Startuj z nami!

www.szkolnictwo.pl

praca, nauka, rozrywka....

mapa polskich szkół
Nauka Nauka
Uczelnie Uczelnie
Mój profil / Znajomi Mój profil/Znajomi
Poczta Poczta/Dokumenty
Przewodnik Przewodnik
Nauka Konkurs
uczelnie

zamów reklamę
zobacz szczegóły
uczelnie
PrezentacjaMapaForumPrezentacja nieoficjalnaZmiana prezentacjiUczniowie
Zespół Szkół Katolickich

im. Świętej Jadwigi Królowej

ul. Wodna 6, 83-110 Tczew
tel. (58) 531-36-09, (58) 530-10-61
www:   http://www.katolik.tczew.pl
e-mail:   sekretariat@katolik-tcz.pl

Od 01.01.2015 odwiedzono tę wizytówkę 7699 razy.
Chcesz zwiększyć zainteresowanie Twoją jednostką?
Zaprezentuj w naszym informatorze swoją jednostkę ->>>
* szkolnictwo.pl - najpopularniejszy informator edukacyjny - 1,5 mln użytkowników miesięcznie

 

PUBLICZNE GIMNAZJUM KATOLICKIE
przy Parafii Podwyższenia Krzyża Świętego

UNIWERSYTECKIE KATOLICKIE LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE
im. Św. Jadwigi Królowej

- profil matematyczno-przyrodniczny
- profil matematyczno-informatyczny
- profil humanistyczny
- profil biologiczno-chemiczny

Nasi uczniowie mają wysokie osiągnięcia na szczeblu olimpiad wojewódzkich i ogólnopolskich. Zdobywają indeksy najlepszych polskich uczelni. Większość absolwentów naszej szkoły kontynuuje naukę na uczelniach zarówno polskich jak i zagranicznych.

Zespół Szkół Katolickich mieści się w Tczewie w gmachu przy ulicy Wodnej 6, w którym dawniej było Liceum Medyczne. W skład zespołu wchodzi: Gimnazjum Katolickie oraz Uniwersyteckie Katolickie Liceum Ogólnokształcące. Budynek ten jest własnością szkoły.

Aby zwiększyć komfort nauczania szkoła dzierżawi budynek przy ulicy Chopina 16, w którym znajduje się aula, siłownia, szatnie i sale lekcyjne. Szkoła jest placówką publiczną i powstała przy parafii pw. Podwyższenia Krzyża Świętego w Tczewie, organem założycielskim i prowadzącym jest Biskup Diecezjalny Pelpliński. W 2010 r. liceum zostało objęte oficjalnym patronatem naukowym Uniwersytetu Kardynała Stefana Wyszyńskiego w Warszawie. Od tego czasu nazwa szkoły została zmieniona na Uniwersyteckie Katolickie Liceum Ogólnokształcące.

W wyniku ewaluacji całościowej, przeprowadzonej przez Kuratorium Oświaty w Gdańsku, w roku szkolnym 2012/2013 UKLO otrzymało bardzo wysokie oceny. W rankingu Liceów Ogólnokształcących przeprowadzonego przez "Perspektywy" w roku 2014, szkoła zajmuje czołowe miejsce w województwie pomorskim i może posługiwać się tytułem "Brązowa Szkoła 2014".

Nadzór pedagogiczny pełni Kuratorium Oświaty w Gdańsku. Działalność gimnazjum jest finansowana przez Urząd Miasta w Tczewie a liceum jest finansowane przez Starostwo Powiatowe w Tczewie. Przez okres funkcjonowania placówki ulegała poprawie baza dydaktyczna, a także wyposażenie szkoły.

Obecnie można korzystać z odnowionych przedmiotowych pracowni specjalistycznych (laboratorium chemicznego, sali biologicznej, historycznej, sali języków obcych, pracowni komputerowej, biblioteki z zapleczem multimedialnym itp.).

W szkole działa też biblioteka ze stanowiskami multimedialnymi. Pomocą młodzieży służą: pedagog, psycholog, Szkolny Ośrodek Kariery i pielęgniarka. Bardzo aktywnie działa Samorząd Uczniowski oraz szkolne koło Młodego Kolpinga i grupa wolontariuszy pracująca w szkolnej „Caritas”.Miejscem niespotykanym w innych placówkach jest Oratorium, w którym odprawiane są m. in. klasowe Msze św., odbywają się Dni Skupienia dla nauczycieli. Pięknieje nie tylko szkoła, ale też teren wokół niej.

W 2010 roku usytuowano przed budynkiem szkoły figurę Najświętszej Marii Panny, uporządkowano tereny zielone, położono nową nawierzchnię brukową.

Dla bezpieczeństwa młodzieży cały teren został na nowo ogrodzony, a monitoring znajduje się nie tylko w budynku, ale też wokół niego. Szkoła od początku swojego istnienia miała bardzo skromne warunki do realizacji zadań z zakresu wychowania fizycznego. Zajęcia odbywały się w małej salce gimnastycznej w budynku szkoły oraz na boisku, które młodzież żartobliwie nazywała „Brazylijską Maracaną”.

Z inicjatywy nauczycieli, a przy akceptacji dyrekcji szkoły, zorganizowano zajęcia wychowania fizycznego na basenie. 19 maja 2008 r. odbyło się uroczyste otwarcie wielofunkcyjnego boiska, które nie tylko poprawiło stan kultury fizycznej młodzieży, ale też spowodowało estetyzację terenu wokół szkoły.

W celu zaspokojenia zainteresowań uczniów prowadzone są też zajęcia w formie kół zainteresowań (matematyczne, wiedzy o społeczeństwie, historyczne, wiedzy o regionie, fotograficzne, informatyczne, astronomiczne, artystyczno - teatralne, szkolne koło sportowe z różnorodnymi sekcjami, chór szkolny, zespół instrumentalno - wokalny, grupa taneczna, grupa ratownictwa medycznego, uczniowie tworzą też samodzielnie gazetkę szkolną "Bez Komentarza").


Serdecznie Zapraszamy!

Pełna prezentacja szkoły pojawi się po zatwierdzeniu oferty przedstawionej szkole.
Jeżeli szkoła nie otrzymała oferty, prosimy o kontakt:

zmiany@szkolnictwo.pl

Umieść poniższy link na swojej stronie aby wzmocnić promocję tej jednostki oraz jej pozycjonowanie w wyszukiwarkach internetowych:

X

TO JEST ROBOCZA PREZENTACJA JEDNOSTKI!

Zapraszamy jednostkę edukacyjną do współpracy.

Wypełnij formularz >>>
Od 20tu lat najpopularniejszy
i największy
informator branży edukacyjnej

- przedszkola, szkoły, uczelnie
-kolonie, zielone szkoły
- inne jednostki

OKS www.szkolnictwo.pl
e-mail: zmiany@szkolnictwo.pl
- ponad 1,5mln użytkowników/mies.


Zarejestruj się lub zaloguj, aby mieć pełny dostęp do informatora o szkołach.

Nauczycielu! Bezpłatne, interaktywne lekcje i testy oraz prezentacje w PowerPoint`cie --> www.szkolnictwo.pl (w zakładce "Nauka").

Zaloguj się aby mieć dostęp do platformy edukacyjnej
Zachodniopomorskie Pomorskie Warmińsko-Mazurskie Podlaskie Mazowieckie Lubelskie Kujawsko-Pomorskie Wielkopolskie Lubuskie Łódzkie Świętokrzyskie Podkarpackie Małopolskie Śląskie Opolskie Dolnośląskie