Startuj z nami!

www.szkolnictwo.pl

praca, nauka, rozrywka....

mapa polskich szkół
Nauka Nauka
Uczelnie Uczelnie
Mój profil / Znajomi Mój profil/Znajomi
Poczta Poczta/Dokumenty
Przewodnik Przewodnik
Nauka Konkurs
uczelnie

zamów reklamę
zobacz szczegóły
uczelnie
PrezentacjaMapaForumPrezentacja nieoficjalnaZmiana prezentacjiUczniowie
Suwalska Szkoła Biznesu

ul. Kościuszki 47 B, 16-400 Suwałki
tel. (087) 565-09-38
www:   http://www.ssb.republika.pl
e-mail:   ssb@op.pl


Platforma Edukacyjna - gotowe opracowania lekcji oraz testów.
Od 01.01.2015 odwiedzono tę wizytówkę 5250 razy.
Chcesz zwiększyć zainteresowanie Twoją jednostką?
Zaprezentuj w naszym informatorze swoją jednostkę ->>>
* szkolnictwo.pl - najpopularniejszy informator edukacyjny - 1,5 mln użytkowników miesięcznie


LICEUM PROFILOWANE

- ekonomiczno - administracyjny
- zarządzanie informacją

POLICEALNA SZKOŁA OBSŁUGI TURYSTYCZNEJ

- zarządzanie turystyką i hotelarstwo
- turystyka zagraniczna
- organizacja reklamy
 

LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE

- profil informatyczno - ekonomiczny

POLICEALNA SZKOŁA EKONOMICZNA

- bankowość
- podatki
- rachunkowość komputerowa
- edukacja europejska
- marketing internetowy
- zarządzanie firmą

POLICEALNA SZKOŁA INFORMATYCZNA

- grafika komputerowa
- techniki multimedialne
- systemy zarządzania bazami danych
- eksploatacja sprzętu komputerowego
- aplikacje internetowe
- administrowanie sieciowymi systemami
  informacyjnymiSuwalska Szkoła Biznesu została założona w 1993 r. Jest jedną z najstarszych, najpopularniejszych i cieszących się dobrą opinią placówek tego typu w Polsce północno - wschodniej. To już od ponad 14 lat szkoła wychodzi naprzeciw tych, którzy chcą zdobyć wykształcenie średnie i konkretny zawód.

Szkoła starała się zawsze być na bieżąco z zachodzącymi zmianami i zawsze sprostać zmieniającym się oczekiwaniom ewentualnych kandydatów do szkoły.

Zajęcia obywają się w soboty i niedziele, najczęściej dwa razy w miesiącu. Każdy semestr kończy się egzaminami z poszczególnych przedmiotów (część egzaminów odbywa się w formie pisemnej i ustnej, część tylko w formie ustnej).

Każdy słuchacz naszej szkoły ma możliwość odbycia praktyki zawodowej we wszechstronnie i nowocześnie wyposażonej Pracowni Symulacyjnej, w której funkcjonuje symulacyjne przedsiębiorstwo turystyczne w formie spółki z ograniczoną odpowiedzialnością, bank, zakład ubezpieczeń społecznych i urząd skarbowy.

LICEUM UZUPEŁNIAJĄCE

Liceum Uzupełniające o profilu informatyczno - ekonomicznym
Jest to liceum o uprawnieniach szkoły publicznej, które umożliwia zdawanie egzaminu maturalnego. Celem Liceum jest przygotowanie słuchaczy do obsługi użytkowych programów komputerowych wykorzystywanych w różnego rodzaju urzędach i podmiotach gospodarczych. Oprócz przedmiotów ogólnokształcących, realizowane są zajęcia informatyczne i ekonomiczne. Należy nadmienić, że absolwenci posiadający powyższe umiejętności są najbardziej poszukiwanymi fachowcami na rynku pracy. Słuchacze są przygotowani do podjęcia pracy w zasadzie w każdym podmiocie gospodarczym oraz rozpoczęcia i prowadzenia samodzielnej działalności gospodarczej. Szczególny nacisk zostanie położony na to, żeby słuchacze zdobyli praktyczną wiedzę informatyczną i ekonomiczną. Po ukończeniu Liceum i po zdaniu wszystkich egzaminów słuchacz uzyskuje świadectwo ukończenia liceum, a po zdaniu egzaminu maturalnego - świadectwo dojrzałości. Absolwenci Liceum po złożeniu egzaminu dojrzałości mogą kontynuować naukę na studiach wyższych, w tym informatycznych i ekonomicznych. Słuchacze realizują również program edukacji europejskiej, którego celem jest przygotowanie absolwentów do korzystania z możliwości, jakie powstały po przystąpieniu do Unii Europejskiej (w tym możliwość ubiegania się o zatrudnienia w instytucjach Unii Europejskiej).

