Startuj z nami!

www.szkolnictwo.pl

praca, nauka, rozrywka....

mapa polskich szkół
Nauka Nauka
Uczelnie Uczelnie
Mój profil / Znajomi Mój profil/Znajomi
Poczta Poczta/Dokumenty
Przewodnik Przewodnik
Nauka Konkurs
uczelnie

zamów reklamę
zobacz szczegóły
uczelnie
PrezentacjaMapaForumPrezentacja nieoficjalnaZmiana prezentacjiUczniowie
Liceum Ogólnokształcące Społeczne Nr 17

ul. Batorego 14, 02-591 Warszawa
tel. (22) 825-40-01
www:   http://siedemnastka.org
e-mail:   siedemnastkalos@gmail.com

Od 01.01.2015 odwiedzono tę wizytówkę 16352 razy.
Chcesz zwiększyć zainteresowanie Twoją jednostką?
Zaprezentuj w naszym informatorze swoją jednostkę ->>>
* szkolnictwo.pl - najpopularniejszy informator edukacyjny - 1,5 mln użytkowników miesięcznie

 

SPOŁECZNE LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE NR 17

- w naszej ofercie nie ma klas specjalistycznych, formalistycznie sprofilowanych – w naszej szkole każdy uczeń kształtuje swój profil sam, w zależności od zainteresowań, akademickich wymagań i własnych aspiracji

Nasza oferta
Proponujemy lekcje w małych, 15 osobowych klasach z profesjonalną kadrą nauczycielską. Łączymy naukę w przyjaznej atmosferze z wysokim poziomem nauczania. Zapewniamy naukę jednego z następujących języków obcych: hiszpańskiego, francuskiego, niemieckiego, rosyjskiego (6 godzin w tygodniu) oraz 4 godziny języka angielskiego w grupach dostosowanych do indywidualnego poziomu wiedzy i umiejętności.
Osobom
ambitnym gwarantujemy przygotowanie do olimpiad przedmiotowych i różnych konkursów, słabszym pomagamy skutecznie odrabiać zaległości. Oferujemy również różnorodne zajęcia dodatkowe: kluby dyskusyjne, teatr z sukcesami, retorykę, klub filmowy, udział w redagowaniu szkolnej gazety internetowej oraz strony www.

Dbamy również o wychowanie. Jedną z fundamentalnych wartości, na której opieramy nasz system wychowawczy jest tolerancja i dialog. Dzięki temu udało nam się stworzyć przestrzeń bezpieczną i przyjazną dla uczniów o różnych typach wrażliwości i orientacjach światopoglądowych. Aby skutecznie wspierać młodych ludzi w ich rozwoju wprowadziliśmy tutoring, chcemy bowiem, by skupiali się na swoich dobrych stronach, odkrywali swoje talenty, co umożliwi im rozwój pożądanych kompetencji a w przyszłości życie według postawionych sobie celów oraz przekształcanie marzeń w rzeczywistość.

O szkole
Nasza szkoła powstała w roku 1990 z inicjatywy grupy rodziców i nauczycieli, którzy pragnęli, aby szkoła była nie tylko placówką oświatowo-dydaktyczną, lecz także miejscem przyjaznego dialogu między uczniami, nauczycielami i rodzicami tworzącymi wspólnie społeczność szkolną. Był to okres narodzin i rozwoju wielu nowych inicjatyw oświatowych i wychowawczych, z których ukształtował się ruch szkół społecznych, stanowiących uzupełnienie, a czasem nawet alternatywę dla państwowego systemu oświaty.

Szkoła nasza była początkowo związana ze środowiskiem Społecznego Liceum Ogólnokształcącego Nr 1 w Warszawie, przy ulicy Bednarskiej. Przez pewien czas funkcjonowała nawet jako filia "Bednarskiej", by następnie usamodzielnić się jako Liceum Ogólnokształcące Społeczne Nr 17 w Warszawie. W roku 1992 nasze liceum otrzymało uprawnienia szkoły publicznej, otrzymane przez Kuratorium Oświaty w Warszawie na czas nieokreślony.

Pierwsze egzaminy dojrzałości odbyły się w naszej szkole w roku 1994 i od tamtej pory opuszczały ją kolejne roczniki absolwentów.

Organem założycielskim szkoły jest Towarzystwo Społecznego Liceum Ogólnokształcącego

Lekcje
Przedmioty stałe: język polski, język angielski, język hiszpański, język francuski, język niemiecki, język rosyjski, matematyka, WOK, WOS (od II klasy), filozofia, historia, historia sztuki (fakultety), przysposobienie obronne, biologia, geografia, fizyka, chemia i informatyka.
Zajęcia dodatkowe: warsztaty teatralne, Szkolny Klub Filmowy.

DOJAZD DO SZKOŁY

Znajdujemy się na skraju pięknego Warszawskiego parku: pole Mokotowskie. Od 1995 roku szkoła mieści się przy ulicy Batorego 14.
Do "Siedemnastki" możesz dojechać:

  • tramwajem: 10, 16, 17, 33 (przystanek: Metro Pole Mokotowskie)
  • autobusem: 118, 130, 167, 174, 182, 301, 700 (przystanek: Metro Pole Mokotowskie), 168 (przystanek: Stefana Batorego lub Metro Pole Mokotowskie)
  • metrem (stacja metra: Pole Mokotowskie)

Pełna prezentacja szkoły pojawi się po zatwierdzeniu oferty przedstawionej szkole.
Jeżeli szkoła nie otrzymała oferty, prosimy o kontakt:

zmiany@szkolnictwo.pl

Umieść poniższy link na swojej stronie aby wzmocnić promocję tej jednostki oraz jej pozycjonowanie w wyszukiwarkach internetowych:

X

TO JEST ROBOCZA PREZENTACJA JEDNOSTKI!

Zapraszamy placówkę do skorzystania z pełnej reklamy.
Skontaktuj się z redakcją katalogu,
ustal atrakcyjne warunki współpracy.
Ilość odwiedzin katalogu szkół:
wrzesień 2014 - 1.760.993
październik 2014 - 1.807.983
listopad 2014 - 1.782.702
styczeń 2015 - 2.003.589

OKS www.szkolnictwo.pl
e-mail: zmiany@szkolnictwo.pl
- ponad 1,5mln użytkowników/mies.


Zarejestruj się lub zaloguj, aby mieć pełny dostęp do informatora o szkołach.

Nauczycielu! Bezpłatne, interaktywne lekcje i testy oraz prezentacje w PowerPoint`cie --> www.szkolnictwo.pl (w zakładce "Nauka").

Zaloguj się aby mieć dostęp do platformy edukacyjnej
Zachodniopomorskie Pomorskie Warmińsko-Mazurskie Podlaskie Mazowieckie Lubelskie Kujawsko-Pomorskie Wielkopolskie Lubuskie Łódzkie Świętokrzyskie Podkarpackie Małopolskie Śląskie Opolskie Dolnośląskie