Startuj z nami!

www.szkolnictwo.pl

praca, nauka, rozrywka....

mapa polskich szkół
Nauka Nauka
Uczelnie Uczelnie
Mój profil / Znajomi Mój profil/Znajomi
Poczta Poczta/Dokumenty
Przewodnik Przewodnik
Nauka Konkurs
uczelnie

zamów reklamę
zobacz szczegóły
uczelnie
PrezentacjaMapaForumPrezentacja nieoficjalnaZmiana prezentacjiUczniowie
Publiczna Szkoła Podstawowa nr 117

im. Krakowskiej Kongregacji Kupieckiej w Krakowie

ul. Kurczaba 15, 30-868 Kraków
tel. (12) 658-20-03
www:   http://www.sp117.edukonekt.ple-mail:   sp117@edukonekt.pl

Od 01.01.2015 odwiedzono tę wizytówkę 6292 razy.
Chcesz zwiększyć zainteresowanie Twoją jednostką?
Zadzwoń do Nas!* - tel. 606-...-... ->>>
* szkolnictwo.pl - najpopularniejszy informator edukacyjny - 1,5 mln użytkowników miesięcznie

 

SZKOŁA PODSTAWOWA Nr 117

- język angielski, francuski
- oddział przedszkolny
- oddział dla sześciolatków

- dodatkowe zajęcia pozalekcyjne
- wycieczki, obozy wakacyjne
- zajęcia profilaktyczne
- stołówka, świetlica
- tablice interaktywne
- opieka medyczna i pedagogiczna (higienistka szkolna, stomatolog, logopeda)
- udział w programie Socrates-Comenius
- certyfikaty: "Szkoła z klasą", "Szkoła wyróżniona za wychowanie", "Szkoła promująca zdrowie"

Nasza szkoła wyróżnia się naszą postawą opartą o wiarę, że jesteśmy wszyscy wspólnotą, w której wszyscy członkowie są jednakowo ważni. Jesteśmy dumni z tego, co robimy i kim jesteśmy dla siebie nawzajem. Jesteśmy indywidualnościami o wyjątkowych talentach i zaletach, pracującymi jako zespół, aby służyć naszym uczniom i rodzicom.

Od kilku lat w szkole funkcjonuje 5-cio godzinny oddział przedszkolny, a od roku 2009/2010 uruchomiony został oddział 10-cio godzinny dla sześciolatków. Na potrzeby dzieci młodszych zaadoptowano przestronną i jasną salę lekcyjną, do której zakupiono kolorowe stoliki, krzesełka i mebelki. W ofercie zajęć dzieci młodsze mają religię, j. angielski oraz zajęcia ruchowe, które odbywają się w sali gimnastycznej szkoły. Dla potrzeb dzieci młodszych w naszej szkole wyodrębniono II piętro, na którym znajdują się sal dydaktyczne. Sale dla dzieci sześcioletnich wyposażone są pomoce dydaktyczne, kąciki tematyczne, zabawki, tak aby dzieci mogły spędzać czas zgodnie ze swoimi zainteresowaniami. Do potrzeb dzieci młodszych dostosowano wysokość oraz wielkość aparatury sanitarnej.

Baza dydaktyczna
Szkoła Podstawowa nr 117 usytuowana jest w centrum osiedla Prokocim Nowy. Budynek szkoły składa się z dwóch pięter na których znajdują się sale dydaktyczne. Do dyspozycji uczniów jest odnowiona sala gimnastyczna, świetlica, dwie pracownie komputerowe wyposażone w tablice interaktywne, biblioteka z centrum informacji bibliotecznej. Uczniowie klas młodszych mogą korzystać z salki do gimnastyki korekcyjnej i rekreacyjnej. W otoczeniu szkoły znajdują się dwa boiska, bieżnia oraz teren zielony.

Uczniowie w ramach zajęć informatycznych mogą korzystać z pracowni komputerowych, tablic interaktywnych, a także z bogatych zbiorów bibliotecznych oraz centrum multimedialnego znajdującego się w bibliotece szkolnej.

Nasi uczniowie biorą udział w wielu imprezach i konkursach o znaczeniu pozaszkolnym. Wielokrotnie zwyciężali w Dzielnicowym Konkursie Piosenki, a także w licznych konkursach plastycznych. Startowali w Biegach Niepodległości i Biegach Samorządowych. Brali aktywny udział w akcji Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy i w Sprzątaniu Świata. Cały czas utrzymujemy ożywione kontakty z Domem Spokojnej Starości. Przy naszej szkole działa dziecięcy teatrzyk oraz chór szkolny.

Kadra
W szkole zatrudnieni są nauczyciele z dużym doświadczeniem i kwalifikacjami. Stosują różnorodne formy i metody pracy dostosowane do potrzeb dzieci młodszych. Indywidualizują pracę z dziećmi, różnicują wymagania, uważnie obserwują i wzmacniają mocne strony dziecka. Nauczyciele oddziałów przedszkolnych i klas pierwszych wykazują szczególną troskę o rozwój mowy i kształtowanie kultury językowej. Wielu z nich dba o swój rozwój uczestnicząc w licznych formach doskonalenia zawodowego. Z dziećmi młodszymi pracują także angliści oraz specjaliści z zakresu wychowania fizycznego.

