Startuj z nami!

www.szkolnictwo.pl

praca, nauka, rozrywka....

mapa polskich szkół
Nauka Nauka
Uczelnie Uczelnie
Mój profil / Znajomi Mój profil/Znajomi
Poczta Poczta/Dokumenty
Przewodnik Przewodnik
Nauka Konkurs
uczelnie

zamów reklamę
zobacz szczegóły
uczelnie
PrezentacjaMapaForumPrezentacja nieoficjalnaZmiana prezentacjiUczniowie
IX Liceum Ogólnokształcące - Zespół Szkół nr 125

ul. Emilii Plater 29, 00-688 Warszawa
tel. (22) 628-05-45, tel. (22) 621-40-20
www:   http://www.hoffmanowa.pl
e-mail:   ixlo@hoffmanowa.pl

Od 01.01.2015 odwiedzono tę wizytówkę 9451 razy.
Chcesz zwiększyć zainteresowanie Twoją jednostką?
Zaprezentuj w naszym informatorze swoją jednostkę ->>>
* szkolnictwo.pl - najpopularniejszy informator edukacyjny - 1,5 mln użytkowników miesięcznie

 

IX LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE
im. Klementyny Hoffmanowej
klasy z rozsz. programem nauczania:

- matematyka, biologia i chemia
- biologia, chemia i fizyka
- matematyka, fizyka i informatyka
- matematyka, chemia, fizyka
- matematyka, geografia (z uzupełnieniem historii i wosu)
- język angielski, geografia, wos

Podstawowym językiem obcym obowiązującym wszystkich uczniów jest język angielski.

W każdej klasie będą realizowane przez 3 lata następujące przedmioty: język polski, matematyka, 2 języki obce, 3 wybrane przedmioty na poziomie rozszerzonym, wychowanie fizyczne, religia lub etyka.

Języki obce
Język angielski będzie wykładany we wszystkich klasach jako kontynuacja dotychczasowej nauki. Drugi język - do wyboru przez ucznia: język niemiecki, język rosyjski, język francuski – będzie prowadzony w grupach międzyklasowych na poziomie podstawowym lub jako kontynuacja nauki.
Grupy będą tworzone w zależności od liczby osób wybierających dany język. Wyjątek stanowi klasa 1E, gdzie drugim językiem obcym będzie język niemiecki nauczany na dwóch różnych poziomach nauczania.

Nasza szkoła może poszczycić się ponad 130 letnią historią. W ciągu tych lat Hoffmanową kończyli kolejni wychowankowie. Wielu z nich wybiło się w różnych dziedzinach nauki, kultury i sztuki. Można tu chociażby wymienić pp. Eugenię Umińską, Barbarę Drapińską, Irenę Kwiatkowską, Olafa Lubaszenkę, czy też Piotra Kraśkę. Sama szkoła zmieniała kilkakrotnie położenie geograficzne. Obecnie znajduje się (w wielce malowniczym i cichym zakątku...) w samym centrum Warszawy (takie położenie umożliwia uczniom dojazd do szkoły z najdalszych nawet terenów okołowarszawskich).

W IX Liceum im. Klementyny Hoffmanowej uczą się młodzi, zdolni ludzie o sprecyzowanych zainteresowaniach i dużej motywacji. Szkoła stawia im wysokie wymagania stwarzając jednocześnie sprzyjającą rozwojowi uczniów i bezpieczną atmosferę. Efektem są dobre wyniki egzaminów maturalnych i wysokie miejsce w rankingu liceów warszawskich. Od lat znajdujemy się w jego pierwszej piętnastce. Słyniemy z bardzo dobrego przygotowania uczniów do studiowania na prestiżowych uczelniach, szczególnie na kierunkach medycznych.

