Startuj z nami!

www.szkolnictwo.pl

praca, nauka, rozrywka....

mapa polskich szkół
Nauka Nauka
Uczelnie Uczelnie
Mój profil / Znajomi Mój profil/Znajomi
Poczta Poczta/Dokumenty
Przewodnik Przewodnik
Nauka Konkurs
uczelnie

zamów reklamę
zobacz szczegóły
uczelnie
PrezentacjaMapaForumPrezentacja nieoficjalnaZmiana prezentacjiUczniowie
Prywatne Żeńskie Gimnazjum Sióstr Niepokalanek
Prywatne Liceum Ogólnokształcące Sióstr Niepokalanek

ul. Szkolna 2, 96-516 Szymanów
tel. (46) 864-91-11, tel. (46) 864-91-10, fax (46) 864-91-65
www:   http://www.szymanow.edu.pl
e-mail:   szkola@szymanow.edu.pl

Od 01.01.2015 odwiedzono tę wizytówkę 4915 razy.
Chcesz zwiększyć zainteresowanie Twoją jednostką?
Zaprezentuj w naszym informatorze swoją jednostkę ->>>
* szkolnictwo.pl - najpopularniejszy informator edukacyjny - 1,5 mln użytkowników miesięcznie

PRYWATNE GIMNAZJUM ŻEŃSKIE SIÓSTR NIEPOKALANEK
im. Matki Bożej Jazłowieckiej

- wysoki poziom nauczania
- języki obce: angielski, francuski
- dodatkowe zajęcia
  dydaktyczno - wyrównawcze

- bezpieczeństwo uczniów
 

PRYWATNE LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE SIÓSTR NIEPOKALANEK
im. Matki Bożej Częstochowskiej

- bloki przedmiotowe reralizowane w zakresie rozszerzonym:
  • biologia i chemia
  • historia oraz WOS
  • geografia i wiedza o społeczeństwie

- dodatkowo każda z ucze­n­nic może reali­zo­wać w zakre­sie roz­sze­rzo­nym 1 lub 2 spo­śród nastę­pu­ją­cy­ch przed­mi­o­tów: język pol­ski, język angi­e­l­ski oraz mate­ma­ty­ka
- języki obce: angielski, francuski
- dobrze wyposażone pracownie
- wykwalifikowana kadra pedagogiczna

Szkoła nasza jest katolicką szkołą niepubliczną o uprawnieniach szkoły publicznej. Położona jest 50 kilometrów na zachód od Warszawy, w owianym legendą pałacu Lubomirskich, otoczonym starym, malowniczym parkiem.

Od 1908 roku prowadzi nieprzerwaną działalność edukacyjną, promującą wychowanie dziewcząt w oparciu o autorski system wychowawczy bł. Marceliny Darowskiej - Założycielki Zgromadzenia Sióstr Niepokalanek. Kładzie on nacisk na formację duchową, intelektualną, patriotyczną i moralną. Celem kształcenia i wychowania łączącego tradycje z nowoczesnością jest przygotowanie uczennic do przyjęcia w przyszłości różnych funkcji społecznych i rodzinnych.

Niezwykłą atmosferę szkoły tworzą granatowe mundurki z marynarskim kołnierzem i zabytkowe wnętrza pałacu. Kultywowane od lat tradycje pozwalają wejść w nurt historii, która jest tu namacalna. Żyje się bardzo intensywnie: lekcje, kółka, fakultety, spotkania, wycieczki, wyjazdy. Są też najpiękniejsze chwile: długie rozmowy pozwalające odkrywać razem świat, budować przyjaźnie "do grobowej deski". Rekolekcje pełne zadumy nad sobą, szkolne wigilie, święta, niespodzianki i całe nasze szymanowskie życie, w czasie którego rodzą się odpowiedzi na jedno podstawowe pytanie: "Co jest w życiu najważniejsze?"

