Startuj z nami!

www.szkolnictwo.pl

praca, nauka, rozrywka....

mapa polskich szkół
Nauka Nauka
Uczelnie Uczelnie
Mój profil / Znajomi Mój profil/Znajomi
Poczta Poczta/Dokumenty
Przewodnik Przewodnik
Nauka Konkurs
uczelnie

zamów reklamę
zobacz szczegóły
uczelnie
PrezentacjaMapaForumPrezentacja nieoficjalnaZmiana prezentacjiUczniowie
40 Niepubliczne Liceum Ogólnokształcące i Gimnazjum

ul. Stryjeńskich 21 , 02-791 Warszawa
tel. (22) 648-31-53
www:   http://www.edukator.ple-mail:   szkoly@edukator.pl


Platforma Edukacyjna - gotowe opracowania lekcji oraz testów.
Od 01.01.2015 odwiedzono tę wizytówkę 32392 razy.
Chcesz zwiększyć zainteresowanie Twoją jednostką?
Zaprezentuj w naszym informatorze swoją jednostkę ->>>
* szkolnictwo.pl - najpopularniejszy informator edukacyjny - 1,5 mln użytkowników miesięcznie

 

GIMNAZJUM

- panuje życzliwa i przyjazna atmosfera
- pracownia komputerowa z dostępem do Internetu
- dobrze wyposażone pracownie przedmiotowe
- wiele imprez na szczeblu szkolnym, miejskim
  i powiatowym


LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE

- klasa lingwistyczna
- klasa ogólna


Nasze liceum i gimnazjum stanowią jedną szkołę, dlatego zapewniamy, że nasi wychowankowie spotkają się nie z kontynuacją podstawówki, ale solidnym wstępem do szkoły średniej. Na obu poziomach uczą ci sami nauczyciele. Po ukończeniu gimnazjum dajemy wszystkim chętnym możliwość kontynuowania nauki w naszym liceum.

W każdej klasie jest 10-15 osób, uczniowie nie są zatem anonimową masą. Zarówno dyrektor jak i nauczyciele znają nie tylko imię i nazwisko, ale też możliwości i zainteresowania każdego wychowanka. Nie ma więc u nas potrzeby wprowadzania identyfikatorów czy kompanii ochroniarzy.

Nauka

W ramach zajęć obowiązkowych uczniowie przyswajają nie tylko minimum programowe, ale też poszerzają swoją wiedzę o dodatkowe treści, co odzwierciedla też siatka godzin, w której znajduje się więcej lekcji m.in. języka polskiego, języków obcych czy informatyki, niż tego wymaga prawo oświatowe.

Ponadto oferujemy duży wybór zajęć dodatkowych (m.in. teatralne, plastyczne, fotograficzne). Organizujemy też specjalne fakultety przygotowujące do testów pogimnazjalnych oraz zajęcia z psychologami uczące pracy w zespole, technik przyswajania wiedzy, asertywności, radzenia sobie ze stresem itp.

Uczniom dajemy możliwość uzupełniania lub pogłębiania wiedzy na indywidualnych konsultacjach z nauczycielami.

Wychowanie

Nasi uczniowie lubią swoją szkołę, nie maja fobii wywołanej strachem przed nauczycielami, z drugiej strony zwracamy baczną uwagę, aby młodzież zachowywała się w sposób dojrzały. Nauczyciele odnoszą się do uczniów z szacunkiem i sympatią i tego samego oczekują w stosunku do siebie.

Już po kilku dniach przebywania w naszym środowisku każdy zauważa, że nie wprowadzamy setek drobiazgowych nakazów i zakazów, natomiast dbamy o to, aby podstawowe zasady kulturalnego zachowania były przestrzegane.

Bardzo ważny jest dla nas częsty kontakt z rodzicami i nie ogranicza się on tylko do zebrań.

