Startuj z nami!

www.szkolnictwo.pl

praca, nauka, rozrywka....

mapa polskich szkół
Nauka Nauka
Uczelnie Uczelnie
Mój profil / Znajomi Mój profil/Znajomi
Poczta Poczta/Dokumenty
Przewodnik Przewodnik
Nauka Konkurs
uczelnie

zamów reklamę
zobacz szczegóły
uczelnie
PrezentacjaMapaForumPrezentacja nieoficjalnaZmiana prezentacjiUczniowie
Ośrodek Szkolenia Kierowców PKS w Kluczborku

ul. Sybiraków 3, 46-200 Kluczbork
tel. (77) 418-77-50
www:   http://www.pks.kluczbork.pl
e-mail:   osk@pks.kluczbork.pl

Od 01.01.2015 odwiedzono tę wizytówkę 2673 razy.
Chcesz zwiększyć zainteresowanie Twoją jednostką?
Zaprezentuj w naszym informatorze swoją jednostkę ->>>
* szkolnictwo.pl - najpopularniejszy informator edukacyjny - 1,5 mln użytkowników miesięcznie

 

OFERUJEMY:

- kurs prawa jazdy kategorii B
- kurs prawa jazdy kategorii C
- kurs prawa jazdy kategorii D
- kurs prawa jazdy kategorii CE
- szkolenia w zakresie kwalifikacji wstępnej i szkoleń okresowych

Ośrodek nasz posiada akredytację Opolskiego Kuratora Oświaty na prowadzenie kształcenia ustawicznego w formach pozaszkolnych w zakresie uzyskiwania uprawnień do kierowania pojazdami wg. Kat.B, C, C+E, D prawa jazdy oraz aktualny wpis do rejestru instytucji szkoleniowych Wojewódzkiego Urzędu Pracy w Opolu w zakresie szkolenia dla potrzeb urzędów pracy oraz innych instytucji.

Samochody, na których prowadzimy naukę jazdy. Wszystkie pojazdy są takie, jak na egzaminie w WORD OPOLE. Na wszystkich kategoriach prawa jazdy! Przyjazna atmosfera w trakcie szkolenia skutkuje szybkim przyswajaniem wiedzy i wysoką zdawalnością.

Plac manewrowy
Dysponujemy dużym placem manewrowym na wszystkie kategorię prawa jazdy doskonale oznaczonym i profesjonalnie przygotowanym. Plac na terenie bazy PKS przy ul. Byczyńskiej. Plac manewrowy jest oświetlony umożliwiający ćwiczenie techniki jazdy wieczorem. Na placu manewrowym mogą jednocześnie być prowadzone zajęcia nauki jazdy na dwóch stanowiskach kat. B , oraz po jednym na kat. C i D. Jednocześnie może się szkolić kilku kierowców.

Kategoria B - zajęcia teoretyczne
Zapraszamy na organizowane systematycznie kursy prawa jazdy kat. B,C, CE, D. Zajęcia odbywają się przeważnie dwa razy w tygodniu. Zajęcia teoretyczne obejmują 30 godzin zajęć. Podczas zajęć teoretycznych wykorzystywane są różne środki przekazu począwszy od tradycyjnego wykładu a skończywszy na filmach i prezentacjach multimedialnych. Różnorodność prezentowanych treści sprawia, że czas na zajęciach nie dłuży się. Opinie osób, które ukończyły nasz kurs potwierdzają ten fakt w całej rozciągłości. Ostatnie zajęcia teoretyczne kończą się przeprowadzanym każdorazowo egzaminem wewnętrznym. Począwszy od trzeciego spotkania wiedza kursantów jest monitorowana przez nas za pomocą wyrywkowych testów sprawdzających postępy w nauce. Każdy kursant otrzymuje w ramach kursu komplet materiałów szkoleniowych przydatnych podczas samodzielnej nauki w domu.

Kategoria B - zajęcia praktyczne
Po zakończonym etapie szkolenia teoretycznego rozpoczynamy jazdy praktyczne. Każdy kursant zagwarantowane ma minimum 30 godzin jazdy. Większość jazd odbywa się na terenie Opola. Pierwsze godziny jazdy kursant wykonuje na miejscu w kluczborku. Jest to czas na zapoznanie się z samochodem, wstępne "obycie się" z pojazdem i trening na placu manewrowym. Pozostałą część szkolenia to intensywny trening w warunkach ruchu drogowego w mieście, w którym odbywa się egzamin. Opole bardzo często weryfikuje początkową pewność siebie. Wystarczy jednak kilka godzin i pewność siebie wraca, duże miasto przestaje być problemem. W ramach kursu kursant otrzymuje możliwość wjazdu na plac manewrowy poza godzinami szkolenia. Można wówczas przyjechać z kimś kto ma samochód i dodatkowo potrenować manewry wykonywane podczas egzaminu. Jazdy praktyczne odbywają się na samochodach takich jak na egzaminie

