Startuj z nami!

www.szkolnictwo.pl

praca, nauka, rozrywka....

mapa polskich szkół
Nauka Nauka
Uczelnie Uczelnie
Mój profil / Znajomi Mój profil/Znajomi
Poczta Poczta/Dokumenty
Przewodnik Przewodnik
Nauka Konkurs
uczelnie

zamów reklamę
zobacz szczegóły
uczelnie
PrezentacjaMapaForumPrezentacja nieoficjalnaZmiana prezentacjiUczniowie
Prywatne Liceum Ogólnokształcące nr 32

im. Jeana Monneta

ul. Abramowskiego 4, 02-659 Warszawa
tel. (22) 852-31-10, tel./fax 852-06-08
www:   http://maturamiedzynarodowa.pl
e-mail:   prywatnelo32@interia.pl

Od 01.01.2015 odwiedzono tę wizytówkę 7458 razy.
Chcesz zwiększyć zainteresowanie Twoją jednostką?
Zaprezentuj w naszym informatorze swoją jednostkę ->>>
* szkolnictwo.pl - najpopularniejszy informator edukacyjny - 1,5 mln użytkowników miesięcznie


IB World School No 1483

 

PRYWATNE LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE Nr 32
im. Jeana Monneta

- Oferuje dwa programy: narodowy i Diploma Programme of the IBO.
- Do wszystkich klas liceum przyjmujemy na podstawie rozmowy kwalifikacyjnej z dyrektorem szkoły i psychologiem. Rozmowa dotyczy zainteresowań kandydata, jego planów na przyszłość oraz "kariery" szkolnej. Termin rozmowy ustalany jest podczas składania podania lub telefonicznie. Do klasy I pre-IB jest również egzamin z j. angielskiego i matematyki. Do klasy II IB - z j. angielskiego i wybranego przedmiotu w języku angielskim.

Filozofia naszej szkoły akcentuje interdyscyplinarne podejście do kształcenia uczniów, tak aby stawali się oni społecznie odpowiedzialnymi i krytycznie myślącymi obywatelami, zdającymi sobie sprawę z różnorodności świata. Naszą misją jest rozbudzać ciekawość uczniów, tak by mogli czerpać radość z uczenia się przez całe życie. Dobrze zbilansowany program pozwala im dowiadywać się, jak szanować inne kultury, jak również wspierać własne opinie i idee. Skupiamy się na rozwoju uczniów - społecznym, fizycznym, emocjonalnym i kulturalnym, jako wzmocnieniu ich drogi naukowej.

Definiujemy międzynarodową edukację jako wielopoziomowy, ciągły proces, pomagający uczniom zrozumieć i reagować na nowe wyzwania stawiane przez współczesny świat. Jest to wspólna cecha programów stworzonych w zgodzie z międzynarodowymi standardami i metodami nauczania. Wszystkie programy wprowadzane w naszej szkole dążą do zwiększania wrażliwości ucznia na potrzeby innych. Pomagają one także młodym ludziom znaleźć ich miejsce w międzynarodowej wspólnocie i rozwijają potrzebę bycia aktywnymi członkami globalnej społeczności.

Dążymy do rozwijania w uczniach:
 • wrażliwości na doznania innych
 • cech charakteru opisanych w sylwetce ucznia IBO
 • postaw, które są ważnym elementem programu
 • umiejętności podejmowania społecznie odpowiedzialnych działań jako rezultatu procesu uczenia się

Nasze motto:
  "Umysł to nie dzban, który należy wypełnić, ale ognisko, które wypada rozpalić."

Jesteśmy bardzo skuteczni.

Procentowa zdawalność
maturzystów Diploma Programme:
- w roku 2011 – 84%
- w roku 2010 – 100%
- w roku 2009 – 100%
- w roku 2008 – 83,33%
- w roku 2007 – 80%
Procentowa zdawalność
maturzystów polskiej matury:
- w roku 2011 – 100 %
- w roku 2010 – 94,44%
- w roku 2009 – 100%
- w roku 2008 – 83,33%
- w roku 2007 – 100%

MATURA MIĘDZYNARODOWA

Matura Międzynarodowa to dwuletni program dla młodzieży w wieku 16 - 19 lat, realizowany w dwóch ostatnich latach szkoły średniej. Program łączy w sobie element edukacyjny z programem społeczno-wychowawczym. Celem Jest wykształcenie ambitnego, krytycznie myślącego, zdolnego do samorozwoju, a jednocześnie wrażliwego na potrzeby społeczne młodego człowieka. Ideową podstawą tego systemu jest holistyczna koncepcja człowieka i świata. Duży nacisk kładzie się na wielokulturowość współczesnego świata, jednocześnie dużo uwagi poświęcając własnej tożsamości.
Założenia metodyczne - w ramach poszczególnych przedmiotów wybiera się metody rozwijające krytycyzm poznawczy oraz umiejętności warsztatowe.

Dyplomy IB, wydawane przez organizację International Baccalaureate Organization w Genewie, uznaje się za równoważne świadectwu dojrzałości publicznych średnich szkół ogólnokształcących. Matura międzynarodowa jest uznawana przez uczelnie w ponad 100 krajach, gwarantując absolwentom przyjęcie na studia.

