Startuj z nami!

www.szkolnictwo.pl

praca, nauka, rozrywka....

mapa polskich szkół
Nauka Nauka
Uczelnie Uczelnie
Mój profil / Znajomi Mój profil/Znajomi
Poczta Poczta/Dokumenty
Przewodnik Przewodnik
Nauka Konkurs
uczelnie

zamów reklamę
zobacz szczegóły
uczelnie
PrezentacjaMapaForumPrezentacja nieoficjalnaZmiana prezentacjiUczniowie
Krakowska Szkoła Filmowa

ul. Kapucyńska 3/1, 31-113 Kraków
tel. (12) 430-05-20
www:   http://www.ksfilm.pl
e-mail:   szkola@ksfilm.pl

Od 01.01.2015 odwiedzono tę wizytówkę 3149 razy.
Chcesz zwiększyć zainteresowanie Twoją jednostką?
Zaprezentuj w naszym informatorze swoją jednostkę ->>>
* szkolnictwo.pl - najpopularniejszy informator edukacyjny - 1,5 mln użytkowników miesięcznie

 

KRAKOWSKA SZKOŁA FILMOWA

- kierunek filmowy o specjalnościach:
  • operatorsko-montażowej
  • reżysersko-scenopisarskiej
  • filmu animowanego

- kierunek fotograficzny
- kierunek grafiki użytkowej

O NAS

Nauka prowadzona jest w oparciu o autorskie programy nauczania opracowane przez czynnych zawodowo profesjonalistów od lat obecnych na rynku. Zajęcia w większości mają charakter praktyczny. Uczymy wyłącznie rzeczy potrzebnych, a niezbędne zagadnienia teoretyczne przekazywane są w trakcie ćwiczeń.

Duży nacisk kładziemy na biegłość warsztatową – warunek świadomej, nieskrępowanej twórczości, przy równoczesnym rozwijaniu indywidualnego stylu każdego słuchacza.

Nauka kończy się pracą dyplomową, wystawą prac i skompletowanym w trakcie dwuletniej nauki profesjonalnym portfolio.

Zajęcia prowadzone są w kilkunastoosobowych grupach, w centrum Krakowa, pod kierunkiem doświadczonych i niebanalnych twórców. Kształcimy w systemie zaocznym podczas zjazdów weekendowych (sobota–niedziela) lub tygodniowych (wtorek–środa–czwartek), odbywających się co drugi tydzień.

Specjalizacja operatorsko-montażowa

W trakcie nauki słuchacze poznają wszystkie etapy tworzenia filmu – od napisania własnego scenariusza poprzez opanowanie kadru nieruchomego po sztukę operatorską i montaż gotowego materiału, a także założenia podstaw produkcji filmowych (bowiem mają możliwość wzięcia udziału w realizacji projektów fakultatywnych polegających na tworzeniu dokumentów, reportaży, etiud i teledysków).

Specjalizacja reżysersko-scenopisarska

W trakcie nauki słuchacze poznają wszystkie etapy tworzenia filmu – od pomysłu przez napisanie scenariusza do pracy na planie. Nasi reżyserzy uczą się również sztuki operatorskiej i poznają praktycznie zasady montażu nieliniowego. Na planach filmów realizowanych w szkole słuchacze weryfikują w praktyce zdobytą podczas zajęć wiedzę.

Film animowany

Słuchacze zapoznają się z różnymi technikami używanymi przy tworzeniu filmów animowanych. W programie nauczania znajdują się: grafika 2D i 3D, teksturowanie i modelowanie, animacja klasyczna, podstawy scenopisarstwa, fotografii, techniki operatorskie itd.

Możliwości wykorzystania zdobytych umiejętności są praktycznie nieograniczone. Film animowany pozwala na wykreowanie własnego świata według osobistych upodobań, uchylenia widzowi furtki do świata fantazji, marzeń. Zawodowo te same kompetencje pozwalają na tworzenie grafik do filmów, animacji, reklam, gier komputerowych, wizualizacji obiektów architektonicznych i produktów (industrial design).

Fotografia

Zajęcia na kierunku fotografia mają wyłącznie praktyczny charakter, odbywają się zarówno w profesjonalnie wyposażonym studiu jak i w plenerach.

Fotografia jest dla nas przede wszystkim sztuką, która nie może zaistnieć bez biegłości warsztatowej. Oprócz perfekcji warsztatu dbamy o kształtowanie plastycznego zmysłu i indywidualnego stylu studenta. Starannie dobrani wykładowcy to czynni zawodowo artyści fotograficy, pasjonaci o inspirującej osobowości.

Słuchacze, tworząc własne portfolio, pracę dyplomową oraz prezentując swoje fotografie podczas wystaw, zdobywają doświadczenie niezbędne w zawodzie fotografa.

Grafika użytkowa

Nasi wykładowcy, czynni zawodowo graficy, podejmują zagadnienia aktualnie występujące na rynku, dlatego zajęcia, jak i prace ćwiczeniowe mają wyłącznie charakter praktyczny. Studenci, pracując na wiodących programach komputerowych, poznają również zasady kompozycji i percepcji plastycznej. Oprócz biegłości w posługiwaniu się oprogramowaniem, dbamy o rozwój wyobraźni i indywidualnego stylu. Zajęcia w kilkunastoosobowych grupach i z niebanalnymi osobowościami sprzyjają dobrej atmosferze nauki i umożliwiają rzeczywiste zdobywanie mistrzowskich umiejętności. Nauka kończy się pracą dyplomową i prezentacją na organizowanej przez szkołę wystawie.

ZAPRASZAMY !!!

Pełna prezentacja szkoły pojawi się po zatwierdzeniu oferty przedstawionej szkole.
Jeżeli szkoła nie otrzymała oferty, prosimy o kontakt:

zmiany@szkolnictwo.pl

Umieść poniższy link na swojej stronie aby wzmocnić promocję tej jednostki oraz jej pozycjonowanie w wyszukiwarkach internetowych:

X

TO JEST ROBOCZA PREZENTACJA JEDNOSTKI!

Zapraszamy placówkę do skorzystania z pełnej reklamy.
Skontaktuj się z redakcją katalogu,
ustal atrakcyjne warunki współpracy.
Ilość odwiedzin katalogu szkół:
wrzesień 2014 - 1.760.993
październik 2014 - 1.807.983
listopad 2014 - 1.782.702
styczeń 2015 - 2.003.589

OKS www.szkolnictwo.pl
e-mail: zmiany@szkolnictwo.pl
- ponad 1,5mln użytkowników/mies.


Zarejestruj się lub zaloguj, aby mieć pełny dostęp do informatora o szkołach.

Nauczycielu! Bezpłatne, interaktywne lekcje i testy oraz prezentacje w PowerPoint`cie --> www.szkolnictwo.pl (w zakładce "Nauka").

Zaloguj się aby mieć dostęp do platformy edukacyjnej
Zachodniopomorskie Pomorskie Warmińsko-Mazurskie Podlaskie Mazowieckie Lubelskie Kujawsko-Pomorskie Wielkopolskie Lubuskie Łódzkie Świętokrzyskie Podkarpackie Małopolskie Śląskie Opolskie Dolnośląskie