Startuj z nami!

www.szkolnictwo.pl

praca, nauka, rozrywka....

mapa polskich szkół
Nauka Nauka
Uczelnie Uczelnie
Mój profil / Znajomi Mój profil/Znajomi
Poczta Poczta/Dokumenty
Przewodnik Przewodnik
Nauka Konkurs
uczelnie

zamów reklamę
zobacz szczegóły
uczelnie
PrezentacjaMapaForumPrezentacja nieoficjalnaZmiana prezentacjiUczniowie
Liceum Ogólnokształcące Centrum Szkół Mundurowych Zamość

ul. Młyńska 27, 22-400 Zamość
tel. (84) 627-87-60, fax (84) 627-87-60
www:   http://www.locsm.edu.pl
e-mail:   sekretariat.zamosc@locsm.edu.pl

Od 01.01.2015 odwiedzono tę wizytówkę 15718 razy.
Chcesz zwiększyć zainteresowanie Twoją jednostką?
Zaprezentuj w naszym informatorze swoją jednostkę ->>>
* szkolnictwo.pl - najpopularniejszy informator edukacyjny - 1,5 mln użytkowników miesięcznie

 

LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE CENTRUM SZKÓŁ MUNDUROWYCH

- oddział "Bezpieczeństwo Wewnętrzne
- oddział "Klasa Policyjna"
- oddział "Klasa Wojskowa
- oddział "Klasa Strażacka"
- oddział "Klasa Celnicza"
- oddział "Klasa Wojskowo-informatyczna"
- oddział "Klasa Straży Granicznej"

Szkoła wpisana do ewidencji szkół i placówek niepublicznych prowadzonej przez Miasto Zamość w dniu 07 listopada 2008 roku pod numerem 21/2008, posiadająca uprawnienia szkoły publicznej. Liceum Ogólnokształcące jest szkołą niepubliczną o uprawnieniach szkoły publicznej. W praktyce dla młodzieży nie ma żadnych różnic w nauczaniu. Szkoły publiczne i niepubliczne różnią się organem prowadzącym. W przypadku szkoły publicznej organem prowadzącym jest najczęściej urząd miasta lub gminy. W przypadku naszej szkoły organem prowadzącym jest spółka EDUZAM. Nasza szkoła wydaje świadectwa na zakończenie roku szkolnego i świadectwa maturalne o takiej samej mocy prawnej jak każda inna szkoła publiczna. Naszym atutem jest również niskie czesne.

Wszystkie przedmioty ogólnokształcące (język polski, języki obce, matematyka, WOS, biologia i inne) realizowane są według standardów obowiązujących wszystkie szkoły średnie ogólnokształcące - państwowe i prywatne. Dodatkowo w klasach o poszczególnych specjalnościach są rozszerzenia z przedmiotów dobrane pod kątem rekrutacji na uczelnie wyższe kierunkowe, np. w klasie policyjnej jest to wiedza o społeczeństwie i język angielski, w klasie wojskowej: matematyka, fizyka i astronomia, język angielski. Przedmioty dodatkowe, na które nasi uczniowie mają obowiązek uczęszczać realizowane są w ramach obowiązkowych godzin lekcyjnych. Dodatkowe przedmioty na podstawie autorskich programów opracowanych przez szkołę z funkcjonariuszami; programy zaopiniowane przez komendy: policji i straży pożarnej, jednostkę wojskową i izbę celną.

Każda klasa uczestniczy w zajęciach specjalistycznych związanych z jej specjalnością. Zajęcia specjalistyczne (tj. edukacja policyjna, edukacja wojskowa, edukacja celnicza, edukacja strażacka itd.), prowadzone będą przez przedstawicieli poszczególnych jednostek mundurowych. Oznacza to, że w klasie wojskowej, edukację wojskową będzie wykładał zawodowy żołnierz, o pracy w policji na edukacji policyjnej opowiadał będzie policjant itd. Poza kształceniem teoretycznym, uczniowie naszej szkoły w praktyce zobaczą, jak wygląda praca w danej jednostce mundurowej, dzięki zawartym porozumieniom. Liceum Ogólnokształcące Centrum Szkół Mundurowych posiada sprzęt wojskowy przekazany przez MON. Dzięki temu uczniowie naszej szkoły szkolą się na profesjonalnym wyposażeniu wojskowym. Uczniowie przez trzy lata nauki uczestniczą w zajęciach ze sztuk walki.

