Startuj z nami!

www.szkolnictwo.pl

praca, nauka, rozrywka....

mapa polskich szkół
Nauka Nauka
Uczelnie Uczelnie
Mój profil / Znajomi Mój profil/Znajomi
Poczta Poczta/Dokumenty
Przewodnik Przewodnik
Nauka Konkurs
uczelnie

zamów reklamę
zobacz szczegóły
uczelnie
PrezentacjaMapaForumPrezentacja nieoficjalnaZmiana prezentacjiUczniowie
Przedszkole Waldorfskie

ul. Grunwaldzka 3, 43-400 Bielsko-Biała
tel./fax (33) 822-80-69
www:   http://www.przedszkolewaldorfskie.edu.ple-mail:   przedszkolewaldorfskiebielsko@gmail.com


Platforma Edukacyjna - gotowe opracowania lekcji oraz testów.
Od 01.01.2015 odwiedzono tę wizytówkę 1256 razy.
Chcesz zwiększyć zainteresowanie Twoją jednostką?
Zadzwoń do Nas!* - tel. 606-...-... ->>>
* szkolnictwo.pl - najpopularniejszy informator edukacyjny - 1,5 mln użytkowników miesięcznie

 

PRZEDSZKOLE ZAPEWNIA:

- kompetentnych nauczycieli
i wychowawców

- poczucie pełnego bezpieczeństwa
- rozwijanie zdolności i umiejętności dzieci
- funkcjonalne i estetyczne sale zajęć
- partnerską współpracę z rodzicami
- indywidualne podejście do dzieci

Pedagogika Waldorfska - Najlepsze przedszkole w Bielsku-Białej

Pierwszą siedzibą przedszkola było małe dwupokojowe, zamieszkałe przez pięcioosobową rodzinę mieszkanie - drugą również, tylko jeszcze mniejsze i ciaśniejsze.
W tym samym czasie w sierpniu 1989r. założona została Fundacja Pomocy Przedszkolom Waldorfskim, która dzięki wsparciu wielu Przyjaciół uzyskała materialne środki na zakup lokalu przeznaczonego na przedszkole.

I tak w Mikołaja 6 grudnia 1989 roku staliśmy się właścicielami I piętra, a od roku 1991 całości budynku na ul. Grunwaldzkiej 3, w którym mieści się nasze przedszkole. Od tej pory budynek rozbrzmiewa gwarem kolejnych pokoleń dzieci, a ich rodzice razem z nami współtworzą codzienność i historię.

Tym najważniejszym stawianym przed nami zadaniem jest wspieranie rozwoju dziecka rozumiane szeroko jako: tworzenie warunków do rozwoju indywidualnego potencjału dziecka, jego dobrego wewnętrznego samopoczucia, poczucia wartości, wysokiej samooceny, jak i kształtowanie jego dobrych relacji ze światem społecznym.

Tylko w zgodzie z samym sobą i z innymi można odważnie wędrować w przyszłość, pokonywać progi i trudności, czerpać bezgraniczną radość z działania, tworzenia, zmieniać otaczający świat i żyć pełnią życia.

Najbardziej podstawowe zasady, którymi kierujemy się w przedszkolu wynikają z praw rozwojowych:

Rytm
To pewna oczywistość, ład, porządek. Dzieciom daje poczucie bezpieczeństwa, ale też pewność zdarzeń i wydarzeń, wiedzę, która cieszy.

Wszystko w przedszkolu ma swoje określone miejsce w czasie i w przestrzeni. Wszystko jest znajome, bliskie i oczekiwanie. Rytm jest nieodłącznym elementem życia. Wszędzie tam gdzie jest życie, tam jest rytm: w oddechu, biciu serca... Wychodząc naprzeciw naturze dziecka, także potrzebie poznawania i przeżywania tym drugim podstawowym elementem pracy pedagogicznej jest powtarzalność. To nie ilość jest ważna, a jakość. Dzieci potrzebują powtórzeń.

Powtarzanie
Naśladowanie jest sposobem poznawania przez dziecko świata i funkcjonowania w nim. Dzięki naśladowaniu dziecko pionizuje się, uczy się mówić, myśleć, i działać w otaczającej rzeczywistości.
Zatem wychodząc z tej prawdy najważniejszym zadaniem i działaniem nauczyciela jest takie przygotowanie się do pracy z dziećmi, w którym jego działania, postawy i obecność w przedszkolu stwarza dziecku możliwość podążania za nauczycielem - rozwijania swoich wszelkich umiejętności i wiedzy.
Przykład musi być godny naśladowania, co niby proste, ale w istocie wymaga od nauczyciela nieustannej pracy nad samym sobą.

Kadra
Wszystkie nauczycielki posiadają stosowne wykształcenie pedagogiczne i wszystkie ukończyły trzyletnie Podyplomowe Studium Edukacji Niezależnej na Uniwersytecie Warszawskim.
Nauczyciel dba o atmosferę ciepła i spokoju, swoją codzienna pracą buduje w dzieciach poczucie bezpieczeństwa i pewności, że świat jest dobry, piękny i prawdziwy.

Nauczyciele uczestniczą w cotygodniowych konferencjach, które służą samokształceniu, pracy pedagogicznej i sprawom organizacyjnym.

Tu - w drodze konsensusu - zapadają decyzje, rodzą się pomysły, rozwiązują problemy, jest też czas na pracę artystyczną.

Więcej informacji na naszej stronie internetowej

Pełna prezentacja szkoły pojawi się po zatwierdzeniu oferty przedstawionej szkole.
Jeżeli szkoła nie otrzymała oferty, prosimy o kontakt:

zmiany@szkolnictwo.pl

Umieść poniższy link na swojej stronie aby wzmocnić promocję tej jednostki oraz jej pozycjonowanie w wyszukiwarkach internetowych:

X

TO JEST ROBOCZA PREZENTACJA JEDNOSTKI!

Zapraszamy placówkę do skorzystania z pełnej reklamy.
Skontaktuj się z redakcją katalogu,
ustal atrakcyjne warunki współpracy.
Ilość odwiedzin katalogu szkół:
wrzesień 2014 - 1.760.993
październik 2014 - 1.807.983
listopad 2014 - 1.782.702
styczeń 2015 - 2.003.589

OKS www.szkolnictwo.pl
e-mail: zmiany@szkolnictwo.pl
- ponad 1,5mln użytkowników/mies.


Zarejestruj się lub zaloguj, aby mieć pełny dostęp do informatora o szkołach.

Nauczycielu! Bezpłatne, interaktywne lekcje i testy oraz prezentacje w PowerPoint`cie --> www.szkolnictwo.pl (w zakładce "Nauka").

Zaloguj się aby mieć dostęp do platformy edukacyjnej
Zachodniopomorskie Pomorskie Warmińsko-Mazurskie Podlaskie Mazowieckie Lubelskie Kujawsko-Pomorskie Wielkopolskie Lubuskie Łódzkie Świętokrzyskie Podkarpackie Małopolskie Śląskie Opolskie Dolnośląskie