Startuj z nami!

www.szkolnictwo.pl

praca, nauka, rozrywka....

mapa polskich szkół
Nauka Nauka
Uczelnie Uczelnie
Mój profil / Znajomi Mój profil/Znajomi
Poczta Poczta/Dokumenty
Przewodnik Przewodnik
Nauka Konkurs
uczelnie

zamów reklamę
zobacz szczegóły
uczelnie
PrezentacjaMapaForumPrezentacja nieoficjalnaZmiana prezentacjiUczniowie
Szkoła Podstawowa

im. Tadeusza Kościuszki

Łężany, ul. Kościuszki 2, 38-430 Miejsce Piastowe
tel. (13) 435-36-29
www:   http://www.sp.lezany.ple-mail:   splezany@op.pl


Platforma Edukacyjna - gotowe opracowania lekcji oraz testów.
Od 01.01.2015 odwiedzono tę wizytówkę 1980 razy.
Chcesz zwiększyć zainteresowanie Twoją jednostką?
Zaprezentuj w naszym informatorze swoją jednostkę ->>>
* szkolnictwo.pl - najpopularniejszy informator edukacyjny - 1,5 mln użytkowników miesięcznie

 

SZKOŁA PODSTAWOWA IM. TADEUSZA KOŚCIUSZKI

- oddział przedszkolny
- wykwalifikowana kadra nauczycielska
- wszechstronny rozwój uczniów
- przyjazna atmosfera
- innowacje, autorskie projekty edukacyjne
- udział w wielu konkursach, zawodach sportowych
- koła zainteresowań
- język angielski
- zajęcia komputerowe
- gazetka szkolna

O Nas

Szkoła Podstawowa im. Tadeusza Kościuszki w Łężanach realizuje zadania dydaktyczno–wychowawcze i opiekuńcze w toku sześcioletniego cyklu nauczania, podzielonego na dwa etapy kształcenia: etap I obejmuje klasy I – III, etap II realizują uczniowie klas IV – VI. Szkoła w swojej strukturze posiada również oddziały przedszkolne, które mieszczą się w oddzielnym budynku. Nasza szkoła posiada 8 sal lekcyjnych, klasę multimedialną oraz pracownię komputerową. Zajęcia sportowe odbywają się na sali gimnastycznej, w siłowni lub na świeżym powietrzu.

Szkoła dysponuje doskonale wyposażonym gabinetem, w którym odbywają się zajęcia logopedyczne i spotkania z pedagogiem. W otoczeniu szkoły znajduje się zielona klasa oraz ogród botaniczny, w którym uczniowie mogą rozwijać zainteresowania przyrodnicze oraz zdobywać wiedzę w praktycznym działaniu.

Ciekawostką w szkolnym ogrodzie jest słoneczny zegar analemmatyczny, na którym godziny wskazuje cień stojącej osoby. Na zegarze odczytać można również godziny wschodów i zachodów Słońca

Biblioteka szkolna oferuje uczniom oraz absolwentom szkoły stale wzbogacany księgozbiór. Uczniowie chętnie spędzają czas wśród książek i czasopism oraz poszerzają wiedzę w kąciku czytelniczym. Po lekcjach uczniowie mogą korzystać z bogatej oferty zajęć pozalekcyjnych, kół zainteresowań, kółek przedmiotowych oraz różnorodnych zajęć sportowych. Dla uczniów wymagających wsparcia i pomocy w nauce przygotowana jest oferta zajęć dydaktyczno–wyrównawczych, rewalidacyjnych, korekcyjno–kompensacyjnych oraz logopedycznych.

Dla uczniów z wadami postawy organizowana jest gimnastyka korekcyjna.

Po zakończonych zajęciach dzieci z klas młodszych korzystają z opieki świetlicowej. Świetlica oferuje dzieciom naukę, zabawę oraz ciekawy i wartościowy sposób spędzanie wolnego czasu. Codziennie uczniowie mogą skorzystać z ciepłego posiłku w szkolnej stołówce. Dla każdego ucznia oferowany jest także kartonik mleka w ramach programu "Mleko dla szkół". Dla młodszych uczniów przygotowana została sala zabaw, gdzie znajduje się wiele atrakcyjnych pomocy i przyborów do zabaw ruchowych oraz gier i zabawek edukacyjnych.