Klasy mundurowe jeden dzień w tygodniu mają zajęcia specjalistyczne. Tego dnia uczniowie klas mundurowych obowiązkowo przychodzą na zajęcia ubrani w mundury Umundurowanie będzie obowiązkowe także podczas uroczystości, wystąpień służbowych, obozów szkoleniowych oraz w innych wypadkach na polecenie Dyrekcji Szkoły.

Szkoła współpracuje z: Komendą Miejską Policji w Zamościu, Komendę Miejską Państwowej Straży Pożarnej w Zamościu, Jednostką Wojskową w Zamościu, Oddziałem Celnym w Zamościu, w Hrebennem, klubem strzelectwa, Wyższą Szkołą Stosunków Międzynarodowych i Komunikacji Społecznej w Chełmie, Szkołą Policji w Legionowie.

Na zakończenie edukacji w Liceum Ogólnokształcącym Centrum Szkół Mundurowych Zamość uczniowie otrzymają certyfikaty ukończonych szkoleń, w których szczegółowo zostaną opisane treści programowe oraz umiejętności nabyte podczas nauki w naszej szkole. Na świadectwie ukończenia szkoły znajdzie się wpis o dodatkowych zajęciach obowiązkowych (edukacja policyjna, wojskowa, pożarnicza lub celnicza - w zależności od profilu, sztuki walki).

Nasza szkoła to liceum ogólnokształcące. Nie dajemy zawodu ani nie możemy zagwarantować pracy w wybranej jednostce mundurowej. Uczęszczanie do naszej szkoły pozwala na wcześniejsze sprawdzenie własnych predyspozycji do pracy w wybranej jednostce mundurowej. Ponieważ uczniowie przez trzy lata uczą się na poszczególnych zajęciach specjalistycznych na czym polega praca w danej jednostce mundurowej, łatwiej im dostać się na wybrane uczelnie wyższe związane z tą formacją. Dodatkowo uczniowie przygotowywani są do testów sprawnościowych.

Jednym z naszych głównych celów jest bardzo dobre przygotowanie uczniów do egzaminu dojrzałości. Dlatego też przygotowaliśmy specjalny BEZPŁATNY system konsultacji przedmiotowych. Konsultacje te mają za zadanie nadrobienie zaległości lub na przykład przygotowanie do matury na poziomie rozszerzonym.

Uczęszczając do naszej szkoły niczego nie tracisz. Uczysz się w liceum ogólnokształcącym a nie szkole zawodowej. Zdajesz taką samą maturę jak w każdym innym liceum. Po skończeniu szkoły nasi uczniowie zdobywają wykształcenie średnie ogólnokształcące, co umożliwia im rozpoczęcie studiów na dowolnym kierunku.

KLASY WOJSKOWE OGÓLNIE

Zajęcia specjalistyczne w Klasie Wojskowej to: edukacja wojskowa, sztuki walki. Dzięki współpracy z Jednostką Wojskową w Zamościu, uczniowie będą mieli szansę zapoznać się ze specyfiką pracy zawodowego żołnierza. W ramach autorskiego programu tej klasy, realizowane będą zagadnienia z zakresu musztry wojskowej, szkolenia bojowego, terenoznawstwa, ratownictwa medycznego, strzelectwa i wiele innych. Uczniowie będą brali udział w zajęciach poligonowych, pokazach czy uroczystościach wojskowych. W czasie ferii zimowych i wakacji organizowane będą obozy szkoleniowo-ćwiczebne i obozy przetrwania czyli tzw. survival.

Klasa ta, oprócz przedmiotów specjalistycznych, będzie również realizowała program rozszerzony z języka angielskiego, matematyki, fizyki i astronomii, gdyż przedmioty te są punktowane w procesie rekrutacji na studia wojskowe.

Z chwilą opuszczenia szkoły, absolwent otrzyma certyfikaty ukończenia szkoleń: strzeleckiego, z zakresu udzielania pierwszej pomocy przedmedycznej i (dla chętnych) spadochroniarskiego i szybowcowego. Na świadectwie znajdzie się wpis o specjalistycznych zajęciach obowiązkowych.

KLASY POLICYJNE OGÓLNIE

Program klasy jest opracowany przez Szkołę i funkcjonariuszy KMP w Zamościu. Treści programu zostały dobrane tak, by pomóc uczniom przejść przez proces rekrutacji do Policji.

