Startuj z nami!

www.szkolnictwo.pl

praca, nauka, rozrywka....

mapa polskich szkół
Nauka Nauka
Uczelnie Uczelnie
Mój profil / Znajomi Mój profil/Znajomi
Poczta Poczta/Dokumenty
Przewodnik Przewodnik
Nauka Konkurs
uczelnie

zamów reklamę
zobacz szczegóły
uczelnie
PrezentacjaMapaForumPrezentacja nieoficjalnaZmiana prezentacjiUczniowie
Państwowe Policealne Studium Zawodowe Wokalno-Baletowe

w Gliwicach

ul. Nowy Świat 55/57, 44-100 Gliwice
tel. (32) 337-18-60
www:   http://studiumwb.pl
PPSZW-B na Facebooku
e-mail:   pszwb@wp.pl
Liczba odwiedzin od 01.01.2015: 21262 razy
dzięki wykupionej wizytówce w serwisie szkolnictwo.pl
(wysokie pozycjonowanie płatnej wizytówki =
= duża popularność
Twojej jednostki!)
* szkolnictwo.pl - najpopularniejszy informator edukacyjny - 1,5 mln użytkowników miesięcznie
 

PAŃSTWOWE POLICEALNE STUDIUM ZAWODOWE WOKALNO-BALETOWE
głównymi przedmiotami w całym cyklu nauczania są:

- śpiew solowy
- taniec klasyczny
- wybrane zagadnienia z historii teatru

Absolwenci otrzymują dyplom z tytułem "Aktor scen muzycznych"

- nauka trwa 3 lata

Zapraszamy na bezpłatne konsultacje ze śpiewu i tańca dla osób zainteresowanych kształceniem w Studium!

Państwowe Policealne Studium Zawodowe Wokalno-Baletowe w Gliwicach

Państwowe Policealne Studium Wokalno-Baletowe w Gliwicach to jedyna 3-letnia państwowa policealna szkoła w Polsce kształcąca śpiewaków tańczących i tancerzy śpiewających dla potrzeb różnych instytucji kultury, być może zrealizuje Twoje marzenia zostania "Aktorem Scen Muzycznych".

Nauka trwa trzy lata. Słuchacze kształcą się w zawodzie "Aktor scen muzycznych" i otrzymują dyplom z tytułem o tej samej nazwie.


Atrakcją szkoły jest:
  • lokalizacja w Gliwickim Teatrze Muzycznym
  • praktyka zawodowa w Gliwickim Teatrze Muzycznym
  • możliwość zatrudnienia wyróżniających się słuchaczy w spektaklach Gliwickiego Teatru Muzycznego

O szkole
Szkoła powstała w roku szkolnym 1983/84 dla potrzeb ówczesnej Operetki Śląskiej i mieści się w gmachu Gliwickiego Teatru Muzycznego. Organem prowadzącym szkołę jest Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego a nadzorującym - Centrum Edukacji Artystycznej. W 2019 roku Studium obchodziło jubileusz 35-lecia istnienia.

Nasi roztańczeni i rozśpiewani absolwenci spełniają się zawodowo także w innych teatrach na śląsku m.in. w Teatrze Rozrywki w Chorzowie, Teatrze Zagłębia w Sosnowcu oraz na terenie całej Polski, w Teatrze ,,Roma” w Warszawie, Operze ,,Nova” w Bydgoszczy oraz zasilają zespoły ludowe, Pieśni i Tańca ,,Śląsk” i ,,Mazowsze”. Wszyscy są naszą chlubą i wspaniałą wizytówką szkoły.

Szkoła poszukuje nowych metod i form dydaktyki artystycznej oraz innowacyjnych koncepcji, które sprzyjają rozwojowi placówki. Przykładem takich działań jest realizacja Projektu Unijnego finansowanego ze środków Europejskiego Funduszu Społecznego Programu Operacyjnego-Kapitał Ludzki w ramach którego w sierpniu 2014r., szesnastoosobowa grupa naszych słuchaczy wyjechała na praktyki zawodowe do Messyny na Sycylię. Realizując praktyki zagraniczne stażyści poznali specyfikę regionu, doskonalili język włoski oraz wzięli udział w praktycznych zajęciach ze śpiewu i tańca.

PROGRAM KSZTAŁCENIA

Przedmioty wykładane w Studium mają na celu przygotowanie słuchacza do pracy na każdej scenie muzycznej, dlatego obejmują szeroki zakres materiału i kształcą słuchacza w wielu dziedzinach.

Głównymi przedmiotami w całym cyklu nauczania są: śpiew solowy, taniec klasyczny, wybrane zagadnienia z historii teatru.

Z w/w przedmiotów słuchacze III roku zdają egzaminy dyplomowe z teorii (z przedmiotu Wybrane zagadnienia z historii teatru) oraz praktyczne (z tańca klasycznego, recitalu wokalnego i pokazu scenicznego w Gliwickim Teatrze Muzycznym).Warunki przyjęcia
  • ukończona szkoła średnia
  • nie przekroczony wiek 23 lata
  • bardzo dobry stan zdrowia
  • dobry głos i słuch
  • poczucie rytmu
  • sprawność ruchowo – taneczna
  • dobra aparycja

Na egzamin wstępny należy przygotować: 2 utwory wokalne pieśń, piosenka (proszę przynieść ze sobą nuty lub podkłady muzyczne), układ taneczny do podkładu muzycznego (3 - 5 minut), rozmowa kwalifikacyjna (wiedza o teatrze muzycznym oraz aktualne wydarzenia kulturalne).
Na adres szkoły należy złożyć następujące dokumenty: Podanie, CV, Świadectwo ukończenia szkoły średniej (oryginał), dwa zdjęcia. Zaświadczenie od lekarzy: internisty, ortopedy oraz foniatry lub laryngologa.
Serdecznie Zapraszamy!!!

Umieść poniższy link na swojej stronie aby wzmocnić promocję tej jednostki oraz jej pozycjonowanie w wyszukiwarkach internetowych:

Zaloguj się aby mieć dostęp do platformy edukacyjnej
Zachodniopomorskie Pomorskie Warmińsko-Mazurskie Podlaskie Mazowieckie Lubelskie Kujawsko-Pomorskie Wielkopolskie Lubuskie Łódzkie Świętokrzyskie Podkarpackie Małopolskie Śląskie Opolskie Dolnośląskie