Zostały one zakupione w ramach projektu "Radosna Szkoła".

Nasza szkoła organizuje dla uczniów: wyjazdy na spektakle teatralne, projekcje filmowe, wycieczki edukacyjne, lekcje w terenie, spotkania z ciekawymi ludźmi, wyjazdy na basen, a w sezonie zimowym wyjazdy na narty i łyżwy.

Przy szkole prężnie działa jedyna w gminie Miejsce Piastowe drużyna harcerska. W szkole działają również: Samorząd Uczniowski, Szkolne Koło PCK, Klub Europejski, Koło Miłośników Przyrody, Uczniowski Klub Sportowy "Błyskawica". Szczególne miejsce w działalności szkoły zajmuje edukacja ekologiczna. Co roku organizowane są dni ekologiczne. Podczas spotkań, wycieczek, lekcji w terenie, obserwacji i eksperymentów uczniowie rozwijają zainteresowania, wzbogacają doświadczenia, poszerzają wiedzę, uczą się właściwych postaw.

Szkoła współpracuje z wieloma instytucjami i organizacjami lokalnymi, regionalnymi i ogólnopolskimi pozyskuje kolejnych sprzymierzeńców wspierających jej działania. Od 2008 roku nasza szkoła współpracuje z partnerską szkołą w miejscowości Zlate na Słowacji. W ramach tej współpracy odbywają się spotkania nauczycieli, uczniów i środowiska lokalnego.

Szkoła przygotowuje i realizuje innowacje, autorskie projekty edukacyjne oraz uczestniczy w wielu projektach regionalnych i ogólnopolskich. Uczniowie biorą udział w wielu konkursach, zawodach sportowych, w których zajmują czołowe miejsca i zdobywają liczne wyróżnienia. Szkoła aktywnie uczestniczy w akcjach społecznych i charytatywnych. Nasza szkoła dzięki zaangażowaniu wielu osób jest miejscem otwartym, przyjaznym i bezpiecznym, nie tylko dla uczniów i nauczycieli, ale również dla wszystkich, którzy ją odwiedzają.

Serdecznie zapraszamy !!!

Pełna prezentacja szkoły pojawi się po zatwierdzeniu oferty przedstawionej szkole.
Jeżeli szkoła nie otrzymała oferty, prosimy o kontakt:

zmiany@szkolnictwo.pl

Umieść poniższy link na swojej stronie aby wzmocnić promocję tej jednostki oraz jej pozycjonowanie w wyszukiwarkach internetowych:

X

TO JEST ROBOCZA PREZENTACJA JEDNOSTKI!

Zapraszamy placówkę do skorzystania z pełnej reklamy.
Skontaktuj się z redakcją katalogu,
ustal atrakcyjne warunki współpracy.
Ilość odwiedzin katalogu szkół:
wrzesień 2014 - 1.760.993
październik 2014 - 1.807.983
listopad 2014 - 1.782.702
styczeń 2015 - 2.003.589

OKS www.szkolnictwo.pl
e-mail: zmiany@szkolnictwo.pl
- ponad 1,5mln użytkowników/mies.


Zarejestruj się lub zaloguj, aby mieć pełny dostęp do informatora o szkołach.

Nauczycielu! Bezpłatne, interaktywne lekcje i testy oraz prezentacje w PowerPoint`cie --> www.szkolnictwo.pl (w zakładce "Nauka").

Zaloguj się aby mieć dostęp do platformy edukacyjnej
Zachodniopomorskie Pomorskie Warmińsko-Mazurskie Podlaskie Mazowieckie Lubelskie Kujawsko-Pomorskie Wielkopolskie Lubuskie Łódzkie Świętokrzyskie Podkarpackie Małopolskie Śląskie Opolskie Dolnośląskie