Startuj z nami!

www.szkolnictwo.pl

praca, nauka, rozrywka....

mapa polskich szkół
Nauka Nauka
Uczelnie Uczelnie
Mój profil / Znajomi Mój profil/Znajomi
Poczta Poczta/Dokumenty
Przewodnik Przewodnik
Nauka Konkurs
uczelnie

zamów reklamę
zobacz szczegóły
uczelnie
PrezentacjaMapaForumPrezentacja nieoficjalnaZmiana prezentacjiUczniowie
Niepubliczne Przedszkole "Oxfordzik"

o profilu artystyczno-językowym

Tuchom, ul. Gdyńska 110, 80-209 Chwaszczyno
tel. (58) 522-72-71
www:   http://www.oxfordzik.com.pl
e-mail:   biuro@oxfordzik.com.pl

Od 01.01.2015 odwiedzono tę wizytówkę 2606 razy.
Chcesz zwiększyć zainteresowanie Twoją jednostką?
Zaprezentuj w naszym informatorze swoją jednostkę ->>>
* szkolnictwo.pl - najpopularniejszy informator edukacyjny - 1,5 mln użytkowników miesięcznie

 

NIEPUBLICZNE PRZEDSZKOLE "OXFORDZIK"

- wykwalifikowana kadra pedagogiczna
- profil artystyczno-językowy
- dzieci od 3 do 6 lat
- wielostronny rozwój dziecka
- programy autorskie
- metoda ruchu rozwijającego
- wychowanie muzyczne
- metoda Montessori
- pedagogika Freineta
- wychowanie przez sztukę i języki obce

O Nas

Niepubliczne przedszkole "Oxfordzik" o profilu artystyczno-językowym mieści się na parterze przestronnego budynku przy ulicy Gdyńskiej 110 w Tuchomiu. Otoczone jest ogrodem, który został wyposażony w certyfikowany sprzęt do zabaw. Pomieszczenia przedszkola spełniają wymogi sanitarne, przeciwpożarowe oraz BHP. Wyposażenie jest zgodne z zasadami ergonomii.

Misja i wizja naszego przedszkola

Nasza placówka to nowoczesne przedszkole ukierunkowane na wielostronny rozwój dziecka. Pragniemy kreować aktywne, bogate wewnętrznie dziecko, biorąc pod uwagę jego prawa, oczekiwania, potrzeby i dążenia, mogące wyrażać swoje własne "ja", otwarte na otaczający je świat i sytuację. Dzieci w naszym przedszkolu zdobędą odpowiedni poziom wiedzy, umiejętności, a także rozwiną inteligencję emocjonalną, będą szczęśliwsze i bardziej pewne siebie. Chcemy wychować zdrowe, aktywne, wrażliwe, samodzielne i radzące sobie z problemami dzieci.

Metody pracy

Nasze Przedszkole realizuje zadania edukacyjne w oparciu o podstawę programową wychowania przedszkolnego zgodną z wytycznymi MEN oraz w oparciu o programy autorskie uwzględniające elementy metod wychowania i edukacji Weroniki Sherborne, Carla Orff'a, Marii Montessori oraz Celestyna Freineta.

Weronika Sherborne opracowała tzw. metodę ruchu rozwijającego. System ćwiczeń Weroniki Sherborne ma zastosowanie we wspomaganiu i stymulowaniu rozwoju dziecka oraz w terapii zaburzeń rozwoju emocjonalnego, umysłowego, ruchowego i fizycznego. Carl Orff to twórca wychowania muzycznego. Do kształcenia poczucia rytmu oraz poczucia metrycznego służy w systemie Orffa mowa. Dzieci poznają akcenty metryczne i wartości rytmiczne za pomocą różnych wyrazów, wierszyków, wyliczanek, powiedzonek.

Maria Montessori twierdziła, że wszystkie dzieci od urodzenia nastawione są na własny rozwój, na osiągnięcie niezależności i przejście od dzieciństwa do dorosłości. Podstawą metody Montessori jest szanowanie naturalnej indywidualności każdego dziecka, jeśli chodzi o jego rozwój fizyczny, umysłowy, duchowy i emocjonalny i kierowaniu go do całościowego wzrostu. W pedagogice Freineta nie ma podziału na dydaktykę i wychowanie, wszystko stanowi spójną całość. Szkoła powinna pracować z dziećmi o różnych możliwościach intelektualnych.

Zajęcia

Stawiamy na wychowanie przez sztukę i języki obce. Nasze zajęcia kształtują i rozwijają dziecko, zgodnie z jego predyspozycjami. Przygotowaliśmy ciekawą i różnorodną ofertę, angażującą naturalną potrzebę ruchu, poznawania świata czy eksperymentowania. Stałymi elementami codziennych zajęć edukacyjnych są zabawy i ćwiczenia mające na celu rozwój osobowości dziecka, jego zdolności intelektualnych, a także funkcjonowania społeczno–emocjonalnego. Poprzez zabawy ruchowe dzieci lepiej panują nad własnym ciałem, rozwijają percepcję, pamięć, koncentrację oraz logiczne myślenie.

Codziennie odkrywają nowe słowa, poznają kolory, kształty, wielkości i liczby. Rozwijają kreatywność.

W naszym przedszkolu odbywają się: zajęcia plastyczne; język angielski i/lub niemiecki; zajęcia logorytmiczne; zajęcia muzyczne; zajęcia przyrodnicze; warsztaty małego odkrywcy; warsztaty małego majsterkowicza; bajkoterapia; zajęcia kulinarne; zajęcia sportowe; zajęcia teatralne; religia – na życzenie rodziców. Dodatkowo dla chętnych prowadzimy (odpłatnie): rytmikę, gimnastykę korekcyjną, karate, zajęcia taneczne. Ponadto oferujemy liczne atrakcje w przedszkolu: przedstawienia teatralne, spotkania z ciekawymi ludźmi, uroczystości okolicznościowe, bale oraz ciekawe wycieczki.

Zapraszamy serdecznie !!!

Pełna prezentacja szkoły pojawi się po zatwierdzeniu oferty przedstawionej szkole.
Jeżeli szkoła nie otrzymała oferty, prosimy o kontakt:

zmiany@szkolnictwo.pl

Umieść poniższy link na swojej stronie aby wzmocnić promocję tej jednostki oraz jej pozycjonowanie w wyszukiwarkach internetowych:

X

TO JEST ROBOCZA PREZENTACJA JEDNOSTKI!

Zapraszamy placówkę do skorzystania z pełnej reklamy.
Skontaktuj się z redakcją katalogu,
ustal atrakcyjne warunki współpracy.
Ilość odwiedzin katalogu szkół:
wrzesień 2014 - 1.760.993
październik 2014 - 1.807.983
listopad 2014 - 1.782.702
styczeń 2015 - 2.003.589

OKS www.szkolnictwo.pl
e-mail: zmiany@szkolnictwo.pl
- ponad 1,5mln użytkowników/mies.


Zarejestruj się lub zaloguj, aby mieć pełny dostęp do informatora o szkołach.

Nauczycielu! Bezpłatne, interaktywne lekcje i testy oraz prezentacje w PowerPoint`cie --> www.szkolnictwo.pl (w zakładce "Nauka").

Zaloguj się aby mieć dostęp do platformy edukacyjnej
Zachodniopomorskie Pomorskie Warmińsko-Mazurskie Podlaskie Mazowieckie Lubelskie Kujawsko-Pomorskie Wielkopolskie Lubuskie Łódzkie Świętokrzyskie Podkarpackie Małopolskie Śląskie Opolskie Dolnośląskie