Startuj z nami!

www.szkolnictwo.pl

praca, nauka, rozrywka....

mapa polskich szkół
Nauka Nauka
Uczelnie Uczelnie
Mój profil / Znajomi Mój profil/Znajomi
Poczta Poczta/Dokumenty
Przewodnik Przewodnik
Nauka Konkurs
uczelnie

zamów reklamę
zobacz szczegóły
uczelnie
PrezentacjaMapaForumPrezentacja nieoficjalnaZmiana prezentacjiUczniowie
Niepubliczne Liceum Ogólnokształcące dla Dorosłych Nr 28

ul. Batorego 14, 02-591 Warszawa
tel. (22) 875-31-95, tel. kom. 501-470-260
www:   http://www.kujon.infoe-mail:   edu@ceti.pl
info@kujon.info


Platforma Edukacyjna - gotowe opracowania lekcji oraz testów.
Od 01.01.2015 odwiedzono tę wizytówkę 4499 razy.
Chcesz zwiększyć zainteresowanie Twoją jednostką?
Zaprezentuj w naszym informatorze swoją jednostkę ->>>
* szkolnictwo.pl - najpopularniejszy informator edukacyjny - 1,5 mln użytkowników miesięcznie

 

NIEPUBLICZNE LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE DLA DOROSŁYCH

- "Szkoła z klasą"
- wykwalifikowana kadra pedagogiczna
- wysoki poziom kształcenia
- przyjazna atmosfera
- zajęcia trzy razy w tygodniu
- nauczanie języka angielskiego

"Przyjazna Szkoła"

To, że nasza szkoła jest przyjazna oznacza, że nauczyciele i słuchacze współpracują w taki sposób, żeby opory i lęki pokonać, żeby słuchacz wiedział, że ma w szkole przyjaciół wśród kolegów i nauczycieli, że nie ma przemocy, panuje tolerancja, uśmiech, wzajemny szacunek i życzliwość, nauczyciele chętnie pomagają w nauce i nigdy nie odmawiają szansy na poprawę oceny.

Nasza szkoła jest niewielka, w klasie może być do 16 osób (zwykle jest mniej), wszyscy się znamy, jest możliwa indywidualna opieka nad uczniem zdolnym i słabszym. Każdy słuchacz jest indywidualnością i jest ważny! To nie oznacza, że w szkole wszystko wolno - niedopuszczalny jest alkohol, narkotyki,przemoc fizyczna i psychiczna, niegodne zachowanie.

Działalność naszej szkoły


Szkoła prowadzi działalność od 1 września 1997r, w kwietniu 1998r uzyskała uprawnienia szkoły publicznej. Oznacza to, że wszelka działalność odbywa się zgodnie z zasadami prawa oświatowego, obowiązującego w szkołach publicznych.

Liceum jest trzyletnim liceum ogólnokształcącym o profilu ogólnym. Zajęcia dydaktyczne odbywają się trzy razy w tygodniu: w poniedziałki, wtorki i czwartki w godzinach 16.00 - 21.00. Przewidziana jest dodatkowa godzina wykorzystywana na ewentualne zajęcia dodatkowe (wyrównawcze).

Pracujemy w systemie klasowo - lekcyjnym, oceny semestralne wystawiane są na podstawie ocen cząstkowych, zdobywanych w czasie semestru (odpowiedzi ustne, prace klasowe, kartkówki, referaty itp.).

Przedmioty obowiązujące to: język polski, język angielski, historia, wiedza o społeczeństwie, matematyka, fizyka i astronomia, biologia, chemia, geografia, podstawy przedsiębiorczości i technologia informacyjna.

W klasie II kończymy cykl edukacyjny z biologii, geografii, chemii i fizyki, a w klasie trzeciej zwiększamy ilość godzin z języka polskiego, języka angielskiego, od roku szkolnego 2009/2010 z matematyki oraz wprowadzamy zajęcia z zadeklarowanych do matury przedmiotów dodatkowych.

Słuchaczy przyjmujemy na odpowiedni semestr na podstawie dokumentu poświadczającego ukończenie etapu edukacyjnego niższego szczebla (świadectwo ukończenia gimnazjum, ukończenie któregoś semestru lub klasy) oraz rozmowy kwalifikacyjnej, w której pytamy o motywację, zainteresowania i oczekiwania kandydata. Informujemy też o najważniejszych zasadach pracy szkoły oraz o prawach obowiązkach słuchaczy.

W 2004r uczestniczyliśmy w programie GW "Szkoła z Klasą". Wykonaliśmy wszystkie zadania dzięki zaangażowaniu nauczycieli i słuchaczy i jako jedno z niewielu liceów dla dorosłych, uzyskaliśmy certyfikat. Na pytanie anonimowej ankiety z tego programu: "Jak się czujesz w szkole?" padła m.in. odpowiedź: "W szkole czuję się bezpiecznie, czuję się szanowany, starszy szanuje młodszego." Jest to niewątpliwie bardzo dobra wizytówka szkoły. Cały czas na taką opinię pracujemy, staramy się przestrzegać zasad tolerancji, życzliwości, poszanowania drugiego człowieka. Jeżeli wśród słuchaczy są osoby starsze – znakomicie integrują się z młodzieżą i stanowią "siłę napędową" klasy. Absolwenci starają się utrzymywać kontakt ze szkołą, dzwonią, przychodzą na uroczystości szkolne.

Zapraszamy!

Pełna prezentacja szkoły pojawi się po zatwierdzeniu oferty przedstawionej szkole.
Jeżeli szkoła nie otrzymała oferty, prosimy o kontakt:

zmiany@szkolnictwo.pl

Umieść poniższy link na swojej stronie aby wzmocnić promocję tej jednostki oraz jej pozycjonowanie w wyszukiwarkach internetowych:

X

TO JEST ROBOCZA PREZENTACJA JEDNOSTKI!

Zapraszamy placówkę do skorzystania z pełnej reklamy.
Skontaktuj się z redakcją katalogu,
ustal atrakcyjne warunki współpracy.
Ilość odwiedzin katalogu szkół:
wrzesień 2014 - 1.760.993
październik 2014 - 1.807.983
listopad 2014 - 1.782.702
styczeń 2015 - 2.003.589

OKS www.szkolnictwo.pl
e-mail: zmiany@szkolnictwo.pl
- ponad 1,5mln użytkowników/mies.


Zarejestruj się lub zaloguj, aby mieć pełny dostęp do informatora o szkołach.

Nauczycielu! Bezpłatne, interaktywne lekcje i testy oraz prezentacje w PowerPoint`cie --> www.szkolnictwo.pl (w zakładce "Nauka").

Zaloguj się aby mieć dostęp do platformy edukacyjnej
Zachodniopomorskie Pomorskie Warmińsko-Mazurskie Podlaskie Mazowieckie Lubelskie Kujawsko-Pomorskie Wielkopolskie Lubuskie Łódzkie Świętokrzyskie Podkarpackie Małopolskie Śląskie Opolskie Dolnośląskie