Startuj z nami!

www.szkolnictwo.pl

praca, nauka, rozrywka....

mapa polskich szkół
Nauka Nauka
Uczelnie Uczelnie
Mój profil / Znajomi Mój profil/Znajomi
Poczta Poczta/Dokumenty
Przewodnik Przewodnik
Nauka Konkurs
uczelnie

zamów reklamę
zobacz szczegóły
uczelnie
PrezentacjaMapaForumPrezentacja nieoficjalnaZmiana prezentacjiUczniowie
Zespół Szkół Ogólnokształcących

im. św. Pawła z Tarsu

ul. Poezji 19, 04-994 Warszawa
tel. (22) 789-14-02 tel. kom. 660 081-204
International Baccalaureate School No 2197
www:   http://www.kulszkola.pl
e-mail:   sekretariat@kulszkola.pl
Liczba odwiedzin od 01.01.2015: 17965 razy
dzięki wykupionej wizytówce w serwisie szkolnictwo.pl
(wysokie pozycjonowanie płatnej wizytówki =
= duża popularność
Twojej jednostki!)
* szkolnictwo.pl - najpopularniejszy informator edukacyjny - 1,5 mln użytkowników miesięcznie
 

KATOLICKIE LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE

- wybór pomiędzy maturą polską,
  a międzynarodową
- po pierwszej klasie
  uczeń może przystąpić do dwuletniego
  programu matury międzynarodowej
  (wymagany odpowiedni poziom
  znajomości języka angielskiego)

- możliwość wyboru dowolnego
  przedmiotu w zakresie rozszerzonym
  w ramach przedmiotów wykładanych
  w szkole

- pierwszy język: język angielski
- do wyboru język niemiecki lub hiszpański oraz fakultatywnie język łaciński
- bogata oferta zajęć dodatkowych
- wysokie wyniki egzaminów maturalnych

O Szkole

Nasza szkoła powstała w 1991 roku z inicjatywy grupy zapaleńców, zauroczonych wizją szkoły otwartej, ukierunkowanej na praktycznie realizowane wartości chrześcijańskie, szanującej osobowość każdego dziecka, twórczo poszukującej efektywnych dróg rozwoju intelektualnego i emocjonalnego ucznia.

Zajęcia dodatkowe
 • małe klasy
 • indywidualnie układany plan lekcji dla każdej klasy
 • zwiększony wymiar nauki języków obcych
 • zwiększony wymiar nauki matematyki
 • bogata oferta zajęć dodatkowych (rozwijające zainteresowania, przedmiotowe, przygotowujące do konkursów, wyrównawcze)
 • przyjazna atmosfera oraz bezpieczeństwo w szkole
 • wysokie wyniki na egzaminach i maturalnych
 • kompetentni nauczyciele
 • wybór pomiędzy maturą polską, a międzynarodową
 • w liceum możliwość wyboru dowolnego przedmiotu w zakresie rozszerzonym w ramach przedmiotów wykładanych w szkole

Nauka języków obcych
W naszej szkole pierwszym językiem jest język angielski (5 godzin języka angielskiego w tygodniu), a ponadto do wyboru język niemiecki lub hiszpański (2 godziny).Zajęcia prowadzone są w podziale na grupy stosownie do poziomu ucznia. Wielu naszych absolwentów dziękowało nam za to, że języka obcego nauczyli się właśnie w szkole a nie na dodatkowych zajęciach.

Zajęcia dodatkowe
Ich rodzaj i wymiar uzgadniany jest z uczniami i rodzicami na początku roku szkolnego. Organizowaliśmy między innymi: kółko szachowe, zajęcia teatralne, zespoły muzyczne (posiadamy własną perkusję), koszykówkę, lekcje tańca i oczywiście zajęcia w zakresie poszczególnych przedmiotów.

Wybór pomiędzy maturą polską, a międzynarodową
Po pierwszej klasie uczeń może przystąpić do dwuletniego programu matury międzynarodowej (wymagany odpowiedni poziom znajomości języka angielskiego).

Możliwość wyboru dowolnego przedmiotu w zakresie rozszerzonym w ramach przedmiotów wykładanych w szkole
Nie prowadzimy klasy o określonym profilu. Już od lat każdy z uczniów wybiera po pierwszej klasie przedmioty, które będzie zdawał na maturze jako dodatkowe i określa ich poziom (podstawowy lub rozszerzony). Wyboru uczniów nie ograniczamy ani ilością osób deklarujących wybór danego przedmiotu ani ilością przedmiotów przypadających na jednego ucznia. Przykładowo, w bieżącym roku szkolnym jedna z naszych maturzystek indywidualnie uczęszcza na rozszerzoną chemię. Realizujemy (poza przedmiotami obowiązkowymi) do wyboru: historię, wiedzę o społeczeństwie, historię sztuki, geografię, chemię, biologię, fizykę, język niemiecki, język hiszpański.

