Startuj z nami!

www.szkolnictwo.pl

praca, nauka, rozrywka....

mapa polskich szkół
Nauka Nauka
Uczelnie Uczelnie
Mój profil / Znajomi Mój profil/Znajomi
Poczta Poczta/Dokumenty
Przewodnik Przewodnik
Nauka Konkurs
uczelnie

zamów reklamę
zobacz szczegóły
uczelnie
PrezentacjaMapaForumPrezentacja nieoficjalnaZmiana prezentacjiUczniowie
International High School of Wroclaw - Międzynarodowe Liceum Ogólnokształcące we Wrocławiu

ul. Racławicka 101, 53-149 Wrocław
tel. (71) 782 26 26
www:   http://www.highschool.fem.org.pl
e-mail:   highschool@fem.org.pl

Od 01.01.2015 odwiedzono tę wizytówkę 9266 razy.
Chcesz zwiększyć zainteresowanie Twoją jednostką?
Zaprezentuj w naszym informatorze swoją jednostkę ->>>
* szkolnictwo.pl - najpopularniejszy informator edukacyjny - 1,5 mln użytkowników miesięcznie

 

Jesteśmy szkołą autoryzowaną w IB Diploma Programme (DP).

Nasze motto: "A Community of Lifelong Learners"
Zapraszamy kandydatów do Międzynarodowego Liceum Ogólnokształcącego we Wrocławiu (International High School of Wrocław). Jesteśmy szkołą społeczną o uprawnieniach szkoły publicznej i statusie Szkoły Światowej IB (IB World School).

Misją naszej szkoły jest kształcenie, które umożliwia uczniom pełny rozwój zdolności i talentów. Wpajamy im wiarę w siebie, by osiągali sukcesy na miarę indywidualnych możliwości. Aby ten cel osiągnąć skonstruowaliśmy program nauczania, który bazuje na międzynarodowych programach i prowadzi do Matury Międzynarodowej.

Jesteśmy szkołą autoryzowaną w IB Diploma Programme (DP).

Co nas wyróżnia:
  • Program Matury Międzynarodowej (IB Diploma Programme)
  • status IB World School
  • nauka po angielsku
  • wielokulturowa społeczność szkolna
  • międzynarodowa kadra nauczycieli
  • nowoczesny kampus szkolny
  • indywidualizacja nauczania
  • bogata oferta zajęć pozalekcyjnych i projektów szkolnych


Naszą kadrę pedagogiczną stanowi międzynarodowy zespół doświadczonych i wysoko wykwalifikowanych nauczycieli oddanych pracy z uczniem. Wierzymy w otwartą komunikację, zauważamy potrzeby edukacyjne każdego ucznia i zaspokajamy je w ścisłej współpracy z jego rodzicami. Sprzyja temu kameralność szkoły, jej bezpieczeństwo i rodzinna atmosfera. U nas nikt nie pozostaje anonimowy.

W klasie I Międzynarodowego Liceum Ogólnokształcącego we Wrocławiu nauczanie prowadzone jest dwujęzycznie. Dwujęzyczność realizowana jest na dwa sposoby:

1. Część zajęć prowadzona jest w języku polskim i w języku angielskim w zależności od wykonywanych zadań, czy prezentowanych treści. Na przykład zajęcia z historii będą prowadzone w języku polskim, kiedy będą dotyczyły historii Polski, a w języku angielskim, kiedy będą dotyczyły historii powszechnej. Zajęcia z historii będą prowadzone przez dwóch nauczycieli: Polaka i Brytyjczyka.

2.
Część zajęć prowadzona jest wyłącznie w języku angielskim. Na przykład zajęcia z muzyki czy zajęcia wprowadzajce do teorii wiedzy, które będą odbywały się wraz z uczniami naszej szkoły-siostry Wrocław International School.

Udział w życiu międzynarodowej społeczności skupionej wokół szkół Fundacji Edukacji Międzynarodowej, jest dodatkową okazją do kontaktu z językiem angielskim. Uzmysławia to młodym ludziom, że świetna znajomość tego języka czyni z nich obywateli świata. Dlaczego warto uczyć się w szkole dwujęzycznej? - czytaj TUTAJ. W klasie II i III Międzynarodowego Liceum Ogólnokształcącego we Wrocławiu nauka odbywa się wyłącznie w języku angielskim (zasada nie dotyczy nauki w grupie 1 obejmującej przedmioty z zakresu Język i literatura – nauka odbywa się w odpowiednich językach; podobnie nauka przebiega w grupie 2).

Dwujęzyczne nauczanie w szkołach Fundacji Edukacji Narodowej zatem konsekwentnie przygotowuje młodych ludzi do nauki w programach międzynarodowych i do posługiwania się językiem angielskim ze swobodą i na wysokim poziomie. Losy absolwentów szkół FEM, którzy znakomicie radzą sobie w szkołach i uczelniach zagranicznych (m.in. na Uniwersytecie Oxfordzkim) najdobitniej świadczą o nabytych u nas kompetencjach językowych.

Pełna prezentacja szkoły pojawi się po zatwierdzeniu oferty przedstawionej szkole.
Jeżeli szkoła nie otrzymała oferty, prosimy o kontakt:

zmiany@szkolnictwo.pl

Umieść poniższy link na swojej stronie aby wzmocnić promocję tej jednostki oraz jej pozycjonowanie w wyszukiwarkach internetowych:

X

TO JEST ROBOCZA PREZENTACJA JEDNOSTKI!

Zapraszamy jednostkę edukacyjną do współpracy.

Wypełnij formularz >>>
Od 20tu lat najpopularniejszy
i największy
informator branży edukacyjnej

- przedszkola, szkoły, uczelnie
-kolonie, zielone szkoły
- inne jednostki

OKS www.szkolnictwo.pl
e-mail: zmiany@szkolnictwo.pl
- ponad 1,5mln użytkowników/mies.


Zarejestruj się lub zaloguj, aby mieć pełny dostęp do informatora o szkołach.

Nauczycielu! Bezpłatne, interaktywne lekcje i testy oraz prezentacje w PowerPoint`cie --> www.szkolnictwo.pl (w zakładce "Nauka").

Zaloguj się aby mieć dostęp do platformy edukacyjnej
Zachodniopomorskie Pomorskie Warmińsko-Mazurskie Podlaskie Mazowieckie Lubelskie Kujawsko-Pomorskie Wielkopolskie Lubuskie Łódzkie Świętokrzyskie Podkarpackie Małopolskie Śląskie Opolskie Dolnośląskie