Startuj z nami!

www.szkolnictwo.pl

praca, nauka, rozrywka....

mapa polskich szkół
Nauka Nauka
Uczelnie Uczelnie
Mój profil / Znajomi Mój profil/Znajomi
Poczta Poczta/Dokumenty
Przewodnik Przewodnik
Nauka Konkurs
uczelnie

zamów reklamę
zobacz szczegóły
uczelnie
PrezentacjaMapaForumPrezentacja nieoficjalnaZmiana prezentacjiUczniowie
Zespół Szkół nr 67

im. Narcyzy Żmichowskiej

ul. Klonowa 16, 00-591 Warszawa
tel. (022) 849-37-34
www:   http://www.zmichowska.ple-mail:   liceum15@zmichowska.pl
gim34@zmichowska.pl


Platforma Edukacyjna - gotowe opracowania lekcji oraz testów.
Od 01.01.2015 odwiedzono tę wizytówkę 5080 razy.
Chcesz zwiększyć zainteresowanie Twoją jednostką?
Zaprezentuj w naszym informatorze swoją jednostkę ->>>
* szkolnictwo.pl - najpopularniejszy informator edukacyjny - 1,5 mln użytkowników miesięcznie

 

GIMANZJUM NR 34

- Gimnazjum dwujęzyczne z autorskim, bardzo
intensywnym programem nauczania języka
francuskiego.


XV LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE

- klasa wstepna - dwujęzyczna
- 1 A - przygotowująca do egz. DELF (j.fra.)
- 1 B - matematyczno-geograficzna (j.ang.)
- 1 C - przyrodniczo-matematyczna (dwujęzyczna)
- 1 D - historyczno- kulturowa (j.ang.)
- 1 L - humanistyczno-społeczna (dwujęzyczna)


Szkoła znana jest z doskonałego nauczania języka francuskiego. Współpracuje z Ambasadą Francuską oraz ze szkołami we Francji i Belgii.

Posiada multimedialną bibliotekę francuską, a oprócz tego dwie sale gimnastyczne, dobrze wyposażone sale przedmiotowe, bufet, radiowęzeł.

W ramach zajęć dodatkowych młodzież może brać udział kołach przedmiotowych, teatrzyku szkolnym, dyskusyjnym klubie filmowym i innych ciekawych grupach zainteresowań. Szkoła organizuje liczne wycieczki i obozy naukowe, plenery, obozy narciarskie, obozy językowe, wyjazdy zagraniczne w czasie wakacji.

DZIAŁALNOŚĆ GRUPY CHARYTATYWNEJ "ŻABA"

Wolontariat w naszej szkole powstał stosunkowo niedawno - jest owocem Rekolekcji "Szkoła Radości", które po raz pierwszy odbyły się 19-21 marca 2003 r. Wielki zapał i chęć niesienia pomocy innym sprawił, że szybko wzięliśmy się do pracy. Każdy chętny mógł odnaleźć swoje "pole działania". Jedni wolą pracę z dziećmi w szpitalu, inni z osobami starszymi, są również chętni do pomocy niepełnosprawnym.

NASZA DZIAŁALNOŚĆ

  1. Systematyczne i stałe wożenie obiadów pani Annie Komór. Mamy grafik dyżurów, obiady wozimy od sióstr Urszulanek z ul. Racławickiej 101 na ul. Królewską.
  2. Utworzyła się grupa osób chętnych do pomocy w Zakładzie Specjalnym dla Chronicznie Chorych ul. Nowowiejska 10 A. Zakład prowadzony jest przez siostry zakonne. Do pomocy potrzebnych jest 10 osób. Naszym zadaniem jest być z osobami starszymi, rozmowa, ofiarowanie im swojego czasu. Osobą kierującą działaniami jest Agnieszka Łys i Michal Jaworski - uczniowie klasy 1L.
  3. Nawiązaliśmy kontakt z panią prof. Ewą Fajęcką-Dębińską - kierownikiem oddziału noworodków Szpitala Dziecięcego na ul. Litewskiej. Po długich rozmowach otrzymaliśmy zgodę na pomoc naszych uczniów, którzy ukończyli 16 lat na oddziale noworodków przeznaczonych do adopcji. Nasza praca ma pomagać w zapobieganiu chorobie sierocej. Bardzo dużo dziewcząt naszej szkoły jest zainteresowanych pomaganiem w szpitalu. Postawiono nam jednak warunek wykonania badań na nosicielstwo. Niektórzy nasi uczniowie posiadający już badania pracują w szpitalu. Potrzebny jest jeszcze biały fartuch lekarski.
  4. Odbywają się w naszej szkole zbiórki niepotrzebnych szkieł korekcyjnych i okularów dla dzieci w Afryce. Zebrane szkła i okulary wysłaliśmy do misjonarzy księży werbistów w Pieniężnie. Otrzymaliśmy serdeczne podziękowania.
  5. Największą naszą akcją ogarniającą całą szkołę jest akcja ADOPCJA SERCA. Dziesięć klas naszej szkoły adoptowało sieroty z Rwandy. Przez 4 lata opiekowaliśmy się 12 dziećmi (sierotami z Rwandy). Dwoje z nich jest obecnie w szkole średniej a dziesięcioro uczy się w szkole podstawowej. Wysłaliśmy na ich utrzymanie i wykształcenie 42.492 zł. To ogromna suma, zważywszy, że pochodzi z kieszonkowego uczniów naszej szkoły. Ofiarowane dobro wraca i zwielokrotnia się.
  6. Organizujemy dwa razy do roku (Boże Narodzenie i Wielkanoc) zbiórkę darów (żywność i słodycze) dla biednych rodzin, którymi opiekuje się koło parafialne Caritasu przy parafii Najświętszego Zbawiciela. Zbiórkę darów przeprowadzamy na terenie sklepu SUPERSAM przy ul. Puławskiej.
SERDECZNIE ZAPRASZAMY

Pełna prezentacja szkoły pojawi się po zatwierdzeniu oferty przedstawionej szkole.
Jeżeli szkoła nie otrzymała oferty, prosimy o kontakt:

zmiany@szkolnictwo.pl

Umieść poniższy link na swojej stronie aby wzmocnić promocję tej jednostki oraz jej pozycjonowanie w wyszukiwarkach internetowych:

X

TO JEST ROBOCZA PREZENTACJA JEDNOSTKI!

Zapraszamy jednostkę edukacyjną do współpracy.

Wypełnij formularz >>>
Od 20tu lat najpopularniejszy
i największy
informator branży edukacyjnej

- przedszkola, szkoły, uczelnie
-kolonie, zielone szkoły
- inne jednostki

OKS www.szkolnictwo.pl
e-mail: zmiany@szkolnictwo.pl
- ponad 1,5mln użytkowników/mies.


Zarejestruj się lub zaloguj, aby mieć pełny dostęp do informatora o szkołach.

Nauczycielu! Bezpłatne, interaktywne lekcje i testy oraz prezentacje w PowerPoint`cie --> www.szkolnictwo.pl (w zakładce "Nauka").

Zaloguj się aby mieć dostęp do platformy edukacyjnej
Zachodniopomorskie Pomorskie Warmińsko-Mazurskie Podlaskie Mazowieckie Lubelskie Kujawsko-Pomorskie Wielkopolskie Lubuskie Łódzkie Świętokrzyskie Podkarpackie Małopolskie Śląskie Opolskie Dolnośląskie