. Celem świetlicy jest zapewnienie opieki wychowawczej, tworzenie warunków do nauki własnej i pomocy w nauce, rozwijanie zainteresowań i uzdolnień wychowanków.

Nasz cel
Stawiamy sobie za cel wychowanie młodego człowieka na uczciwego i dobrze wykształconego obywatela. Szczególny nacisk kładziemy na wytworzenie przyjaznego klimatu wychowawczego oraz rzetelną edukację. Nauczanie, wychowanie i opiekę nad uczniami w godzinach lekcyjnych i pozalekcyjnych sprawuje profesjonalna i życzliwa dzieciom kadra pedagogiczna. Zatrudniamy najlepszych nauczycieli i wychowawców, którzy swoje doświadczenie zawodowe i entuzjazm w formule szkoły społecznej chcą wykorzystać w celu jak najlepszego i starannego przygotowania uczniów do nauki na kolejnych szczeblach edukacji.

SZKOLNY KLUB MODELARSKI

W Szkole Podstawowej nr 4 w Świdnicy istnieje Szkolny Klub Modelarski im. 4 pp. PSZ "Skorpion" powstał 1 września 2002 roku. "Czwórkowicze" mogą rozwijać swoje zainteresowania i pasje. Modelarnia otrzymała wyremontowane pomieszczenie, jest całkiem nieźle wyposażona, posiada aerograf wraz z oddzielnym stanowiskiem do malowania modeli, kompletny zestaw farb olejnych i akrylowych do malowania modeli, bogaty zestaw narzędzi i materiałów. Dzięki temu uczestnicy na zajęcia przynoszą tylko ze sobą modele.

Podczas ferii zimowych i wakacji są prowadzone również zajęcia z dziećmi i młodzieżą. Na zajęcia do modelarni szkolnej przychodzą uczniowie w różnym wieku, zajęcia dostosowane są do ich możliwości i zainteresowań. Modelarze opierając się na prawdzie historycznej tworzą nie tylko modele, ale także budują makiety dioram. Modele, które powstają na zajęciach są wystawiane przez dzieci na zawodach modelarskich w całej Polsce.

Uczniowie "Czwórki" odnoszą już duże sukcesy na konkursach modelarskich regionalnych, ogólnopolskich i międzynarodowych. Modelarnia posiada na swoim kącie wiele sukcesów. Do najbardziej spektakularnych należy zdobycie przez uczestnika podwójnego wicemistrzostwa Polski na Międzynarodowych Mistrzostwach Polski - Skawina 2002 w kategorii KPG (kartonowe pojazdy gąsienicowe) modelem Tiger I z wydawnictwa Kartonowy arsenał oraz KPW (kartonowe pojazdy wojskowe) modelem "Czapajew" z wydawnictwa Modelik. W roku 2005 modelarnia brała udział dwukrotnie na zawodach poza granicami Polski, w Republice Czeskiej. Odnieśliśmy w kategorii młodzików i juniorów kilka zwycięstw.

Na parterze szkoły została zorganizowana ekspozycja stała modelarni, w której uczestnicy modelarni prezentują nie tylko swoje prace - dioramy, pojazdy wojskowe, pojazdy pancerne, samoloty, działa, figurki, pojazdy cywilne i inne, jak również puchary, dyplomy, medale oraz inne pamiątki przywiezione z zawodów.

Pełna prezentacja szkoły pojawi się po zatwierdzeniu oferty przedstawionej szkole.
Jeżeli szkoła nie otrzymała oferty, prosimy o kontakt:

zmiany@szkolnictwo.pl

Umieść poniższy link na swojej stronie aby wzmocnić promocję tej jednostki oraz jej pozycjonowanie w wyszukiwarkach internetowych:

X

TO JEST ROBOCZA PREZENTACJA JEDNOSTKI!

Zapraszamy placówkę do skorzystania z pełnej reklamy.
Skontaktuj się z redakcją katalogu,
ustal atrakcyjne warunki współpracy.
Ilość odwiedzin katalogu szkół:
wrzesień 2014 - 1.760.993
październik 2014 - 1.807.983
listopad 2014 - 1.782.702
styczeń 2015 - 2.003.589

OKS www.szkolnictwo.pl
e-mail: zmiany@szkolnictwo.pl
- ponad 1,5mln użytkowników/mies.


Zarejestruj się lub zaloguj, aby mieć pełny dostęp do informatora o szkołach.

Nauczycielu! Bezpłatne, interaktywne lekcje i testy oraz prezentacje w PowerPoint`cie --> www.szkolnictwo.pl (w zakładce "Nauka").

Zaloguj się aby mieć dostęp do platformy edukacyjnej
Zachodniopomorskie Pomorskie Warmińsko-Mazurskie Podlaskie Mazowieckie Lubelskie Kujawsko-Pomorskie Wielkopolskie Lubuskie Łódzkie Świętokrzyskie Podkarpackie Małopolskie Śląskie Opolskie Dolnośląskie