Startuj z nami!

www.szkolnictwo.pl

praca, nauka, rozrywka....

mapa polskich szkół
Nauka Nauka
Uczelnie Uczelnie
Mój profil / Znajomi Mój profil/Znajomi
Poczta Poczta/Dokumenty
Przewodnik Przewodnik
Nauka Konkurs
uczelnie

zamów reklamę
zobacz szczegóły
uczelnie
PrezentacjaMapaForumPrezentacja nieoficjalnaZmiana prezentacjiUczniowie
Ośrodek Szkolenia Kierowców "Mieszko"

ul. Prądnicka 3, 60-401 Poznań
tel. (61) 843-43-71 tel. kom. 695-671-019
www:   http://www.osk-mieszko.pl
e-mail:   biuro@osk-mieszko.pl

Od 01.01.2015 odwiedzono tę wizytówkę 1597 razy.
Chcesz zwiększyć zainteresowanie Twoją jednostką?
Zaprezentuj w naszym informatorze swoją jednostkę ->>>
* szkolnictwo.pl - najpopularniejszy informator edukacyjny - 1,5 mln użytkowników miesięcznie

 

KURSY PRAWA JAZDY:

- kursy prawa jazdy kategorii B
- jazdy doszkalające

O Nas

Ośrodek Szkolenia Kierowców MIESZKO powstał w odpowiedzi na wzrastający poziom nietolerancji i agresji na naszych drogach. Większość kursantów szkoli się tylko pod kątem zdania egzaminu, tzn. zdać i zapomnieć a później jakoś to będzie. Stąd też wynika brak podstawowych znajomości przepisów ruchu drogowego przez większość młodych kierowców i wzrastająca liczba wypadków przez nich powodowanych. Chcemy szkolić przyszłych kierowców przede wszystkim pod kątem wysokiej kultury jazdy, zgodnej z przepisami ruchu drogowego, niepowodującej zagrożenia bezpieczeństwa dla innych użytkowników dróg.

Ośrodek Szkolenia Kierowców MIESZKO zalicza się do tak zwanych "małych" szkół jazdy. Często pojawiają się zarzuty, że "małe" ośrodki kuszą niską ceną i prezentują słabą jakość szkolenia. Jednak nie zawsze jest to zgodne z prawdą.

W odróżnieniu od "dużych" ośrodków, "małe" szkoły wcale nie muszą oferować niskiej jakości szkolenia. Różnica w cenie wynika często z kosztów, które musi ponieść dana szkoła. "Duża" szkoła musi opłacić tzw. sekretarkę, administrację, kierownictwo firmy, instruktorów, zapłacić raty za zakup kilku samochodów, opłacić wynajem sali w większych ilościach godzin i w związku z tym cena za szkolenie rośnie. Koszty, które ponosi "mała" szkoła są o wiele mniejsze, stąd cena kursu może być niższa. Materiały dydaktyczne stosowane w tych ośrodkach są często takie same jak w "dużych". To samo dotyczy samochodów używanych do nauki praktycznej, gdzie w większości są to już nowe renault clio III. W "dużych" szkołach samochody używane przez kilku instruktorów są często brudne i niezadbane, bo kto ma o to dbać? Instruktor z rannej zmiany czy z popołudniowej? Często samochody w "dużych" szkołach, gdzie użytkuje je kilku instruktorów są utrzymywane w takim stanie technicznym, że jazda nimi nawet dla doświadczonych kierowców sprawia wiele kłopotów.

Jakość prowadzonych zajęć teoretycznych jak i praktycznych jest często wyższa w "małych" szkołach. Dlaczego? Dlatego, że tym ośrodkom zależy na każdej osobie i jej opinii o danej szkole. Szkoły te "żyją" głównie z tych kursantów. Jedna zadowolona osoba opowie o tym ośrodku najwyżej trzem znajomym, a jeden niezadowolony kursant opowie o tym co najmniej dziesięciu osobom. "Duże" szkoły często wychodzą z założenia, że na miejsce jednego niezadowolonego kursanta pojawi się następny lub nawet kilku, których zwabi do nich kolorowa reklama i piękne słówka. Zdarza się, że nauka jazdy nie jest ich jedyną działalnością gospodarczą a jedną z wielu. Zajęcia teoretyczne prowadzone są w oparciu o literaturę z przed kilku lat i informacje tam podawane bywają już lekko zdezaktualizowane.

