Startuj z nami!

www.szkolnictwo.pl

praca, nauka, rozrywka....

mapa polskich szkół
Nauka Nauka
Uczelnie Uczelnie
Mój profil / Znajomi Mój profil/Znajomi
Poczta Poczta/Dokumenty
Przewodnik Przewodnik
Nauka Konkurs
uczelnie

zamów reklamę
zobacz szczegóły
uczelnie
PrezentacjaMapaForumPrezentacja nieoficjalnaZmiana prezentacjiUczniowie
Zespół Szkół Ponadpodstawowych w Sycowie

ul. Daszyńskiego 42, 56-500 Syców
tel. (62) 786-93-40, fax. (62) 786-93-49
www:   http://www.zsp-sycow.pl
ZSP na Facebooku
e-mail:   zsp@onet.pl
sekretariat@zsp-sycow.pl
Liczba odwiedzin od 01.01.2015: 22932 razy
dzięki wykupionej wizytówce w serwisie szkolnictwo.pl
(wysokie pozycjonowanie płatnej wizytówki =
= duża popularność
Twojej jednostki!)
* szkolnictwo.pl - najpopularniejszy informator edukacyjny - 1,5 mln użytkowników miesięcznie


LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE DLA DOROSŁYCH
prowadzimy nabór:

- po gimnazjum
- po 8-klasowej szkole podstawowej
- po zasadniczej szkole zawodowej
 

TECHNIKUM


BRANŻOWA SZKOŁA I STOPNIA

- tapicer, sprzedawca, elektryk,
  murarz-tynkarz, krawiec, piekarz,
  blacharz samochodowy, cukiernik, ślusarz,
  fryzjer

- oraz w każdym innym zawodzie z listy
  ministerialnej


KWALIFIKACYJNE KURSY ZAWODOWE

- A.65 Rozliczanie wynagrodzeń i danin
  publicznych

Fundacja Edukacyjna „Perspektywy” potwierdza, że Technikum w ZSP w Sycowie jest wśród najlepszych techników w Polsce sklasyfikowanych w Rankingu Szkół PERSPEKTYWY 2019 i przysługuje mu tytuł
„Brązowej Szkoły 2019”
.

Początki naszej szkoły sięgają 1961 roku, kiedy to dnia 5 lipca podjęto uchwałę o konieczności zorganizowania w Sycowie szkoły zawodowej o kierunkach rolniczym i mechanicznym. Od 1 września 1962r. szkołę zlokalizowano w Sycowie na Imielniku, przekazanym przez władze wrocławskie.


Nasza Szkoła realizuje projekt eTwinning, którego głównym celem jest nawiązanie współpracy europejskiej przez nauczycieli i uczniów, poszerzanie wiedzy z zakresu geografii i historii, poznawanie innych kultur i zwyczajów, robienie wspólnych zadań oraz co najważniejsze poszerzanie kompetencji językowych.


Szkoła dąży do tego, by każdy uczeń osiągnął sukces na miarę swoich możliwości. Kładziemy nacisk na rozwijanie różnorodnych uzdolnień i zainteresowań młodzieży.

PRAKTYKI ZAWODOWE

Praktyczna nauka zawodu uczniów Zespołu Szkół Ponadpodstawowych w Sycowie organizowana jest w formach:
  • zajęcia praktyczne uczniów Technikum Mechanicznego organizowane są w Warsztatach Szkolnych
  • zajęcia praktyczne pracowników młodocianych odbywane w zakładach pracy na podstawie umowy o pracę w formie nauki zawodu zawartej między pracodawcą a pracownikiem młodocianym i jego prawnym opiekunem; ta forma zajęć praktycznych dotyczy uczniów - pracowników młodocianych klas wielozawodowych
  • praktyki zawodowe uczniów szkoły średniej zawodowej (Technikum Mechaniczne, Technikum Handlowe i Technikum Ekonomiczne).

Praktyki zawodowe odbywają się na podstawie umowy między szkołą a zakładem pracy. Zajęcia praktyczne dla uczniów Branżowej Szkoły I Stopnia prowadzone są zgodnie z wymiarem ustalonym w szkolnym planie nauczania (uwzględniającym plany nauczania dla zawodu) oraz zgodnie z czasem pracy pracowników młodocianych ustalonym w Kodeksie Pracy.

Praktyki zawodowe dla uczniów średnich szkół zawodowych odbywają się w wymiarze 2 lub 4 tygodni, zgodnie ze szkolnym planem nauczania (uwzględniającym plany nauczania dla zawodu) oraz opracowanym na każdy rok szkolny.

Podstawową formą nadzoru pedagogicznego nad przebiegiem praktycznej nauki zawodu dla uczniów - młodocianych pracowników jest kontrola przebiegu praktyki, w większości przypadków dokonywana wspólnie z przedstawicielem Cechu lub Stowarzyszenia Kupców.

Przed podpisaniem umów o praktykę zawodową uczniów szkoły średniej zawodowej typowane są zakłady pracy, z którymi szkoła podpisuje umowy o praktykę zawodową. Wytypowane zakłady są konsultowane z dyrektorem szkoły oraz przewodniczącymi Zespołów Samokształceniowych teoretycznych przedmiotów zawodowych. W czasie trwania praktyki wizytowany jest ich przebieg, prowadzone są rozmowy z opiekunami praktyki, uzgadniane są oceny praktyk.

GALERIA

Umieść poniższy link na swojej stronie aby wzmocnić promocję tej jednostki oraz jej pozycjonowanie w wyszukiwarkach internetowych:

Zaloguj się aby mieć dostęp do platformy edukacyjnej
Zachodniopomorskie Pomorskie Warmińsko-Mazurskie Podlaskie Mazowieckie Lubelskie Kujawsko-Pomorskie Wielkopolskie Lubuskie Łódzkie Świętokrzyskie Podkarpackie Małopolskie Śląskie Opolskie Dolnośląskie