Startuj z nami!

www.szkolnictwo.pl

praca, nauka, rozrywka....

mapa polskich szkół
Nauka Nauka
Uczelnie Uczelnie
Mój profil / Znajomi Mój profil/Znajomi
Poczta Poczta/Dokumenty
Przewodnik Przewodnik
Nauka Konkurs
uczelnie

zamów reklamę
zobacz szczegóły
uczelnie
PrezentacjaMapaForumPrezentacja nieoficjalnaZmiana prezentacjiUczniowie
Przedszkole Niepubliczne Mały Twórca

ul. Chojnowska 4, 53-617 Wrocław
tel. (71) 355 16-83, tel. kom 506 490-669
www:   http://malytworca.com.pl
Przedszkole Mały Twórca na Facebooku
e-mail:   biuro@malytworca.pl
Liczba odwiedzin od 01.01.2015: 16733 razy
dzięki wykupionej wizytówce w serwisie szkolnictwo.pl
(wysokie pozycjonowanie płatnej wizytówki =
= duża popularność
Twojej jednostki!)
* szkolnictwo.pl - najpopularniejszy informator edukacyjny - 1,5 mln użytkowników miesięcznie
 

PRZEDSZKOLE NIEPUBLICZNE
"MAŁY TWÓRCA"

- wykwalifikowana kadra pedagogiczna
- aktywne metody nauczania
- opieka logopedy i psychologa
- atrakcyjne zajęcia dodatkowe
- atmosfera życzliwości i bezpieczeństwa
- bogata oferta edukacyjna zgodna
  z podstawą programową dostosowana
  do potrzeb, zainteresowań i możliwości
  rozwojowych dziecka

- smaczne, domowe posiłki
- wyjścia, wycieczki, imprezy
  okolicznościowe i tematyczne

- doskonała baza dydaktyczna

O Nas

Niepubliczne Przedszkole "Mały Twórca" o profilu artystyczno-językowym pragnie wychowywać człowieka akceptującego siebie, wrażliwego, szanującego drugiego człowieka oraz środowisko przyrodnicze, gotowego do podjęcia nowych wyzwań w szkole, pragnącego szukać twórczych rozwiązań oraz radzącego sobie w sytuacjach trudnych, pełnego energii i pozytywnych emocji.

Przedszkole zaprasza od poniedziałku do piątku w godzinach od 7:00 do 18:00. Funkcjonuje przez cały rok szkolny z wyjątkiem przerwy wakacyjnej, która trwa od 1 do 31 sierpnia. Istnieje możliwość wydłużenia pracy przedszkola do połowy sierpnia dla osób zainteresowanych.

Liczebność grup wynosi od 18 do 21 dzieci. W grupie "0" ilość dzieci może zostać zwiększona do 23 w oddziale. W grupie dzieci najmłodszych (trzyletnich) nie praktykujemy leżakowania (spania). W ciągu całego dnia pobytu dziecka w przedszkolu przewiduje się czas na relaks oraz odpoczynek wg indywidualnych potrzeb grupy.
Codziennie przygotowujemy 4 urozmaicone, domowe posiłki uwzględniające upodobania smakowe naszych przedszkolaków, dostarczające niezbędnych wartości odżywczych.

Pracujemy w oparciu o programy wychowania przedszkolnego dopuszczone do realizacji przez MEN oraz o programy własne:

 • Czytanie globalne
 • Metoda dobrego startu (MDS) Marty Bogdanowicz
 • Metoda KLANZY
 • Program adaptacyjny "Będę przedszkolakiem"
 • Edukacja przez ruch Doroty Dziamskiej

Realizujemy podstawę programowa wychowania przedszkolnego poprzez efektywne nauczanie, stosowanie nowatorskich metod, w celu uzyskania wysokiej gotowości szkolnej w oparciu o diagnozowanie umiejętności dziecka w określonych obszarach rozwojowych.


Baza przedszkola
Przedszkole znajduje się w wolnostojącym budynku (1-piętrowym) oddalone od ruchu ulicznego. Każda grupa przedszkolna posiada własną, przestronną salę dydaktyczną wraz z sanitariatami.

Placówka otoczona jest dużym, zabezpieczonym ogrodem, wyposażonym w piaskownice oraz nowy, drewniany sprzęt ogrodowy.