IB jest programem dla ludzi, którzy nie zadowalają się łatwymi rozwiązaniami, którzy lubią czasami "mieć pod górkę", którzy stawiają na jakość swojej edukacji.
Jest z pewnością trudniejszy niż program polski – konieczność uczenia się w obcym języku nawet dla biegle posługujących się nim, jest sporym wyzwaniem. Trzeba dużo pisać, trzeba dużo myśleć, nie da się pewnych rzeczy wykuć z podręcznika, trzeba samemu wykonać eksperyment, zaplanować projekt, przeanalizować fragment prozy. I na nic się nie przyda adres: sciaga.pl. A na dodatek – trzeba się uczyć systematycznie aż sześciu (!) przedmiotów, bo do dyplomu (matury) są potrzebne oceny z każdego z nich. A jeszcze jest program CAS – 150 godzin działań, bardzo często na rzecz innych ludzi.

W sumie więc sporo. To może zniechęcać. Ale, gdy już ma się dyplom IB w ręku, gdy się umie dyskutować po angielsku i na temat DNA, odchylenia standardowego, przebiegu zimnej wojny czy na temat oblicza zła w światowej prozie, to daje satysfakcję. A gdy się jeszcze wie, że ten dyplom uznawany jest przez wszystkie uniwersytety europejskie i otwiera drogę na studia w Londynie, Madrycie, Goeteborgu, Krakowie czy Warszawie, to też jest miłe uczucie.

PROGRAMY IB

The Diploma Programme /DP/ - obejmuje uczniów w wieku od 16 do 19 lat i kończy się egzaminem maturalnym.
Dwuletni kurs (dwie ostatnie klasy trzyletniego liceum) obejmuje sześć przedmiotów wybieranych z szerokiej oferty, nauczanych w małych grupach, w języku angielskim. Zakończony jest zewnętrznie ocenianym egzaminem maturalnym, którego pomyślne zdanie gwarantuje wstęp na światowe uczelnie.

Obowiązkowe dla uczniów są trzy komponenty programu:
  The Extended Essay – studium analityczne wybranego przez ucznia tematu z dowolnego przedmiotu.
  Theory of Knowledge – teoria wiedzy, polegająca na nauce krytycznego myślenia, pokazaniu, na czym polega proces poznania, czynniki go determinujące, metody i narzędzia właściwe dla różnych dyscyplin.
  Creativity, Action, Service – kreatywność, działanie, służba; służy rozwojowi własnemu ucznia, samodoskonaleniu, a także pozwala współuczestniczyć w różnych pracach na rzecz ludzi potrzebujących, lokalnej społeczności czy wspólnoty szkolnej.

Równolegle proponujemy uczniom zajęcia w klasach realizujących program polski przygotowujący do egzaminu maturalnego.

Specyfika klasy I (tzw. klasa I-Pre IB) pomaga uczniom dokonać wyboru, co do dalszego kształcenia w klasie II i III zgodnie z założeniami IBO lub programem narodowym.

TRADYCJE

 1. Wyjazdy integracyjne na początku roku szkolnego.
 2. Wymiana językowa:
  • francuska we wrześniu,
  • niemiecka w czerwcu,
  • z Tajwanem.
 3. Uroczystości szkolne
  • co roku każda klasa przygotowuje jedną uroczystość,
  • studniówki odbywają się zawsze w szkole i są przygotowane przez uczniów (nie organizujemy wytwornych balów w drogich hotelach!).
 4. Spotkania cool(turalne). Są wielkim świętem w Szkole. Nasze zaproszenie do Szkoły przyjęli m.in.:
  • profesor Władysław Bartoszewski, profesorowie: Marek Safjan, Wiktor Osiatyński, Bronisław Geremek i noblista William Gilbert,
  • pisarze: Julia Hartwig, Wojciech Albiński; poza szkołą udało się też zorganizować spotkanie uczniów ze Sławomirem Mrożkiem,
  • dziennikarze: Maria Wiernikowska, Jacek Żakowski, Konstanty Gebert, ks. Adam Boniecki,
  • filmowcy: Sławomir Fabicki, Joanna Kos-Krauze, Krzysztof Krauze, Ewa Braun.
 5. Szkolny teatr i kółka - różne, w zależności od potrzeb uczniów.
 6. Przedmiotowe warsztaty wyjazdowe - polonistyczne, historyczne, biologiczne, geograficzne, plenery plastyczne.
 7. Debaty, festiwale sztuki.

Pełna prezentacja szkoły pojawi się po zatwierdzeniu oferty przedstawionej szkole.
Jeżeli szkoła nie otrzymała oferty, prosimy o kontakt:

zmiany@szkolnictwo.pl

Umieść poniższy link na swojej stronie aby wzmocnić promocję tej jednostki oraz jej pozycjonowanie w wyszukiwarkach internetowych:

X

TO JEST ROBOCZA PREZENTACJA JEDNOSTKI!

Zapraszamy placówkę do skorzystania z pełnej reklamy.
Skontaktuj się z redakcją katalogu,
ustal atrakcyjne warunki współpracy.
Ilość odwiedzin katalogu szkół:
wrzesień 2014 - 1.760.993
październik 2014 - 1.807.983
listopad 2014 - 1.782.702
styczeń 2015 - 2.003.589

OKS www.szkolnictwo.pl
e-mail: zmiany@szkolnictwo.pl
- ponad 1,5mln użytkowników/mies.


Zarejestruj się lub zaloguj, aby mieć pełny dostęp do informatora o szkołach.

Nauczycielu! Bezpłatne, interaktywne lekcje i testy oraz prezentacje w PowerPoint`cie --> www.szkolnictwo.pl (w zakładce "Nauka").

Zaloguj się aby mieć dostęp do platformy edukacyjnej
Zachodniopomorskie Pomorskie Warmińsko-Mazurskie Podlaskie Mazowieckie Lubelskie Kujawsko-Pomorskie Wielkopolskie Lubuskie Łódzkie Świętokrzyskie Podkarpackie Małopolskie Śląskie Opolskie Dolnośląskie