Startuj z nami!

www.szkolnictwo.pl

praca, nauka, rozrywka....

mapa polskich szkół
Nauka Nauka
Uczelnie Uczelnie
Mój profil / Znajomi Mój profil/Znajomi
Poczta Poczta/Dokumenty
Przewodnik Przewodnik
Nauka Konkurs
uczelnie

zamów reklamę
zobacz szczegóły
uczelnie
PrezentacjaMapaForumPrezentacja nieoficjalnaZmiana prezentacjiUczniowie
Zespół Szkół Nr 42

ul. Dzieci Warszawy 42, 02-495 Warszawa
tel. (22) 662-62-81
www:   http://www.zsnr42.edu.pl
ZS nr 42 na Facebooku
e-mail:   zsnr42@interia.pl

Od 01.01.2015 odwiedzono tę wizytówkę 19078 razy.
Chcesz zwiększyć zainteresowanie Twoją jednostką?
Zaprezentuj w naszym informatorze swoją jednostkę ->>>
* szkolnictwo.pl - najpopularniejszy informator edukacyjny - 1,5 mln użytkowników miesięcznie


CLIV LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE DLA DOROSŁYCH

 

TECHNIKUM NR 8
im. Jana Karskiego

- technik informatyk
- technik obsługi turystycznej
- języki obce: angielski, niemiecki

ZASADNICZA SZKOŁA ZAWODOWA NR 37
im. Jana Karskiego

- klasa wielozawodowa
- język obcy: język angielski

Misja szkoły: "Nasza szkoła daje poczucie bezpieczeństwa i umożliwia rozwój
w przyjaznej atmosferze"

Zespół Szkół Nr 42 w Warszawie jest szkołą ponadgimnazjalną, zapewniającą swoim uczniom optymalne warunki pełnego rozwoju na poziomie zasadniczym i technicznym. Wyspecjalizowana kadra pedagogiczna dba o wysoki poziom nauczania i wiedzy uczniów. Zespół Szkół umożliwia zdobycie wiedzy niezbędnej w przyszłej pracy w atrakcyjnych kierunkach popularnych na rynku pracy i dostosowanych do wymogów współczesnej gospodarki. Szkoła proponuje naukę języka angielskiego oraz niemieckiego. W szkole wydawana jest gazetka szkolna "Byle do przerwy".

Pracujący w szkole nauczyciele posiadają wykształcenie wyższe pedagogiczne i stale poszerzają swoje kwalifikacje uczestnicząc w różnych formach doskonalenia zawodowego. Dbamy o wszechstronne wykształcenie, wysoki poziom nauczania. Zapewniamy dobre przygotowanie do matury i egzaminów zawodowych. Posiadamy szeroką ofertę zajęć pozalekcyjnych umożliwiającą rozwijanie zainteresowań, wyrównywanie szans edukacyjnych młodzieży oraz zaplecze, które ułatwia realizację wyznaczonych celów i zadań.

W szkole realizowany są projekty. Jednym z ostatnich był "Stawiaj na praktykę, staraj się o staż" realizowany w okresie od 1 sierpnia 2014r. do 31 sierpnia 2015r. Miał on na celu poprawę oferty edukacyjnej Technikum nr 8 oraz uzupełnienie jej o elementy wiedzy praktycznej - staże i kursy kwalifikacyjne, które oprócz nabywania doświadczenia zawodowego umożliwią uczniom nawiązanie kontaktów zawodowych z pracodawcami jeszcze w trakcie nauki.


Technikum Nr 8
Nauka w technikum trwa cztery latach, po których uczniowie mogą zdawać maturę oraz egzamin potwierdzający kwalifikacje zawodowe. W trakcie nauki każdy uczeń odbywa praktyki zawodowe w firmach – polskich lub międzynarodowych - lub na wyższych uczelniach, z którymi szkoła współpracuje.

Zajęcia odbywają się w specjalnie przygotowanych salach do nauki zawodu oraz przedmiotowych. Część przedmiotów prowadzona jest w oparciu o nowoczesną technologię m.in. zajęcia językowe odbywają się z użyciem tablicy interaktywnej, laboratorium językowego. Uczniowie mogą ponad to korzystać z czytelni multimedialnej i rozwijać swoje zainteresowania w zajęciach pozalekcyjnych, które obejmują: zajęcia taneczne, informatyczne, matematyczne, sportowe, koła języków obcych, teatralne.

Zasadnicza Szkoła Zawodowa Nr 37
W zasadniczej szkole zawodowej można kształcić się w różnorodnych zawodach w cyklu dwu- lub trzyletnim. Uczeń odbywa praktyki u pracodawcy zrzeszonego w Cechu Rzemiosł Różnych na podstawie umowy. Dotychczas najpopularniejsze kierunki kształcenia zawodowego to fryzjer, blacharz, ślusarz, stolarz, kucharz małej gastronomii oraz wiele innych.

