Startuj z nami!

www.szkolnictwo.pl

praca, nauka, rozrywka....

mapa polskich szkół
Nauka Nauka
Uczelnie Uczelnie
Mój profil / Znajomi Mój profil/Znajomi
Poczta Poczta/Dokumenty
Przewodnik Przewodnik
Nauka Konkurs
uczelnie

zamów reklamę
zobacz szczegóły
uczelnie
PrezentacjaMapaForumPrezentacja nieoficjalnaZmiana prezentacjiUczniowie
Niepubliczne Przedszkole Ekologiczne Dwujęzyczne "Bajkowy Dworek"

ul. Prusa 1, 32-600 Oświęcim
tel. 506-146-946, tel. (33) 848-58-58
www:   http://www.bajkowy-dworek.pl
e-mail:   biuro@bajkowy-dworek.pl

Od 01.01.2015 odwiedzono tę wizytówkę 4069 razy.
Chcesz zwiększyć zainteresowanie Twoją jednostką?
Zaprezentuj w naszym informatorze swoją jednostkę ->>>
* szkolnictwo.pl - najpopularniejszy informator edukacyjny - 1,5 mln użytkowników miesięcznie

 

NIEPUBLICZNE PRZEDSZKOLE
EKOLOGICZNE DWUJĘZYCZNE

- czynne w godz. 6:00-18:00
- przedszkole dwujęzyczne
- ogród i bezpieczny plac zabaw
- obiekt monitorowany całodobowo
- imprezy tematyczne
- nauka języka angielskiego z lektorem
- gimnastyka korekcyjna, rytmika,
  zajęcia na basenie

- teatrzyki i koncerty
- edukacja ekologiczna i europejska
- ćwiczenia logopedyczne – logorytmika
- dogoterapia
- wycieczki krajoznawcze

"Kiedy śmieje się dziecko, śmieje się cały świat"
Janusz Korczak

Nasze przedszkole

Nasze przedszkole "Bajkowy Dworek" jest małym przedszkolem posiadającym cztery oddziały o różnym profilu edukacyjnym. Liczebność dzieci w grupie jest niewielka, a opiekuje się nimi wykwalifikowany wychowawca mający do dyspozycji pomoc nauczyciela.

Przedszkole prowadzi wychowanie dwujęzyczne, – co oznacza, że drugi język jest obok języka ojczystego dzieci naturalnym środkiem komunikowania się. Dwujęzyczne programy opierają się na koncepcji zastosowania języka obcego, z którym dzieci nie miały do czynienia ani w domu, ani w swoim dalszym otoczeniu, jako język instrukcji i komunikacji w przedszkolu a potem w szkole. Bez jakichkolwiek negatywnych skutków dla rozwoju swojego języka ojczystego, dzieci w wyniku uczestniczenia w takim programie powinny "wzbogacić się" o znajomość nowego języka. Większość ludzi uczy się języka rodzimego do 3 roku życia, bez podręczników i nauczycieli. Bardzo dużą rolę odgrywa w tym procesie osłuchanie się dziecka z językiem obcym, podobnie jak ma to miejsce w nauce języka ojczystego. Umysł dziecka chłonie jak "gąbka" wszystko, co się mówi i dzieje w jego najbliższym otoczeniu i w przyszłości będzie mógł to wykorzystać. Dlatego w naszym przedszkolu dzieci mają kontakt z językiem obcym w różnych sytuacjach, podczas zabawy, zajęć edukacyjnych i codziennych czynności. Słuchają wierszy, piosenek, bajek w języku ojczystym i w języku obcym, co zapewni im w przyszłości łatwość posługiwania się drugim językiem.

Termin "wychowanie dwujęzyczne" oznacza – w przeciwieństwie do tradycyjnych metod wczesnego nauczania języka obcego – taką organizację procesu dydaktycznego w przedszkolu i w szkole, w której język drugi jest obok języka ojczystego dzieci środkiem przekazu informacji, wiedzy i środkiem komunikacji.

