Startuj z nami!

www.szkolnictwo.pl

praca, nauka, rozrywka....

mapa polskich szkół
Nauka Nauka
Uczelnie Uczelnie
Mój profil / Znajomi Mój profil/Znajomi
Poczta Poczta/Dokumenty
Przewodnik Przewodnik
Nauka Konkurs
uczelnie

zamów reklamę
zobacz szczegóły
uczelnie
PrezentacjaMapaForumPrezentacja nieoficjalnaZmiana prezentacjiUczniowie
Zespół Szkół Specjalnych Nr 78

im. Ewy Szelburg-Zarembiny

al. Dzieci Polskich 20, 04-736 Warszawa
tel./fax: (22) 815-11-23
www:   http://www.zespolszkolnr78.w.interia.pl
http://www.czd.pl
e-mail:   szkola.czd@wp.pl


Platforma Edukacyjna - gotowe opracowania lekcji oraz testów.
Od 01.01.2015 odwiedzono tę wizytówkę 4503 razy.
Chcesz zwiększyć zainteresowanie Twoją jednostką?
Zaprezentuj w naszym informatorze swoją jednostkę ->>>
* szkolnictwo.pl - najpopularniejszy informator edukacyjny - 1,5 mln użytkowników miesięcznie

PRZEDSZKOLE NR 104

- klasa "0"
- sale zabaw
 

SZKOŁA PODSTAWOWA NR 106

- wykwalifikowana kadra nauczycielska
- przyjazna atmosfera
- wizyty znanych osób

GIMNAZJUM NR 108

- pracownia komputerowa
- zajęcia pozalekcyjne
- uroczystości w sali widowiskowej

CXXIII LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE

- wysoko wykwalifikowana kadra pedagogiczna
- nauka języków obcych: angielski, niemiecki

O Nas

Zespół Szkół Specjalnych Nr 78 im. Ewy Szelburg-Zarembiny istnieje w Instytucie "Pomnik - Centrum Zdrowia Dziecka" w Warszawie. Obecność szkoły w Centrum Zdrowia Dziecka daje Pacjentowi możliwość realizacji prawa i obowiązku szkolnego.

Uczęszczanie do szkoły przyszpitalnej w czasie pobytu w szpitalu zapobiega powstawaniu zaległości w nauce. Czas spędzony w szkole przyszpitalnej będzie traktowany przez szkołę pacjenta jako obecność na zajęciach. Można w tym okresie zdobyć oceny, uzupełnić braki edukacyjne z różnych przedmiotów, spędzić czas w szkole przyjaznej i bezpiecznej. Ciekawe programy artystyczne prezentują także dzieci z okolicznych szkół i Domów Kultury. Nasi uczniowie - Pacjenci mają możliwość aktywnego uczestnictwa w przygotowaniu i realizacji programów artystycznych.

Podczas pobytu w szpitalu Dzieci tworzą wiele prac plastycznych, które są prezentowane w świetlicach, na korytarzach klinik i w galeriach. Prace Dzieci to także słowo pisane. Twórczość literacka prezentowana jest w gazetkach szkolnych. Tematyka utworów jest różnorodna, ale łączy je fakt, że ich twórcami są Dzieci i Młodzież, które pomimo problemów związanych z chorobą lub niepełnosprawnością potrafią w sposób zabawny, interesujący, czasem wzruszający przekazać swoje myśli, wyobrażenia i marzenia.

W skład Zespołu Szkół nr 78 im. Ewy Szelburg wchodzą: Wczesne wspomaganie rozwoju, Przedszkole nr 104, Szkoła Podstawowa nr 106, Gimnazjum nr 108, CXXIII Liceum Ogólnokształcące. Obejmujemy opieką dzieci w wieku od 0 do 18 lat, hospitalizowane w IPCZD.

Nasza szkoła z wieloletnią tradycją i doświadczeniem jest szkołą przyjazną i otwartą na potrzeby uczniów. W naszej szkole istnieje możliwość nauki języka angielskiego i niemieckiego. Zajęcia z informatyki prowadzone są w bardzo dobrze wyposażonej pracowni komputerowej. Jesteśmy pewni, że pacjentom centrum będzie się u nas podobać. Po zakończeniu leczenia uczniowie otrzymują zaświadczenie z ocenami szkolnymi, pod warunkiem, że uczestniczyli minimum w 50% zajęć lekcyjnych.

Poza nauką zapewniamy uczniom także ciekawą rozrywkę. Pedagodzy prowadzący zajęcia pozalekcyjne w czasie wolnym od zabiegów medycznych i nauki proponują udział w zajęciach, które pomogą poszerzyć wiedzę, rozwinąć zainteresowania, a także miło spędzić czas i odpocząć od trudów leczenia. Uczniowie mogą uczestniczyć w różnego rodzaju konkursach, koncertach odbywających się w sali widowiskowej IPCZD, podczas których występują artyści początkujący i już uznani.

Mamy nadzieję, że oferta szkolna i wychowawcza jest na tyle bogata, że czas hospitalizacji w IPCZD będzie korzystny zarówno dla kondycji fizycznej jak i psychicznej.

Serdecznie zapraszamy !!!

Pełna prezentacja szkoły pojawi się po zatwierdzeniu oferty przedstawionej szkole.
Jeżeli szkoła nie otrzymała oferty, prosimy o kontakt:

zmiany@szkolnictwo.pl

Umieść poniższy link na swojej stronie aby wzmocnić promocję tej jednostki oraz jej pozycjonowanie w wyszukiwarkach internetowych:

X

TO JEST ROBOCZA PREZENTACJA JEDNOSTKI!

Zapraszamy placówkę do skorzystania z pełnej reklamy.
Skontaktuj się z redakcją katalogu,
ustal atrakcyjne warunki współpracy.
Ilość odwiedzin katalogu szkół:
wrzesień 2014 - 1.760.993
październik 2014 - 1.807.983
listopad 2014 - 1.782.702
styczeń 2015 - 2.003.589

OKS www.szkolnictwo.pl
e-mail: zmiany@szkolnictwo.pl
- ponad 1,5mln użytkowników/mies.


Zarejestruj się lub zaloguj, aby mieć pełny dostęp do informatora o szkołach.

Nauczycielu! Bezpłatne, interaktywne lekcje i testy oraz prezentacje w PowerPoint`cie --> www.szkolnictwo.pl (w zakładce "Nauka").

Zaloguj się aby mieć dostęp do platformy edukacyjnej
Zachodniopomorskie Pomorskie Warmińsko-Mazurskie Podlaskie Mazowieckie Lubelskie Kujawsko-Pomorskie Wielkopolskie Lubuskie Łódzkie Świętokrzyskie Podkarpackie Małopolskie Śląskie Opolskie Dolnośląskie