Myślą przewodnią Książęcej Szkoły Jazdy "MIESZKO" jest 100% zadowolenie kursantów i takie ich przygotowanie, aby egzamin państwowy był dla nich tylko bezstresowym potwierdzeniem nabytej wiedzy i umiejętności. Nasz Ośrodek gwarantuje, że tutaj nie trzeba dopłacać jeszcze kilkuset złotych do ceny początkowej w celu zaliczenia całego kursu prawa jazdy.

Podawane ceny zawierają:

  • koszt materiałów do nauki (Kodeks Ruchu Drogowego, Znaki Drogowe, Ćwiczenia i testy na płycie CD
  • koszt badań lekarskich
  • koszt szkolenia z zakresu pierwszej pomocy, który jest obowiązkowy
  • koszt egzaminu wewnętrznego, który również jest obowiązkowy, więc pomysł o dodatkowych opłatach za niego jest bzdurą

Kurs pierwszej pomocy nie polega na wyświetlaniu filmów i nie jest prowadzony przez instruktora nauki jazdy, chociażby dlatego, że Ustawa na to nie pozwala. Zajęcia są prowadzone przez ratownika medycznego z wykorzystaniem profesjonalnego sprzętu szkoleniowego. Ćwiczenia te trwają minimum 4 godziny w zależności od stopnia opanowania materiału przez kursantów.

Teoria wykładana jest z pomocą najnowszego programu edukacyjnego: Vademecum Wykładowcy Professional. Każdy uczestnik podczas zajęć może swobodnie zadawać pytania a zakres zdobytej wiedzy jest sprawdzany regularnie poprzez testy. W ramach wykładów omawiany jest wpływ prędkości na bezpieczeństwo i drogę hamowania oraz przedstawiane są najnowsze systemy bezpieczeństwa biernego jak i czynnego, które są stosowane w samochodach obecnie produkowanych. Tematem zajęć są również zagadnienia związane z obsługą i eksploatacją pojazdu a także z jazdą ekonomiczną. Oddzielnie omawiany jest przebieg egzaminu państwowego.

Samochody w OSK MIESZKO są zasilane gazem LPG. Nowoczesne systemy wtrysku sekwencyjnego stosowane obecnie w autach bynajmniej nie powodują odczuwalnych różnic w prowadzeniu pojazdu ani tym bardziej nie są awaryjne. Obniżając koszty eksploatacji samochodu pozwalają na obniżenie ceny kursu.

Stan techniczny aut jest sprawdzany codziennie. Nie może on budzić żadnych zastrzeżeń, samochody są nowe i serwisowane w autoryzowanych stacjach obsługi. Auta są codziennie sprzątane i w razie konieczności także codziennie myte. W samochodach palenie tytoniu i spożywanie posiłków jest zabronione. Wszystkie samochody OSK MIESZKO są własnością szkoły.

Procedura zatrudniania instruktorów w Ośrodku Szkolenia Kierowców MIESZKO polega na szczegółowym sprawdzeniu wiedzy teoretycznej i umiejętności praktycznych.

Pełna prezentacja szkoły pojawi się po zatwierdzeniu oferty przedstawionej szkole.
Jeżeli szkoła nie otrzymała oferty, prosimy o kontakt:

zmiany@szkolnictwo.pl

Umieść poniższy link na swojej stronie aby wzmocnić promocję tej jednostki oraz jej pozycjonowanie w wyszukiwarkach internetowych:

X

TO JEST ROBOCZA PREZENTACJA JEDNOSTKI!

Zapraszamy placówkę do skorzystania z pełnej reklamy.
Skontaktuj się z redakcją katalogu,
ustal atrakcyjne warunki współpracy.
Ilość odwiedzin katalogu szkół:
wrzesień 2014 - 1.760.993
październik 2014 - 1.807.983
listopad 2014 - 1.782.702
styczeń 2015 - 2.003.589

OKS www.szkolnictwo.pl
e-mail: zmiany@szkolnictwo.pl
- ponad 1,5mln użytkowników/mies.


Zarejestruj się lub zaloguj, aby mieć pełny dostęp do informatora o szkołach.

Nauczycielu! Bezpłatne, interaktywne lekcje i testy oraz prezentacje w PowerPoint`cie --> www.szkolnictwo.pl (w zakładce "Nauka").

Zaloguj się aby mieć dostęp do platformy edukacyjnejZachodniopomorskie Pomorskie Warmińsko-Mazurskie Podlaskie Mazowieckie Lubelskie Kujawsko-Pomorskie Wielkopolskie Lubuskie Łódzkie Świętokrzyskie Podkarpackie Małopolskie Śląskie Opolskie Dolnośląskie