Startuj z nami!

www.szkolnictwo.pl

praca, nauka, rozrywka....

mapa polskich szkół
Nauka Nauka
Uczelnie Uczelnie
Mój profil / Znajomi Mój profil/Znajomi
Poczta Poczta/Dokumenty
Przewodnik Przewodnik
Nauka Konkurs
uczelnie

zamów reklamę
zobacz szczegóły
uczelnie
PrezentacjaMapaForumPrezentacja nieoficjalnaZmiana prezentacjiUczniowie
Zespół Szkół

we Fromborku

ul. Katedralna 9, 14-530 Frombork
tel. (055) 243-73-81, 243-73-53
www:   http://www.zs-frombork.kom.pl/e-mail:   zsfrombork@wp.pl
przedszkolefrombork@neostrada.pl


Platforma Edukacyjna - gotowe opracowania lekcji oraz testów.
Od 01.01.2015 odwiedzono tę wizytówkę 3239 razy.
Chcesz zwiększyć zainteresowanie Twoją jednostką?
Zaprezentuj w naszym informatorze swoją jednostkę ->>>
* szkolnictwo.pl - najpopularniejszy informator edukacyjny - 1,5 mln użytkowników miesięcznie

GIMNAZJUM

- wykwalifikowana i kompetentna kadra
  pedagogiczna

- liczne imprezy i uroczystości organizowane
  przez szkołę

- Szkolny Klub Wolontariusza
 

PRZEDSZKOLE

- wspieramy rodzinę w ukierunkowaniu rozwoju
  dziecka

- kierujemy się zasadami wynikającymi
  z Konwencji Praw Dziecka

- wykwalifikowana, kompetentna, zaangażowana
   i odpowiedzialna kadra pedagogiczna


SZKOŁA PODSTAWOWA

- klasa integracyjna
- rozwijanie postawy ekologicznej dzieci
- liczne imprezy i uroczystości organizowane
  przez szkołę

- szkolne koło PCK
- leśna ścieżka dydaktyczna


30 września 2005r. Szkoła Podstawowa im. Mikołaja Kopernika we Fromborku została uhonorowana Certyfikatem " Szkoła z klasą", nadanym przez Prezydenta RP Aleksandra Kwaśniewskiego. Oznacza to, że szkoła dobrze uczy każdego ucznia, uczy myśleć i rozumieć świat. Szkoła przygotowuje do życia w nowoczesnym świecie. Uczy języków obcych, posługiwania się komputerem i internetem, wprowadza w świat kultury.

Zajęcia wspomagające rozwój dzieci od 4 do 6 lat

Rozwój każdego dziecka, funkcji jego ciała i mózgu, ma swój indywidualny rytm. Nie przyspiesza on samoistnie wraz ze wzrostem tempa życia. W dzisiejszych czasach trzeba ten rozwój nieco wesprzeć, ponieważ dzieci powinny opanować pewne umiejętności jeszcze przed pójściem do pierwszej klasy. Ułatwi im to sprostanie szkolnym wymaganiom w pierwszym etapie nauki. Taki efekt można osiągnąć poprzez odpowiednio dobraną aktywność ruchową, a nie - jak sądzi wielu rodziców - poprzez zwiększony wysiłek intelektualny. Zajęcia służą stymulacji rozwoju tych funkcji organizmu dziecka, które leżą u podstaw umiejętności czytania i pisania.

  • Najpierw, poprzez ćwiczenia i zabawy dziecko uczy się schematu swojego ciała. Później poznaje możliwości ruchowe i ekspresyjne ciała oraz podejmuje próby lepszego panowania nad nim podczas ruchu. Stara się także uzyskać kontrolę nad napięciem mięśniowym. Wstępne opanowanie tej umiejętności pozwala na wprowadzenie ćwiczeń rozwijających ekspresję ruchową. To etap rozwoju JA.
  • Etap - TY - jest ukierunkowany na drugą osobę i współdziałanie z nią. Rozwija umiejętność wyrażania i odczytywania emocji. Ćwiczenia w parach służą lepszemu wzajemnemu poznaniu się, zdobywaniu zaufania i nauce odpowiedzialności za drugą osobę.
  • Etap - MY - postrzeganie grupy jako całości i siebie jako członka tej grupy. Podejmowane zostają m.in. pierwsze próby współdziałania w zabawach i zadaniach angażujących całą grupę. Podczas zajęć dziecko z nadpobudliwością psychoruchową, będzie uczyło się, że po okresie aktywności przychodzi czas na relaks; dziecko z obniżoną sprawnością ruchową będzie wykonywało więcej ćwiczeń, dziecko reagujące na nowe sytuacje lękiem, pozna strukturę zajęć, aby stały się przewidywalne, a więc bezpieczne.

