Startuj z nami!

www.szkolnictwo.pl

praca, nauka, rozrywka....

mapa polskich szkół
Nauka Nauka
Uczelnie Uczelnie
Mój profil / Znajomi Mój profil/Znajomi
Poczta Poczta/Dokumenty
Przewodnik Przewodnik
Nauka Konkurs
uczelnie

zamów reklamę
zobacz szczegóły
uczelnie
PrezentacjaMapaForumPrezentacja nieoficjalnaZmiana prezentacjiUczniowie
Państwowa Szkoła Muzyczna I i II stopnia

im. Fryderyka Chopina

ul. Nawojowska 213, 33-300 Nowy Sącz
tel. (18) 443-93-33, fax (18) 443-97-32
www:   http://www.psm.nowysacz.pl
e-mail:   sekretariat@psmns.mnet.pl

Od 01.01.2015 odwiedzono tę wizytówkę 10840 razy.
Chcesz zwiększyć zainteresowanie Twoją jednostką?
Zaprezentuj w naszym informatorze swoją jednostkę ->>>
* szkolnictwo.pl - najpopularniejszy informator edukacyjny - 1,5 mln użytkowników miesięcznie

 

PAŃSTWOWA SZKOŁA MUZYCZNA I STOPNIA

- wiek od 7 do 16 lat

PAŃSTWOWA SZKOŁA MUZYCZNA II STOPNIA

- wiek od 11 do 21 lat
- Wydział Instrumentalny
  • Sekcja Instrumentów Klawiszowych
  • Sekcja Instrumentów Smyczkowych
  • Sekcja Instrumentów Dętych

- Wydział Wokalny

Państwowa Szkoła Muzyczna w Nowym Sączu istnieje od wielu lat. Założona w 1949 roku jako szkoła o stopniu podstawowym w 1967 roku rozszerzyła swoją ofertę edukacyjną o stopień średni. Obecnie funkcjonuje jako Państwowa Szkoła Muzyczna I i II stopnia z filiami w Krynicy i Szalowej.
W dniu 19 stycznia 2010 roku, podczas uroczystej sesji Rady Miasta, Państwowa Szkoła Muzyczna została wyróżniona najwyższym odznaczeniem miasta - Tarczą Herbową "Zasłużony dla Miasta Nowego Sącza".

Cykl nauki na stopniu podstawowym to 6 lat w dziale dziecięcym lub 4 lata w dziale młodzieżowym. Cykl nauki na stopniu średnim trwa 6 lat w dziale instrumentalnym i 4 lata w dziale wokalnym. W szkole kształci się ponad 600 uczniów pod kierunkiem ok. 100 nauczycieli.

Szkoła oferuje bogatą ofertę kształcenia instrumentalnego. Wysoko wyspecjalizowana kadra, to nauczyciele gry na: fortepianie, organach, klawesynie, skrzypcach, wiolonczeli, kontrabasie, gitarze, flecie, klarnecie, saksofonie, oboju, fagocie, trąbce, puzonie, akordeonie, instrumentach perkusyjnych oraz śpiewu solowego.

W szkole istnieje dziecięca oraz młodzieżowa orkiestra symfoniczna, chóry a także wiele zespołów kameralnych.

O wysokim poziomie kształcenia muzycznego świadczy także fakt kontynuowania nauki przez absolwentów szkoły na prestiżowych uczelniach w kraju (Warszawa, Łódź, Kraków, Katowice, Wrocław) oraz w Stanach Zjednoczonych.

W szkole organizowany jest Międzynarodowy Konkurs Gitarowy im. Czesława Droździewicza - byłego nauczyciela szkoły. W ramach konkursu odbywają się Lekcje Mistrzowskie szkolące uczestników konkursu pod okiem wybitnych artystów i pedagogów z Polski, Europy i świata (P. Steidl, C. Marchione, R. Aussel, A. Pieri, D. Russel. K. Pełch i inni).

Od lat przy współpracy i pod kierunkiem artystycznym prof. Barbary Halskiej z Akademii Muzycznej w Warszawie nowosądecka szkoła organizuje Międzynarodowy Festiwal i Kurs Muzyczny "Wakacje z muzyką". O jego popularności i znakomitej opinii świadczy stale wzrastające zainteresowanie młodzieży z całego świata.

W 2006 roku z przyjemnością rozpoczęliśmy współpracę ze Städtische Musikschule z Lörrach w Niemczech. Mamy nadzieję na wieloletnią wymianę doświadczeń, która przyczyni się do coraz większego rozwoju naszych szkół. Pierwszym zrealizowanym pomysłem było powstanie wspólnej orkiestry polsko-niemieckiej.

Nowosądecka szkoła to ośrodek ceniony nie tylko za poziom kształcenia. To lubiane przez uczniów i rodziców miejsce gdzie po prostu jest miło przebywać.

Pełna prezentacja szkoły pojawi się po zatwierdzeniu oferty przedstawionej szkole.
Jeżeli szkoła nie otrzymała oferty, prosimy o kontakt:

zmiany@szkolnictwo.pl

Umieść poniższy link na swojej stronie aby wzmocnić promocję tej jednostki oraz jej pozycjonowanie w wyszukiwarkach internetowych:

X

TO JEST ROBOCZA PREZENTACJA JEDNOSTKI!

Zapraszamy jednostkę edukacyjną do współpracy.

Wypełnij formularz >>>
Od 20tu lat najpopularniejszy
i największy
informator branży edukacyjnej

- przedszkola, szkoły, uczelnie
-kolonie, zielone szkoły
- inne jednostki

OKS www.szkolnictwo.pl
e-mail: zmiany@szkolnictwo.pl
- ponad 1,5mln użytkowników/mies.


Zarejestruj się lub zaloguj, aby mieć pełny dostęp do informatora o szkołach.

Nauczycielu! Bezpłatne, interaktywne lekcje i testy oraz prezentacje w PowerPoint`cie --> www.szkolnictwo.pl (w zakładce "Nauka").

Zaloguj się aby mieć dostęp do platformy edukacyjnej
Zachodniopomorskie Pomorskie Warmińsko-Mazurskie Podlaskie Mazowieckie Lubelskie Kujawsko-Pomorskie Wielkopolskie Lubuskie Łódzkie Świętokrzyskie Podkarpackie Małopolskie Śląskie Opolskie Dolnośląskie