Każde dziecko jest inne, ma inne zdolności i zainteresowania, które chcemy wydobywać i doskonalić. Pragniemy zapewnić dzieciom nie tylko wszechstronny rozwój, ale także szczęśliwe dzieciństwo. Zapraszamy do przedszkola „Bajkowy Dworek” dzieci od 2 lat oraz dzieci z wieloraką niepełnosprawnością·do 10 roku życia, a rodziców naszych przedszkolaków zachęcamy do aktywnego uczestnictwa w życiu codziennym naszej placówki.

W naszym przedszkolu

W naszym przedszkolu mówimy "językiem żyrafy". Żyrafa to najwyższe żyjące na świecie zwierzę, które dzięki kilkumetrowej szyi widzi znacznie dalej od innych zwierząt i posiada największe serce ze wszystkich żyjących zwierząt lądowych. To z tego powodu psycholog Marshall Rosenberg, twórca "Porozumienia bez przemocy", wybrał żyrafę jako symbol języka serc. W "języku żyrafy" nie ma miejsca na oskarżenia i krzyki. Jest za to wyraźne odróżnianie spostrzeżeń od ocen, wyrażanie swoich uczuć i potrzeb, a także okazywanie wdzięczności, dzielenie się swoim doświadczeniem i wiedzą. Komunikacja oparta na zasadach "języka żyrafy" stosowana jest w różnych dziedzinach życia: w polityce, zarządzaniu, a ostatnio także w szkolnictwie. Porozumienie bez przemocy to system zachowań werbalnych służących lepszemu, skuteczniejszemu dialogowi, niemożliwemu bez uczucia empatii. Polega na mądrym słuchaniu i mądrym kierowaniu własnych słów. Uczymy równolegle dwóch umiejętności: jak mówić, żebyśmy byli słuchani i jak słuchać siebie i innych, żeby docierać do tego, co w tym momencie jest ważne. Celem porozumienia jest znalezienie strategii, która zaspokoi potrzeby obu stron.

Nasze przedszkole zapewnia:
  • Szeroki wachlarz zajęć dydaktycznych i ogólnorozwojowych.
  • Bogatą ofertę zajęć dodatkowych.
  • Programy edukacyjne zatwierdzone przez MEN.
  • Wykwalifikowaną i przyjazną kadrę.
  • Małą liczebność grup.
  • Wysoki standard wyposażenia sal.
  • Bezpieczeństwo dziecka w czasie pobytu w placówce.
  • Pełnowartościowe posiłki przygotowywane przez profesjonalnego dietetyka.
  • Piękny ogród i bezpieczny plac zabaw.
  • Mnóstwo różnych atrakcji!!!

Pełna prezentacja szkoły pojawi się po zatwierdzeniu oferty przedstawionej szkole.
Jeżeli szkoła nie otrzymała oferty, prosimy o kontakt:

zmiany@szkolnictwo.pl

Umieść poniższy link na swojej stronie aby wzmocnić promocję tej jednostki oraz jej pozycjonowanie w wyszukiwarkach internetowych:

X

TO JEST ROBOCZA PREZENTACJA JEDNOSTKI!

Zapraszamy jednostkę edukacyjną do współpracy.

Wypełnij formularz >>>




Od 20tu lat najpopularniejszy
i największy
informator branży edukacyjnej

- przedszkola, szkoły, uczelnie
-kolonie, zielone szkoły
- inne jednostki

OKS www.szkolnictwo.pl
e-mail: zmiany@szkolnictwo.pl
- ponad 1,5mln użytkowników/mies.


Zarejestruj się lub zaloguj, aby mieć pełny dostęp do informatora o szkołach.

Nauczycielu! Bezpłatne, interaktywne lekcje i testy oraz prezentacje w PowerPoint`cie --> www.szkolnictwo.pl (w zakładce "Nauka").

Zaloguj się aby mieć dostęp do platformy edukacyjnej




Zachodniopomorskie Pomorskie Warmińsko-Mazurskie Podlaskie Mazowieckie Lubelskie Kujawsko-Pomorskie Wielkopolskie Lubuskie Łódzkie Świętokrzyskie Podkarpackie Małopolskie Śląskie Opolskie Dolnośląskie