Zajęcia wspomagające rozwój dziecka w oparciu o Metodę Ruchu Rozwijającego (MRR) Weroniki Scherborne odbywają się w naszym Przedszkolu raz w tygodniu.

Nauczane zintegrowane

W zintegrowanej edukacji w kl. I-III nie ma drugoroczności. Konsekwentnie do założenia, że każde dziecko rozwija się na miarę swoich możliwości i w odpowiednim dla siebie tempie, ocena ma charakter opisowy i dotyczy nie tylko postępów w nauce, ale ogólnego poziomu rozwoju konkretnego dziecka.
Aby stworzyć dzieciom najkorzystniejsze warunki do nauki i zabawy pedagodzy harmonijnie współpracują z rodzicami. Efekty możemy oglądać na holu oraz w salach lekcyjnych. To rodzice byli sponsorami żaluzji w dwóch salach, zakupu i wymiany blatów stolików uczniowskich, sami podejmują prace na rzecz estetyzacji pomieszczeń szkolnych.
Nauczyciele z klas I-III wybrane zadania programowe realizują na zajęciach poza szkolnych, czyli wycieczkach. Organizują krótkotrwałe wyjścia w teren w celu obserwacji wybranego obiekty lub zjawiska przyrodniczego. Wycieczki dalsze. To wyprawy do parku, gospodarstwa, zakładu pracy, do muzeum czy planetarium. Jeździmy też na wycieczki całodzienne. Dużą popularnością cieszą się wyjazdy do Gdańska i Malborka. Wielką atrakcją turystyczną przejażdżka Kanałem Elblasko-Ostródzkim po pochylniach, na odcinku Elbląg –Buczyniec.
Edukację ekologiczną należ rozpoczynać już od najmłodszych dzieci, bowiem predyspozycje ukształtowane w wieku przedszkolnym i młodszym wieku szkolnym odznaczają się wysokim stopniem trwałości. Młodszy wiek szkolny sprzyja kształtowaniu takich uczuć, jak: miłość do przyrody, troskliwość wobec żywych organizmów i związane z tym pragnienie ich ochrony i pielęgnacji. Bezpośredni kontakt z przyrodą ułatwi dzieciom wytworzenie tych związków i uczuć. Edukacja ekologiczna to również wiedza. Powiązanie sumiennych obserwacji z rzetelną wiedzą prowadzi do głębokich odczuć estetycznych.
Nauczyciele starali się stworzyć sytuację, w których uczniowie przejawiali zachowania zgodne z wcześniej poznanymi normami i utwierdzili w przekonaniu, że dużo zależy od nich samych.

Szkolny Klub Wolontariusza

Ideą naszego klubu jest niesienie bezinteresownej pomocy ludziom, którzy jej potrzebują. Każdy wolontariusz odwiedza swoich podopiecznych (ludzi starszych, pacjentów SPSPZOZ, dzieci z PDDz, przedszkolaki, oraz nasze niepełnosprawne koleżanki i kolegów), a potem na spotkaniach dzielimy się wrażeniami z wizyt.

SERDECZNIE ZAPRASZAMY

Pełna prezentacja szkoły pojawi się po zatwierdzeniu oferty przedstawionej szkole.
Jeżeli szkoła nie otrzymała oferty, prosimy o kontakt:

zmiany@szkolnictwo.pl

Umieść poniższy link na swojej stronie aby wzmocnić promocję tej jednostki oraz jej pozycjonowanie w wyszukiwarkach internetowych:

X

TO JEST ROBOCZA PREZENTACJA JEDNOSTKI!

Zapraszamy placówkę do skorzystania z pełnej reklamy.
Skontaktuj się z redakcją katalogu,
ustal atrakcyjne warunki współpracy.
Ilość odwiedzin katalogu szkół:
wrzesień 2014 - 1.760.993
październik 2014 - 1.807.983
listopad 2014 - 1.782.702
styczeń 2015 - 2.003.589

OKS www.szkolnictwo.pl
e-mail: zmiany@szkolnictwo.pl
- ponad 1,5mln użytkowników/mies.


Zarejestruj się lub zaloguj, aby mieć pełny dostęp do informatora o szkołach.

Nauczycielu! Bezpłatne, interaktywne lekcje i testy oraz prezentacje w PowerPoint`cie --> www.szkolnictwo.pl (w zakładce "Nauka").

Zaloguj się aby mieć dostęp do platformy edukacyjnej
Zachodniopomorskie Pomorskie Warmińsko-Mazurskie Podlaskie Mazowieckie Lubelskie Kujawsko-Pomorskie Wielkopolskie Lubuskie Łódzkie Świętokrzyskie Podkarpackie Małopolskie Śląskie Opolskie Dolnośląskie