 • sale wyposażone są w wysokiej jakości sprzęt meblowy zgodny z unijnymi normami, pomoce i materiały dydaktyczne, księgozbiory, zabawki, dostosowane odpowiednio do poszczególnych grup wiekowych
 • sala gimnastyczno-terapeutyczna
 • pracownia komputerowa
 • wydzielone szatnie
 • zaplecze kuchenne i jadalnia (nowoczesny, funkcjonalny oraz zgodny z założeniami systemu HACCP sprzęt gastronomiczny)Bezpieczeństwo
Przedszkole posiada system monitorowania osób postronnych. Zainstalowano elektroniczny system otwierania bramki wejściowej na teren placówki oraz domofon przy drzwiach głównych do obiektu. Na terenie ogrodu przedszkolnego oraz przy wejściu do placówki zamontowano system monitoringu wizyjnego, który wyposażony jest w kamery służące do całodobowego zapisu.

Zajęcia dodatkowe
W przedszkolu prowadzone są zajęcia dodatkowe, które odbywają się w ciągu całego dnia pobytu dziecka w przedszkolu. Wszystkie zajęcia dodatkowe prowadzone są przez odpowiednio dobranych instruktorów oraz specjalistów, posiadających kwalifikacje zawodowe i przygotowanie pedagogiczne. Zajęcia wliczone są w ramach czesnego. Nie dotyczy to zajęć z basenu, szachów, tenisa i tańca, które są dodatkowo płatne i rodzice wraz z dziećmi wybierają zajęcia według zainteresowań.

W placówce organizowane są różnego rodzaju imprezy, wyjścia, wycieczki, m.in.:

 • wycieczki turystyczno-krajoznawcze po Dolnym Śląsku (Muzeum Wsi Opolskiej, Arboretum Leśne w Stradomii, ArboretumRododendronów w Wojsławicach, Młyn Zawadka, Muzeum Papiernictwa w Dusznikach Zdroju, Kopalnia Złota w Złotym Stoku, Skansen w Marcinowie)
 • wycieczki poznawcze po Wrocławiu (Ogród Zoologiczny, Ogród Botaniczny, Ogród Japoński, Rynek, Ostrów Tumski, lekcje terenowe: Śladami wrocławskich krasnali, Tropem wrocławskich legend – realizacja zadania Moja Mała Ojczyzna
 • kontakt z kulturą i sztuką (wyjścia do Opery Wrocławskiej, Filharmonii, Teatru Lalek, Teatru Muzycznego Capitol, kina Helios, warsztaty – lekcje muzealne w wybranych obiektach muzealnych we Wrocławiu)
 • imprezy okolicznościowe i tematyczne (Dzień Babci i Dziadka, Dzień Mamy i Taty, Dzień Dziecka, warsztaty tematyczne z udziałem Rodziców, Jasełka bożonarodzeniowe, festyn rodzinny, spotkanie ze Św. Mikołajem, Bal Karnawałowy, konkursy familijne, zajęcia otwarte, obiad wigilijny, śniadanie wielkanocne, uroczysta akademia z okazji ukończenia grupy „0”)
 • zabawy na podwórku (zależnie od aktualnej pogody)

Przedszkole Niepubliczne "Mały Twórca" funkcjonuje od 1 września 2000r. jako placówka oświatowo-wychowawcza. Prowadzona jest przez Halinę Kasprzyk – długoletniego nauczyciela i pedagoga. Przedszkole działa na podstawie wpisu do ewidencji szkół i placówek niepublicznych – zaświadczenie Nr 48/2000 z dnia 17 lipca 2000r. z późniejszymi zmianami z dnia 17 września 2008 r. (Zaświadczenie Nr 85/2008).

SERDECZNIE ZAPRASZAMY!

Umieść poniższy link na swojej stronie aby wzmocnić promocję tej jednostki oraz jej pozycjonowanie w wyszukiwarkach internetowych:

Zaloguj się aby mieć dostęp do platformy edukacyjnej
Zachodniopomorskie Pomorskie Warmińsko-Mazurskie Podlaskie Mazowieckie Lubelskie Kujawsko-Pomorskie Wielkopolskie Lubuskie Łódzkie Świętokrzyskie Podkarpackie Małopolskie Śląskie Opolskie Dolnośląskie