Kategoria C - zajęcia teoretyczne
W ramach zajęć teoretycznych kursant zapoznaje się z całością materiału wymaganą na egzaminie pwństwowym. Teoria obejmuje 20 godz. wykładów. Każdy kursant otrzymuje odpowiednie materiały szkoleniowe. Dużą uwagę podczas procesu szkoleniowego dla kategorii C kładziemy na zapoznanie osoby szkolonej ze specyfiką pracy kierowcy zawodowego.

Kategoria C - zajęcia praktyczne
Jazda obejmuje 20 godzin spędzonych w samochodzie. W tym czasie kursant zostaje zapoznany ze specyfiką samochodu ciężarowego. Trenuje na samochodach takich, na jakich będzie zdawał egzamin Jazda samochodem ciężarowym jest początkowo trudna. ciężko przyzwyczaić się do gabarytów, hałasu wewnątrz, masy i ruchomego fotela kierowcy. Szybko jednak kursant "łapie" odpowiednie nawyki i koncentruje się na doskonaleniu techniki jazdy. Dysponujemy dużym placem manewrowym, na którym równolegle może szkolić się kilku kursantów. Każdy błąd jest od razu korygowany przez obserwującego trening instruktora.

Kategoria D
Ze względu na stosunkowo niewielką ilość osób wykonujących szkolenie na kategorię D. Kurs jest otwierany w momencie zgłoszenia się kandydata na szkolenie. W naszym ośrodku kursant zapoznaje się praktycznie z różnymi modelami pojazdów wykorzystywanymi przez PKS w Kluczborku. Czasami istnieje możliwość podjęcia pracy w charakterze kierowcy autobusu w naszej firmie po ukończeniu szkolenia. Podobnie jak przy kategorii C, kursant otrzymuje komplet materiałów szkoleniowych, Jazdy odbywają się w Opolu. Bardzo ważna jest praktyka jaką kursant zdobywa w kontakcie z kierowcami na codzień jeżdżącymi z ludźmi. Tu trzeba wykazać się cierpliwością, zrozumieniem, a przede wszystkim dużą kulturą osobistą, by podróż autobusem sprawiała przyjemność każdemu.

Kwalifikacja
Kwalifikacja wstępna to szkolenie które musi odbyć każdy kierowca zawodowy, który uzyskał prawo jazdy po 10 Września 2009r. Jeżeli kierowca skończył 21 lat może przystąpić do Kwalifikacji wstępnej przyspieszonej. Kierowcy, którzy zdobyli prawo jazdy przed 10 września 2009r. zobowiązani są odbyć szkolenie okresowe.

Pełna prezentacja szkoły pojawi się po zatwierdzeniu oferty przedstawionej szkole.
Jeżeli szkoła nie otrzymała oferty, prosimy o kontakt:

zmiany@szkolnictwo.pl

Umieść poniższy link na swojej stronie aby wzmocnić promocję tej jednostki oraz jej pozycjonowanie w wyszukiwarkach internetowych:

X

TO JEST ROBOCZA PREZENTACJA JEDNOSTKI!

Zapraszamy placówkę do skorzystania z pełnej reklamy.
Skontaktuj się z redakcją katalogu,
ustal atrakcyjne warunki współpracy.
Ilość odwiedzin katalogu szkół:
wrzesień 2014 - 1.760.993
październik 2014 - 1.807.983
listopad 2014 - 1.782.702
styczeń 2015 - 2.003.589

OKS www.szkolnictwo.pl
e-mail: zmiany@szkolnictwo.pl
- ponad 1,5mln użytkowników/mies.


Zarejestruj się lub zaloguj, aby mieć pełny dostęp do informatora o szkołach.

Nauczycielu! Bezpłatne, interaktywne lekcje i testy oraz prezentacje w PowerPoint`cie --> www.szkolnictwo.pl (w zakładce "Nauka").

Zaloguj się aby mieć dostęp do platformy edukacyjnejZachodniopomorskie Pomorskie Warmińsko-Mazurskie Podlaskie Mazowieckie Lubelskie Kujawsko-Pomorskie Wielkopolskie Lubuskie Łódzkie Świętokrzyskie Podkarpackie Małopolskie Śląskie Opolskie Dolnośląskie