Nowoczesną i wygodną formą sprawdzania wyników szkolnych jest dla rodziców naszych uczniów łatwy w obsłudze system - Dziennik Internetowy. Po otrzymaniu hasła rodzice na bieżąco mają dostęp do informacji o ocenach i frekwencji swojego dziecka. Tą drogą nauczyciele przekazują także wiadomości o sprawdzianach i pracach domowych.

Nauczyciele

Nauczyciele naszej szkoły to w większości ludzie związani z tą placówką od wielu lat. Najczęściej jest to jedyna szkoła, w której uczą, dzięki czemu mogą poświęcić uczniom swój czas nie tylko na lekcjach, ale również po nich. Typowy nauczyciel naszej szkoły ma około trzydziestu lat i przynajmniej kilkuletni staż pracy w zawodzie.

Budynek i wyposażenie

Dysponujemy przestronnym, samodzielnym i bardzo dobrze wyposażonym budynkiem. Działające w sieci komputery znajdują się nie tylko w pracowni informatycznej, ale także w klasach. Wszyscy mają zagwarantowany szybki i bezpłatny dostęp do Internetu.

Sala audiowizualna wyposażona jest m.in. w "kino domowe" oraz rzutnik multimedialny umożliwiający oglądanie filmów i fotografii na dużym ekranie.

Jedno z pomieszczeń zostało zaadaptowane na ciemnię fotograficzną. Do dyspozycji uczniów są też drukarki oraz kserokopiarka.

Na zajęcia wychowania fizycznego wynajmujemy salę gimnastyczną i basen.

Czesne

Podobnie jak inne szkoły niepubliczne jesteśmy szkołą płatną. Czesne obejmuje oczywiście zarówno lekcje obowiązkowe jak i wszystkie zajęcia dodatkowe (w tym także basen). Ponadto przy zapisywaniu ucznia do szkoły należy uiścić jednorazowe wpisowe.

Ponieważ zależy nam na przejrzystości wszelkich kwestii finansowych, od początku funkcjonowania szkoły przyjęliśmy dwie proste zasady. Po pierwsze czesne jest w danym roku szkolnym niezmienne. Rodzice podpisują we wrześniu umowę, która obowiązuje do końca sierpnia roku następnego. Druga zasada dotyczy podwyżek czesnego. Nigdy w historii szkoły nie zdarzyło się z roku na rok diametralne podniesienie opłat. Ich wysokość uzależniona jest głównie od stopy inflacji.

SERDECZNIE ZAPRASZAMY!!!

Pełna prezentacja szkoły pojawi się po zatwierdzeniu oferty przedstawionej szkole.
Jeżeli szkoła nie otrzymała oferty, prosimy o kontakt:

zmiany@szkolnictwo.pl

Umieść poniższy link na swojej stronie aby wzmocnić promocję tej jednostki oraz jej pozycjonowanie w wyszukiwarkach internetowych:

X

TO JEST ROBOCZA PREZENTACJA JEDNOSTKI!

Zapraszamy placówkę do skorzystania z pełnej reklamy.
Skontaktuj się z redakcją katalogu,
ustal atrakcyjne warunki współpracy.
Ilość odwiedzin katalogu szkół:
wrzesień 2014 - 1.760.993
październik 2014 - 1.807.983
listopad 2014 - 1.782.702
styczeń 2015 - 2.003.589

OKS www.szkolnictwo.pl
e-mail: zmiany@szkolnictwo.pl
- ponad 1,5mln użytkowników/mies.


Zarejestruj się lub zaloguj, aby mieć pełny dostęp do informatora o szkołach.

Nauczycielu! Bezpłatne, interaktywne lekcje i testy oraz prezentacje w PowerPoint`cie --> www.szkolnictwo.pl (w zakładce "Nauka").

Zaloguj się aby mieć dostęp do platformy edukacyjnej
Zachodniopomorskie Pomorskie Warmińsko-Mazurskie Podlaskie Mazowieckie Lubelskie Kujawsko-Pomorskie Wielkopolskie Lubuskie Łódzkie Świętokrzyskie Podkarpackie Małopolskie Śląskie Opolskie Dolnośląskie