Szkoła jest dostępna dla wszystkich. Zdobywanie wiedzy przez ucznia jest procesem odkrywania praw rządzących światem. Rzetelna ma być wiedza, którą przekazujemy, przyjazne mają być relacje nauczyciel – uczeń, uczciwe zasady rządzące naszą społecznością. Szkoła promuje człowieka integralnego, tzn. rozwijającego się wszechstronnie, krytycznie myślącego, otwartego na dialog z drugim człowiekiem, zaangażowanego w doskonalenie struktur społecznych.

Szkoła katolicka świadomie zobowiązuje się do promowania człowieka integralnego tzn. rozwijającego się wszechstronnie, odpowiedzialnego w jedności z innymi, zaangażowanego w doskonalenie struktur społecznych. Uczeń ma mieć świadomość, że jest osobą ważną dla nauczyciela, ważną dla rodziców, ważną dla społeczeństwa, ważną dla Boga. Stąd w naszej szkole traktujemy ucznia indywidualnie jako osobę, szanujemy jego godność, wspomagamy jego zainteresowania, pasje, pomagamy w trudnościach.

MATURA MIĘDZYNARODOWA

Matura Międzynarodowa jest dwuletnim programem nauczania przedmiotów ogólnokształcących, przeznaczonym dla uczniów ostatnich dwóch lat szkoły średniej kończącym się egzaminem maturalnym. Ze względu na swoją strukturę, szeroki zakres tematyczny oraz system ocen program Matury Międzynarodowej jest przeznaczony dla wysoce zmotywowanych, ambitnych uczniów, którzy poza dążeniem do doskonałości w sferze dokonań akademickich czują potrzebę refleksji nad pojęciami takimi jak prawda, wiedza czy dobro, a także poszukują równowagi między aktywnością intelektualną, ekspresją twórczą, sprawnością fizyczną oraz działaniem na rzecz innych.

Dlaczego matura międzynarodowa?
Program Matury Międzynarodowej (IB) daje gwarancję, że uczniowie go realizujący otrzymają wykształcenie zgodne z najwyższymi standardami światowymi i umożliwiające podjęcie dalszych studiów na nawet najbardziej wymagających wyższych uczelniach. Od prawie 50 lat program Matury Międzynarodowej (IB) daje gwarancję, że uczniowie go realizujący otrzymają wykształcenie zgodne z najwyższymi standardami światowymi i umożliwiające podjęcie dalszych studiów na nawet najbardziej wymagających wyższych uczelniach.
 • Sukces zawodowy. Obserwując losy wychowanków systemu IB widzimy, że taki właśnie typ kształcenia był niezwykle trafnym wyborem, który zaowocował sukcesami zawodowymi, społecznymi i politycznymi.
 • Intelekt i kreatywność dostępne dla wielu. Ten jedyny na świecie program jest wymagający intelektualnie, ale jednocześnie nie przekraczający możliwości dobrego ucznia. Posiada znakomitą równowagę pomiędzy częścią intelektualną, kształcenia a rozwijaniem kreatywności i zaangażowania społecznego młodzieży.
 • Gwarancja sukcesu akademickiego. Najlepsze uczelnie całego świata dają dowody jak wysoko oceniają ten program poprzez priorytetowe traktowanie jego absolwentów w trakcie rekrutacji oraz systemu stypendialnego.
 • Sprawdzony lokalnie i globalnie program nauczania. W dobie nieustannej reformy programowej program ten gwarantuje stabilizację kształcenia dając mu kontekst międzynarodowy z jednoczesnym pielęgnowaniem tożsamości narodowej.

Zapraszamy!

Umieść poniższy link na swojej stronie aby wzmocnić promocję tej jednostki oraz jej pozycjonowanie w wyszukiwarkach internetowych:

Zaloguj się aby mieć dostęp do platformy edukacyjnej
Zachodniopomorskie Pomorskie Warmińsko-Mazurskie Podlaskie Mazowieckie Lubelskie Kujawsko-Pomorskie Wielkopolskie Lubuskie Łódzkie Świętokrzyskie Podkarpackie Małopolskie Śląskie Opolskie Dolnośląskie