Jako szkoła prywatna na prawach szkoły publicznej w ramach poszczególnych przedmiotów realizujemy podstawę programową zgodnie z zaleceniami ministerialnymi. Dobierane przez naszych nauczycieli programy nauczania uwzględniają założone przez MEN cele edukacyjne zarówno w tym, co dotyczy treści nauczania jak i w sposobach ich realizowania. W doborze programów nauczanie bierzemy pod uwagę możliwości i zdolności uczniów mając na uwadze ich wszechstronny rozwój. W zależności od umiejętności uczniów staramy się odpowiednio modyfikować programy nauczania.

Szkoła posiada bardzo dobrze wyposażone pracownie i nowoczesną bibliotekę. Sprzęt multimedialny pozwala na ciekawe poprowadzenie lekcji, z wykorzystaniem dostępnych w różnych formach materiałów edukacyjnych.
Tereny rekreacyjno-sportowe, kort tenisowy i sala gimnastyczna pozwalają na rozwój kultury fizycznej. Szkoła przygotowuje zainteresowane uczennice do udziału w konkursach i olimpiadach przedmiotowych.

W trakcie roku szkolnego organizujemy wyjazdy edukacyjne do muzeów, na wykłady, spotkania, zaś na przełomie maja i czerwca kilkudniowe wycieczki. Dla chętnych, w czasie tygodniowych wyjazdów podczas ferii zimowych oraz wakacji łączymy odpoczynek z formacją duchową.

Wspólna nauka, praca i zabawa sprzyjają nawiązywaniu relacji interpersonalnych, uczą dobrej organizacji pracy i wykorzystania czasu. Uczennice mogą brać udział w licznych kołach zainteresowań:
  • kółko chemiczne
  • kółko łacińskie
  • Dyskusyjne Koło Filmowe
  • kółko historyczne
  • chór "Ventus"
  • Koło Misyjne
  • koła sportowe (koszykówka, siatkówka, piłka halowa, lekkoatletyka, ringo)

W zależności od zapotrzebowania i chęci uczennic, w szkole organizowane są również kółka z języka francuskiego, plastyczne, biologiczne, matematyczne. Licealistki ze względu na dużą ilość nauki bieżącej rozwijają swoje zainteresowania naukowe na tych przedmiotach, które realizują w zakresie rozszerzonym.

Dziewczęta mogą uczestniczyć w działalności drużyny harcerskiej i grup oazowych. Przy szkolne działa Internat. Uczennice po zajęciach lekcyjnych mogą korzystać z biblioteki, czytelni, sali gimnastycznej oraz pracowni informatycznej. Nad mieszkankami internatu czuwa mistrzyni internatu. Internat wychowuje do samodzielności. Dziewczęta poznają swoje charaktery, uczą się wrażliwości jedna na drugą, pomagają sobie nawzajem.

Pełna prezentacja szkoły pojawi się po zatwierdzeniu oferty przedstawionej szkole.
Jeżeli szkoła nie otrzymała oferty, prosimy o kontakt:

zmiany@szkolnictwo.pl

Umieść poniższy link na swojej stronie aby wzmocnić promocję tej jednostki oraz jej pozycjonowanie w wyszukiwarkach internetowych:

X

TO JEST ROBOCZA PREZENTACJA JEDNOSTKI!

Zapraszamy placówkę do skorzystania z pełnej reklamy.
Skontaktuj się z redakcją katalogu,
ustal atrakcyjne warunki współpracy.
Ilość odwiedzin katalogu szkół:
wrzesień 2014 - 1.760.993
październik 2014 - 1.807.983
listopad 2014 - 1.782.702
styczeń 2015 - 2.003.589

OKS www.szkolnictwo.pl
e-mail: zmiany@szkolnictwo.pl
- ponad 1,5mln użytkowników/mies.


Zarejestruj się lub zaloguj, aby mieć pełny dostęp do informatora o szkołach.

Nauczycielu! Bezpłatne, interaktywne lekcje i testy oraz prezentacje w PowerPoint`cie --> www.szkolnictwo.pl (w zakładce "Nauka").

Zaloguj się aby mieć dostęp do platformy edukacyjnej
Zachodniopomorskie Pomorskie Warmińsko-Mazurskie Podlaskie Mazowieckie Lubelskie Kujawsko-Pomorskie Wielkopolskie Lubuskie Łódzkie Świętokrzyskie Podkarpackie Małopolskie Śląskie Opolskie Dolnośląskie