Jeden dzień w tygodniu klasa ma zajęcia z przedmiotów specjalistycznych: edukacja policyjna, sztuki walki. Program przedmiotu edukacja policyjna zawiera m.in. takie bloki tematyczne, jak: wiedza o Państwie i Policji, Psychologiczno-etyczne aspekty działań policyjnych. Treści ujęte w tych blokach pomogą uczniom przygotować się do testu wiedzy i testu sprawności fizycznej.

Uczniowie zapoznają się także ze specyfiką i technikami pracy w Policji, nauczą się technik samoobrony i sztuk walki. Na feriach zimowych i wakacjach organizowane będą obozy: strzeleckie, sprawnościowe i wytrzymałościowe.

Z
chwilą opuszczenia szkoły, absolwent otrzyma certyfikaty ukończenia szkoleń: strzeleckiego, z zakresu udzielania pierwszej pomocy przedmedycznej i (dla chętnych) spadochroniarskiego i szybowcowego. Na świadectwie znajdzie się wpis o specjalistycznych zajęciach obowiązkowych.

KLASY STRAŻACKIE OGÓLNIE

W Klasie Strażackiej uczniowie będą zdobywać wiedzę i umiejętności w oparciu o autorski program Szkoły, opracowany na podstawie "Programu kształcenia z zawodzie strażaka". Poza przedmiotem specjalistycznym edukacja pożarnicza, realizowane będą programy nauczania w zakresie rozszerzonym z matematyki, fizyki lub chemii. Dopełnieniem programu są zajęcia z przedmiotu sztuki walki.

Absolwenci naszej szkoły zdobędą wiedzę i umiejętności przydatne podczas rekrutacji w szeregi Straży Pożarnej. Jeśli absolwent naszej szkoły postanowi zdawać do Szkoły Aspiranckiej, będzie przygotowany do egzaminu teoretycznego (test z fizyki lub chemii) i egzaminu sprawnościowego.

Wybór przedmiotu zdawanego na maturze (matematyka, fizyka, chemia) ułatwi uczniowi naszej szkoły wstęp na studia pożarnicze.

Przyszli strażacy będą brać udział w zajęciach praktycznych w bazie Komendy Straży Pożarnej, w ćwiczeniach z wykorzystaniem sprzętu technicznego czy szkoleniu z zakresu udzielania pierwszej pomocy.

Z chwilą opuszczenia szkoły, absolwent otrzyma certyfikaty ukończenia szkoleń: strzeleckiego, z zakresu udzielania pierwszej pomocy przedmedycznej i (dla chętnych) spadochroniarskiego i szybowcowego. Na świadectwie znajdzie się wpis o specjalistycznych zajęciach obowiązkowych.

Pełna prezentacja szkoły pojawi się po zatwierdzeniu oferty przedstawionej szkole.
Jeżeli szkoła nie otrzymała oferty, prosimy o kontakt:

zmiany@szkolnictwo.pl

Umieść poniższy link na swojej stronie aby wzmocnić promocję tej jednostki oraz jej pozycjonowanie w wyszukiwarkach internetowych:

X

TO JEST ROBOCZA PREZENTACJA JEDNOSTKI!

Zapraszamy placówkę do skorzystania z pełnej reklamy.
Skontaktuj się z redakcją katalogu,
ustal atrakcyjne warunki współpracy.
Ilość odwiedzin katalogu szkół:
wrzesień 2014 - 1.760.993
październik 2014 - 1.807.983
listopad 2014 - 1.782.702
styczeń 2015 - 2.003.589

OKS www.szkolnictwo.pl
e-mail: zmiany@szkolnictwo.pl
- ponad 1,5mln użytkowników/mies.


Zarejestruj się lub zaloguj, aby mieć pełny dostęp do informatora o szkołach.

Nauczycielu! Bezpłatne, interaktywne lekcje i testy oraz prezentacje w PowerPoint`cie --> www.szkolnictwo.pl (w zakładce "Nauka").

Zaloguj się aby mieć dostęp do platformy edukacyjnej
Zachodniopomorskie Pomorskie Warmińsko-Mazurskie Podlaskie Mazowieckie Lubelskie Kujawsko-Pomorskie Wielkopolskie Lubuskie Łódzkie Świętokrzyskie Podkarpackie Małopolskie Śląskie Opolskie Dolnośląskie