Szkoła przygotowuje ucznia do rozpoczęcia pracy już po zakończeniu nauki. Praktyczna nauka zawodu trwa w kl. I dwa dni, w klasie II trzy dni a w kl. III dwa dni w tygodniu. Poza praktykami uczniowie uczestniczą w turnusach gdzie zdobywają teoretyczne kształcenie zawodowe pod okiem specjalistów. W ramach przedmiotów ogólnokształcących uczeń uczęszcza na lekcję m.in. języka polskiego, języka angielskiego, języka niemieckiego, matematyki, historii, itd.

Głównym zadaniem jest stworzenie przyjaznej szkoły. Najlepsze efekty przy realizacji misji osiąga się przez integrację w działaniu środowiska uczniowskiego, Rady Rodziców oraz Rady Pedagogicznej. Uczniom zapewnia się opiekę psychologiczno-pedagogiczną. Nad bezpieczeństwem uczniów czuwają wszyscy pracownicy szkoły, m.in.: nauczyciele, pielęgniarka szkolna, pedagog, Rzecznik Praw Uczniów, a przede wszystkim Dyrekcja. W szkole został powołany koordynator ds. bezpieczeństwa.CLIV Liceum Ogólnokształcące dla Dorosłych
CLIV Liceum Ogólnokształcące dla Dorosłych to nasza propozycja dla osób, które chcą zdobyć średnie wykształcenie nie rezygnując z codziennych obowiązków.

Nabór do szkoły prowadzimy dwa razy w roku na:
  • semestr zimowy (wrzesień)
  • semestr letni (luty)

Nauka w liceum trwa 3 lata (6 semestrów). Kończy się uzyskaniem świadectwa ukończenia szkoły średniej i egzaminem maturalnym. Zajęcia odbywają się w trybie zaocznym – sobota i niedziela, co dwa tygodnie.

Kształcenie jest u nas całkowicie bezpłatne. Nie ma opłat za wpisowe, czy czesne.

Zajęcia prowadzimy w salach z bogatą i nowoczesną bazą dydaktyczną. Nasi nauczyciele to osoby z wieloletnim doświadczeniem zawodowym, co sprawia, że zajęcia u nas są ciekawe, a młodzież bez problemów zdaje egzaminy maturalne.

Jeśli chcesz uczyć się w nowoczesnej szkole, przyjaznej atmosferze i mieć pewność, że zdasz maturę, musisz zostać naszym uczniem!

BIBLIOTEKA I CENTRUM MULTIMEDIALNE

Szkolne Centrum Biblioteczno - Informacyjne przy Zespole Szkół nr 42 w Warszawie ma szeroko rozbudowany warsztat informatyczny: katalogi, kartoteki, teczki tematyczne, dostęp do Internetu. Pozwala on uczniom na uzyskanie potrzebnych informacji, które wykorzystują na lekcjach, kółkach zainteresowań, a także przygotowując się do konkursów i olimpiad.

Oprócz funkcji informacyjnej biblioteka pełni funkcję rekreacyjną. To tu młodzież chętnie przebywa w czasie wolnym od lekcji. Biblioteka poza księgozbiorem i czasopismami posiada bogate zbiory multimedialne (encyklopedie atlasy). Nasza placówka została wyposażona w kilka zestawów komputerów z profesjonalnym, edukacyjnym oprogramowaniem oraz urządzenie wielofunkcyjne.

Pełna prezentacja szkoły pojawi się po zatwierdzeniu oferty przedstawionej szkole.
Jeżeli szkoła nie otrzymała oferty, prosimy o kontakt:

zmiany@szkolnictwo.pl

Umieść poniższy link na swojej stronie aby wzmocnić promocję tej jednostki oraz jej pozycjonowanie w wyszukiwarkach internetowych:

X

TO JEST ROBOCZA PREZENTACJA JEDNOSTKI!

Zapraszamy jednostkę edukacyjną do współpracy.

Wypełnij formularz >>>
Od 20tu lat najpopularniejszy
i największy
informator branży edukacyjnej

- przedszkola, szkoły, uczelnie
-kolonie, zielone szkoły
- inne jednostki

OKS www.szkolnictwo.pl
e-mail: zmiany@szkolnictwo.pl
- ponad 1,5mln użytkowników/mies.


Zarejestruj się lub zaloguj, aby mieć pełny dostęp do informatora o szkołach.

Nauczycielu! Bezpłatne, interaktywne lekcje i testy oraz prezentacje w PowerPoint`cie --> www.szkolnictwo.pl (w zakładce "Nauka").

Zaloguj się aby mieć dostęp do platformy edukacyjnej
Zachodniopomorskie Pomorskie Warmińsko-Mazurskie Podlaskie Mazowieckie Lubelskie Kujawsko-Pomorskie Wielkopolskie Lubuskie Łódzkie Świętokrzyskie Podkarpackie Małopolskie Śląskie Opolskie Dolnośląskie