Startuj z nami!

www.szkolnictwo.pl

praca, nauka, rozrywka....

mapa polskich szkół
Nauka Nauka
Uczelnie Uczelnie
Mój profil / Znajomi Mój profil/Znajomi
Poczta Poczta/Dokumenty
Przewodnik Przewodnik
Nauka Konkurs
uczelnie

zamów reklamę
zobacz szczegóły
uczelnie
PrezentacjaMapaForumPrezentacja nieoficjalnaZmiana prezentacjiUczniowie
LXVII Liceum Ogólnokszałcące

im. Jana Nowaka-Jeziorańskiego

ul. Mokotowska 16/20, 00-561 Warszawa
tel./fax (022) 629-70-63
www:   http://www.mokotowska.edu.ple-mail:   dyrmir@mokotowska.edu.pl


Platforma Edukacyjna - gotowe opracowania lekcji oraz testów.
Od 01.01.2015 odwiedzono tę wizytówkę 4055 razy.
Chcesz zwiększyć zainteresowanie Twoją jednostką?
Zaprezentuj w naszym informatorze swoją jednostkę ->>>
* szkolnictwo.pl - najpopularniejszy informator edukacyjny - 1,5 mln użytkowników miesięcznie

 

LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE

- TRZY KLASY I (dwudziestodwuosobowe)
cztery przedmioty realizowane w zakresie rozszerzonym:

- dwa do wyboru przez ucznia z listy obejmującej: język polski, matematykę, historię, wiedzę o społeczeństwie oraz geografię, (realizowane w grupach międzyklasowych)
- język angielski (od klasy I po 6 godzin tygodniowo)
- język niemiecki (kl. I: 3 godz., kl. II i III: 4 godz. tygodniowo)
OSIEM WSPANIAŁYCH POWODÓW, DLACZEGO WARTO WYBRAĆ LXVII LO


Jesteśmy szkołą skuteczną. Nasza szkoła zajmuje 1 miejsce w skuteczności przygotowania kandydatów na studia na Uniwersytecie Warszawskim oraz SGH. Najczęściej wybieranymi kierunkami studiów na UW są prawo, zarządzanie, dziennikarstwo, nauki polityczne, nauki społeczne oraz liczne kierunki językowe (anglistyka, lingwistyka stosowana, filologie).
Jesteśmy znani z wysokiego poziomu nauczania języków obcych: angielskiego i niemieckiego. Potwierdzają to wyniki nowej matury. Wszyscy absolwenci kończą naszą szkołę z certyfikatami z języka angielskiego (CAE i CPE), a ok. 50% z języka niemieckiego (ZD i ZMP).
Szkoła należy do ścisłej czołówki Rankingu Warszawskich Liceów Ogólnokształcących. W ostatnich latach zajmowaliśmy kolejno miejsca: 1999 – 4, 2000 – 1, 2001 – 5, 2002 – 1, 2003 – 2, 2004 – 5, 2005 – 3, 2006 – 2, 2007 - 2. Należymy do elitarnego grona pięciu szkół, które w historii Rankingu znalazły się na I miejscu (II LO im. S. Batorego, XIV LO im. S. Staszica, V LO im. ks. J. Poniatowskiego i LXIV LO im. S. Witkiewicza).
Od lat mamy ustabilizowaną pozycję w Rankingu Ogólnopolskim. Należymy do wąskiego grona kilkunastu szkół z całej Polski, które od początku rankingu są nieustannie w czołowej pięćdziesiątce. W roku 2007 nasz szkołą została sklasyfikowana na 13 miejscu w Polsce i piątym w województwie mazowieckim.
W latach 1991 – 2006 aż 78 uczniów naszej szkoły zostało finalistami i laureatami Olimpiad: najwięcej z Języka Angielskiego – 39, a także Historii – 11, Wiedzy o Polsce i Świecie Współczesnym – 8, Matematyki -6 i Języka Polskiego - 5.
Nasi uczniowie są pewni swojej wiedzy i umiejętności i dlatego nie boją się zewnętrznego oceniania. W 2002 r szkoła jako jedyna w Polsce zasłynęła z tego, że wszyscy uczniowie wybrali Nową Maturę. Wyniki matury 2006 (podobnie jak w roku 2005) dają nam w Warszawie 1 miejsce zarówno dla poziomu podstawowego jak i rozszerzonego.
Indywidualizacja nauczania. Jednym z założeń programu realizowanego w naszej szkole jest to, że każdy uczeń zgodnie ze swoimi zainteresowaniami wybiera przedmioty, w których chce się specjalizować i realizować rozszerzony program. Zajęcia z tych przedmiotów są realizowane w grupach międzyklasowych.
Kadra nauczycieli. Stosunkowo młoda (średnia wieku nieco ponad 40 lat), ustabilizowana, doświadczeni specjaliści. Dwie osoby wyróżnione przez Burmistrza Gminy Centrum prestiżowym tytułem SAPERE AUSO („temu, kto odważył się być mądrym”).