Oferta dla uczniów z trudnościami
W ramach pomocy uczniom, którzy mają trudności w nauce prowadzone są zajęcia reedukacyjne. W większości są to uczniowie, z którymi praca ukierunkowana jest na realizację zaleceń Poradni Psychologiczno-Pedagogicznej.

Współpraca z innymi szkołami
Współpracujemy ze szkołą College Anne Frank z miejscowości Miribel koło Lyonu we Francji i ze Szkołą Polską w Płacieniszkach koło Wilna na Litwie. Odwiedzają nas uczniowie tych szkół, a nasze dzieci składają co drugi rok rewizyty.

ZAJĘCIA POZALEKCYJNE

Dla dzieci najmłodszych proponujemy: koło fletowe, koło plastyczne, zespół muzyczny, zajęcia dydaktyczno- wyrównawcze, zajęcia dla dzieci zdolnych, gimnastykę korekcyjną. Szkoła współpracuje ze Szkołą Tańca Towarzyskiego "As", w ramach której istnieje możliwość zorganizowania odpłatnych zajęć tanecznych.

Uczniowie mogą uczestniczyć kołach:
 • języka angielskiego
 • języka francuskiego
 • matematycznym
 • polonistycznym
 • plastycznym
 • szachowym
 • komputerowym
 • fotograficznym
 • miłośników Krakowa
 • ekologiczno-przyrodniczym

W szkole działają różne organizacje m.in.: drużyny zuchowe, drużyny harcerzy młodszych Hufca Kraków-Podgórze ZHP, Liga Ochrony Przyrody, Polski Czerwony Krzyż, Klub Młodych Turystów.

ŚWIETLICA SZKOLNA

Po zajęciach dzieci z oddziałów przedszkolnych objęte są opieką świetlicową, gdzie pod fachową opieką wychowawców świetlicowych mogą bezpiecznie i radośnie oczekiwać na powrót swoich opiekunów. Podczas zajęć świetlicowych organizowane są zabawy integracyjne, plastyczno-teatralne, muzyczno-ruchowe, czytelnicze, sportowe i inne związane z zainteresowaniami dzieci. Wychowankowie dbają o wygląd estetyczny świetlicy, ucząc się przy tym porządku i poszanowania wspólnej własności. Podczas zajęć plastycznych i sprawnych rąk wykonują prace, które wnoszą wiele ciepła w wystój świetlicy.

NASZE CELE

Głównym celem realizacji Programu Wychowawczego jest odpowiednie ukształtowanie cech młodego człowieka. Absolwent szkoły jest:
 • ciekawy świata
 • ambitny
 • samodzielny
 • aktywny
 • twórczy
 • wrażliwy na świat i ludzi
 • otwarty
 • tolerancyjny
 • bezinteresowny w swoich działaniach
 • rozwija swoje zainteresowania
 • doskonali swoją osobowość

Proces wychowawczy kierujemy na sferę:
 • intelektualną
 • poznawczą
 • emocjonalną
 • zdrowotną

Nasza szkoła stwarza warunki do:
 1. budowania więzi uczuciowych: przyjaźni, szacunku, tolerancji oraz prawidłowego komunikowania się i znajdowania sposobów przezwyciężania stresów
 2. zapewnienia optymalnych warunków do wszechstronnego rozwoju osobowości dziecka w bezpiecznym i przyjaznym środowisku
 3. rozbudzenia i rozwijania indywidualnych zdolności twórczych oraz samodzielnego myślenia i sprawnego działania

Pełna prezentacja szkoły pojawi się po zatwierdzeniu oferty przedstawionej szkole.
Jeżeli szkoła nie otrzymała oferty, prosimy o kontakt:

zmiany@szkolnictwo.pl

Umieść poniższy link na swojej stronie aby wzmocnić promocję tej jednostki oraz jej pozycjonowanie w wyszukiwarkach internetowych:

X

TO JEST ROBOCZA PREZENTACJA JEDNOSTKI!

Zapraszamy placówkę do skorzystania z pełnej reklamy.
Skontaktuj się z redakcją katalogu,
ustal atrakcyjne warunki współpracy.
Ilość odwiedzin katalogu szkół:
wrzesień 2014 - 1.760.993
październik 2014 - 1.807.983
listopad 2014 - 1.782.702
styczeń 2015 - 2.003.589

OKS www.szkolnictwo.pl
e-mail: zmiany@szkolnictwo.pl
- ponad 1,5mln użytkowników/mies.


Zarejestruj się lub zaloguj, aby mieć pełny dostęp do informatora o szkołach.

Nauczycielu! Bezpłatne, interaktywne lekcje i testy oraz prezentacje w PowerPoint`cie --> www.szkolnictwo.pl (w zakładce "Nauka").

Zaloguj się aby mieć dostęp do platformy edukacyjnej
Zachodniopomorskie Pomorskie Warmińsko-Mazurskie Podlaskie Mazowieckie Lubelskie Kujawsko-Pomorskie Wielkopolskie Lubuskie Łódzkie Świętokrzyskie Podkarpackie Małopolskie Śląskie Opolskie Dolnośląskie