Startuj z nami!

www.szkolnictwo.pl

praca, nauka, rozrywka....

mapa polskich szkół
Nauka Nauka
Uczelnie Uczelnie
Mój profil / Znajomi Mój profil/Znajomi
Poczta Poczta/Dokumenty
Przewodnik Przewodnik
Nauka Konkurs
uczelnie

zamów reklamę
zobacz szczegóły
uczelnie
PrezentacjaMapaForumPrezentacja nieoficjalnaZmiana prezentacjiUczniowie
Liceum Ogólnokształcące

im. Jana Pawła II w Złotoryi

ul. Kolejowa 4, 59-500 Złotoryja
tel. (76) 878-33-44, fax (76) 878-36-31
www:   http://www.lozlotoryja.nete-mail:   lozloto@poczta.onet.pl

Od 01.01.2015 odwiedzono tę wizytówkę 11165 razy.
Chcesz zwiększyć zainteresowanie Twoją jednostką?
Zaprezentuj w naszym informatorze swoją jednostkę ->>>
* szkolnictwo.pl - najpopularniejszy informator edukacyjny - 1,5 mln użytkowników miesięcznie

 

LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE
im. Jana Pawła II

- klasa humanistyczna
- klasa europejska
- klasa politechniczna
- klasa strażacko-policyjna
- klasa biologiczno-chemiczna
- wymiana młodzieży z zagranicznymi szkołami
- szereg innowacji pedagogicznych

Nasza szkoła

W ostatnich kilku latach szkoła aktywnie uczestniczyła w licznych międzynarodowych projektach o charakterze europejskim w ramach przystąpienia Polski do UE, sprzyjały temu również liczne wymiany młodzieży. Zwiększyła się liczba szkół partnerskich. Młodzież współpracowała z kolegami ze szkół w Niemczech, a także ze szkołą w Czechach. W ramach projektów mediapedagogicznych nawiązano współpracę z Instytutem IZOP w Aachen, czasopismem Frankfurter Allgemeinen Zeitung, z Uniwersytetem w Lipsku, Ośrodkiem badań europejskich w Köningswinter. Zwiększała się z roku na rok liczba absolwentów podejmujących studia na uczelniach zagranicznych w Niemczech, Austrii, Anglii, we Włoszech.

Ważną formą działalności kulturalnej jest szkolny teatr "Mimo wszystko", który przygotowuje "Jesienne spotkania z piosenką poetycką", benefisy poszczególnych nauczycieli, etiudy teatralne lub po prostu szkolne uroczystości. Przedstawiciele szkolnego teatru odnoszą sukcesy w licznych konkursach recytatorskich i artystycznych. Spore grono uczniów uczestniczy w edukacji teatralnej odwiedzając teatry we Wrocławiu, Legnicy, Jeleniej Górze.

W szkole działa również Dyskusyjny Klub Filmowy, funkcjonuje szkolna strona internetowa, wydawana jest szkolna gazetka. Dużym zainteresowaniem cieszy się szkolne centrum multimedialne. Ostatnią z inicjatyw jest chór szkolny.

Uczniowie od kilku lat uczestniczą w Festiwalu Nauki we Wrocławiu, który szczególnie rozbudza zainteresowania naukami ścisłymi i przyrodniczymi.

Wiedzę matematyczną zdobywają uczniowie poprzez udział w licznych konkursach, osiągając np. w konkursie „Kangur” sukcesy na szczeblu krajowym i międzynarodowym. W zakresie wiedzy przyrodniczej szkoła współpracuje z Centrum Ekologii w Myśliborzu, Instytutem Dydaktyki Biologii Uniwersytetu we Wrocławiu, Bankiem Genów Leśnych w Kostrzycy i Ogrodem Botanicznym we Wrocławiu. W ostatnich latach do największych sukcesów w zakresie nauk przyrodniczych zaliczyć należy tytuły finalistów Centralnej Olimpiady Biologicznej i Geograficznej.

Szkoła odnosiła znaczące sukcesy sportowe w wielu dziedzinach, co przyniosło w roku 2004 największy sukces w historii. W klasyfikacji ogólnej II miejsce na Dolnym Śląsku. Powstały dwa szkolne kluby sportowe o profilu lekkoatletycznym i kolarskim. Uczniowie odnosili sukcesy w rozgrywkach piłki koszykowej, siatkowej, w aerobiku oraz w tenisie ziemnym, akrobatyce sportowej (na szczeblu kraju), w łucznictwie (na szczeblu Europy). Od kilku lat reprezentacja szkolna odnosi sukcesy na szczeblu krajowym w konkursie sportowo-obronnym "Sprawni jak żołnierze".

Uczniowie angażowali się w liczne akcje o charakterze charytatywnym. Były to zbiórki pieniędzy, odzieży i artykułów spożywczych na rzecz potrzebujących, stała współpraca z okolicznymi ośrodkami szkolno-wychowawczymi i domami dziecka. Już po raz ósmy odbył się organizowany przez Samorząd Uczniowski i Szkolne Koło Wolontariuszy mikołajkowy bal dla dzieci niepełnosprawnych z terenu całego powiatu.

Zapraszamy!!!

Pełna prezentacja szkoły pojawi się po zatwierdzeniu oferty przedstawionej szkole.
Jeżeli szkoła nie otrzymała oferty, prosimy o kontakt:

zmiany@szkolnictwo.pl

Umieść poniższy link na swojej stronie aby wzmocnić promocję tej jednostki oraz jej pozycjonowanie w wyszukiwarkach internetowych:

X

TO JEST ROBOCZA PREZENTACJA JEDNOSTKI!

Zapraszamy jednostkę edukacyjną do współpracy.

Wypełnij formularz >>>
Od 20tu lat najpopularniejszy
i największy
informator branży edukacyjnej

- przedszkola, szkoły, uczelnie
-kolonie, zielone szkoły
- inne jednostki

OKS www.szkolnictwo.pl
e-mail: zmiany@szkolnictwo.pl
- ponad 1,5mln użytkowników/mies.


Zarejestruj się lub zaloguj, aby mieć pełny dostęp do informatora o szkołach.

Nauczycielu! Bezpłatne, interaktywne lekcje i testy oraz prezentacje w PowerPoint`cie --> www.szkolnictwo.pl (w zakładce "Nauka").

Zaloguj się aby mieć dostęp do platformy edukacyjnej
Zachodniopomorskie Pomorskie Warmińsko-Mazurskie Podlaskie Mazowieckie Lubelskie Kujawsko-Pomorskie Wielkopolskie Lubuskie Łódzkie Świętokrzyskie Podkarpackie Małopolskie Śląskie Opolskie Dolnośląskie