MISJA SZKOŁY

Tworząc przed laty koncepcję LXVII LO przyjęliśmy, że liceum stanowi przede wszystkim etap przygotowujący do studiów wyższych, w tym do egzaminów wstępnych na studia. Misja ta jest nadal aktualna i jest kontynuowana w naszym zreformowanym liceum jako 3-letniej szkole ponadgimnazjalnej (kształcącej absolwentów gimnazjów w cyklu trzyletnim). Tworząc nowe liceum ogólnokształcące pragnęliśmy wykorzystać nasze dotychczasowe doświadczenia i zachować to wszystko co było mocną stroną naszej szkoły.

Założeniami programu realizowanego od lat w naszej szkole jest:

  • nastawienie na uczniów ambitnych, zdolnych i umotywowanych do pracy
  • połączenie wszechstronności wykształcenia ogólnego z profesjonalizmem wąskiej specjalizacji
  • daleko posunięta indywidualizacja kształcenia polegająca na indywidualnym wyborze zajęć w grupach międzyklasowych i fakultatywnych
  • zapewnienie wszystkim uczniom, nie zależnie od przewidywanego kierunku studiów, możliwości opanowania dwóch języków obcych (angielskiego i niemieckiego) na wysokim poziomie, łącznie z możliwością uzyskania certyfikatów językowych

Pełna prezentacja szkoły pojawi się po zatwierdzeniu oferty przedstawionej szkole.
Jeżeli szkoła nie otrzymała oferty, prosimy o kontakt:

zmiany@szkolnictwo.pl

Umieść poniższy link na swojej stronie aby wzmocnić promocję tej jednostki oraz jej pozycjonowanie w wyszukiwarkach internetowych:

X

TO JEST ROBOCZA PREZENTACJA JEDNOSTKI!

Zapraszamy placówkę do skorzystania z pełnej reklamy.
Skontaktuj się z redakcją katalogu,
ustal atrakcyjne warunki współpracy.
Ilość odwiedzin katalogu szkół:
wrzesień 2014 - 1.760.993
październik 2014 - 1.807.983
listopad 2014 - 1.782.702
styczeń 2015 - 2.003.589

OKS www.szkolnictwo.pl
e-mail: zmiany@szkolnictwo.pl
- ponad 1,5mln użytkowników/mies.


Zarejestruj się lub zaloguj, aby mieć pełny dostęp do informatora o szkołach.

Nauczycielu! Bezpłatne, interaktywne lekcje i testy oraz prezentacje w PowerPoint`cie --> www.szkolnictwo.pl (w zakładce "Nauka").

Zaloguj się aby mieć dostęp do platformy edukacyjnej
Zachodniopomorskie Pomorskie Warmińsko-Mazurskie Podlaskie Mazowieckie Lubelskie Kujawsko-Pomorskie Wielkopolskie Lubuskie Łódzkie Świętokrzyskie Podkarpackie Małopolskie Śląskie Opolskie Dolnośląskie