W naszej szkole prowadzone są przedmiotowe kółka zainteresowań, kursy języków obcych, a także (prowadzony przez absolwenta Hoffmanowej) kurs tańca towarzyskiego. Na terenie szkoły prowadzone są również kursy przygotowujące do egzaminów na Akademię Medyczną i SGGW - "Kursy Sikory". Hoffmaniakom przysługuje zniżka na owe kursy! Istnieje też Koło Kultury Japońskiej... Tradycją stały się już tygodniowe obozy narciarskie w Zwardoniu, na które każda klasa wyjeżdża dwukrotnie.

W szkole funkcjonuje ciemnia fotograficzna z prawdziwego zdarzenia! Wykonywanie odbitek czarno-białych ręcznie, metodą tradycyjną to szkoła cierpliwości i precyzji.

W ostatnich latach uczniowie Hoffmanowej brali udział w projektach realizowanych przy pomocy środków unijnych wspólnie z partnerami zagranicznymi: "Trzy pokolenia", "Między Wschodem a Zachodem", "Mur: bezpieczeństwo i niewola".

Dla uczniów cierpiących na przerost masy mięśniowej lub po prostu lubiących dać bezpieczne ujście nadmiarowi energii są popołudniowe zajęcia sportowe (koszykówka, siatkówka, itp...). A oprócz tego wszystkiego można sobie zawsze w nieograniczonych ilościach "potrzaskać w pingla" (zagrać partię w tenisa stołowego) na stołach oddanych do publicznego użytku (aczkolwiek po siedemnastej "wujek" (czyli stróż) staje się z niewiadomych powodów gniewny...

Tradycyjnie co roku wszyscy uczniowie klas pierwszych i drugich wyjeżdżają (oczywiście w okresie zimowym) na tygodniowy obóz narciarski w Zwardoniu. Daje to uczniom możliwość nauczenia się podstaw jazdy na nartach, a jednocześnie lepszego poznania się nawzajem. Na miejscu mają zapewnione zakwaterowanie, pełne wyżywienie oraz sprzęt narciarski i snowboardowy. W małych grupach, pod stałą opieką instruktorów uczą się podstaw lub też szlifują swoje umiejętności jazdy - najpierw na krótszych trasach w najbliższej okolicy, potem po stronie słowackiej, na stokach Wielkiej Raczy.

Uczniowie Hoffmanowej są objęci opieką lekarską i stomatologiczną. Mogą korzystać z porad pedagoga i psychologa szkolnego. W szkole mieści się dobrze wyposażona biblioteka, sala gimnastyczna i wyremontowane boisko szkolne, stołówka, która na miejscu przygotowuje obiady.

Pełna prezentacja szkoły pojawi się po zatwierdzeniu oferty przedstawionej szkole.
Jeżeli szkoła nie otrzymała oferty, prosimy o kontakt:

zmiany@szkolnictwo.pl

Umieść poniższy link na swojej stronie aby wzmocnić promocję tej jednostki oraz jej pozycjonowanie w wyszukiwarkach internetowych:

X

TO JEST ROBOCZA PREZENTACJA JEDNOSTKI!

Zapraszamy jednostkę edukacyjną do współpracy.

Wypełnij formularz >>>
Od 20tu lat najpopularniejszy
i największy
informator branży edukacyjnej

- przedszkola, szkoły, uczelnie
-kolonie, zielone szkoły
- inne jednostki

OKS www.szkolnictwo.pl
e-mail: zmiany@szkolnictwo.pl
- ponad 1,5mln użytkowników/mies.


Zarejestruj się lub zaloguj, aby mieć pełny dostęp do informatora o szkołach.

Nauczycielu! Bezpłatne, interaktywne lekcje i testy oraz prezentacje w PowerPoint`cie --> www.szkolnictwo.pl (w zakładce "Nauka").

Zaloguj się aby mieć dostęp do platformy edukacyjnej
Zachodniopomorskie Pomorskie Warmińsko-Mazurskie Podlaskie Mazowieckie Lubelskie Kujawsko-Pomorskie Wielkopolskie Lubuskie Łódzkie Świętokrzyskie Podkarpackie Małopolskie Śląskie Opolskie Dolnośląskie