LICEUM PROFILOWANE

Liceum profilowane o profilu ekonomiczno - administracyjnym
Jest to Liceum o uprawnieniach szkoły publicznej. Celem Liceum jest przygotowanie słuchaczy do podjęcia pracy w zasadzie w każdym podmiocie gospodarczym oraz rozpoczęcia i prowadzenia samodzielnej działalności gospodarczej. W ramach profilu ekonomiczno - administracyjnego słuchacze nabędą umiejętności z zakresu rachunkowości, pracy biurowej, marketingu i zarządzania firmą. Po ukończeniu szkoły absolwenci zdają egzamin maturalny, mogą więc podjąć naukę na studiach wyższych lub uzupełniać wykształcenie w rocznym Policealnym Studium Ekonomicznym.

Liceum profilowane o profilu zarządzanie informacją
Jest to liceum przygotowujące do uzyskania kwalifikacji zawodowych w zawodach wspomagających korzystanie z informacji, np. bibliotekoznawstwo, fotografia, urządzenia audiowizualne, techniki multimedialne, grafika komputerowa. Ponadto absolwenci profilu zarządzanie informacją będą przygotowani do obsługi użytkowych programów komputerowych wykorzystywanych w różnego rodzaju urzędach i podmiotach gospodarczych. Po ukończeniu szkoły absolwenci zdają egzamin maturalny, mogą więc podjąć naukę na studiach wyższych lub uzupełniać wykształcenie w rocznym Policealnym Studium Informatycznym.

SZKOŁY POLICEALNE

Policealna Szkoła Ekonomicza
Po ukończeniu szkoły absolwent przygotowany jest do pracy w przedsiębiorstwach, bankach, firmach ubezpieczeniowych, biurach podatkowych, rachunkowych, spółkach prawa handlowego, a także do prowadzenia samodzielnej działalności gospodarczej. Celem studium jest również przygotowanie absolwentów do korzystania z możliwości, jakie powstały po wstąpieniu Polski do Unii Europejskiej. Dla absolwentów liceów profilowanych o profilu ekonomiczno - administracyjnym nauka trwa tylko 1 ROK.

Policealna Szkoła Informatyczna
Zawód technika informatyka jest zawodem z przyszłością i nadal jest jednym z najbardziej atrakcyjnych zawodów na rynku pracy. Absolwent szkoły będzie w przyszłości pracownikiem firmy komputerowo - usługowej, naprawczej lub produkcyjnej albo może prowadzić samodzielnie działalność gospodarczą w zakresie usług informatycznych i systemów komputerowych. Absolwenci są przygotowani do pracy przy zastosowaniu technik komputerowych w różnych działach gospodarki: bankowości, administracji państwowej i samorządowej, urzędach skarbowych i w działalności gospodarczej. Może być również zatrudniony na stanowiskach głównego informatyka, doradcy i informatyka w innych firmach i przedsiębiorstwach nie związanych bezpośrednio z usługami i serwisem informatycznym, użytkujących systemy komputerowe do różnych celów: produkcyjnych, usługowych i administracyjno - biurowych. Jest to z pewnością zawód potrzebny w Unii Europejskiej.

Policealna Szkoła Obsługi Turystycznej
Po ukończeniu szkoły absolwent posiada wiedzę i umiejętności w zakresie: znajomości mechanizmów gospodarki turystycznej w skali kraju, regionu i organizacji ruchu turystycznego. W trakcie nauki słuchacze poznają najnowsze techniki informacji i rezerwacji turystycznej, wybrane zagadnienia prawa, ekonomii i informatyki. Ponadto szkoła umożliwia zdobycie uprawnień przewodnika i pilota wycieczek. Po ukończeniu szkoły absolwent przygotowany jest do pracy w biurach podróży, agencjach turystycznych, domach wczasowych, urzędach administracji terenowej na stanowiskach związanych z organizacją i promocją turystyki, w tym również agroturystyki.

Pełna prezentacja szkoły pojawi się po zatwierdzeniu oferty przedstawionej szkole.
Jeżeli szkoła nie otrzymała oferty, prosimy o kontakt:

zmiany@szkolnictwo.pl

Umieść poniższy link na swojej stronie aby wzmocnić promocję tej jednostki oraz jej pozycjonowanie w wyszukiwarkach internetowych:

X

TO JEST ROBOCZA PREZENTACJA JEDNOSTKI!

Zapraszamy jednostkę edukacyjną do współpracy.

Wypełnij formularz >>>
Od 20tu lat najpopularniejszy
i największy
informator branży edukacyjnej

- przedszkola, szkoły, uczelnie
-kolonie, zielone szkoły
- inne jednostki

OKS www.szkolnictwo.pl
e-mail: zmiany@szkolnictwo.pl
- ponad 1,5mln użytkowników/mies.


Zarejestruj się lub zaloguj, aby mieć pełny dostęp do informatora o szkołach.

Nauczycielu! Bezpłatne, interaktywne lekcje i testy oraz prezentacje w PowerPoint`cie --> www.szkolnictwo.pl (w zakładce "Nauka").

Zaloguj się aby mieć dostęp do platformy edukacyjnej
Zachodniopomorskie Pomorskie Warmińsko-Mazurskie Podlaskie Mazowieckie Lubelskie Kujawsko-Pomorskie Wielkopolskie Lubuskie Łódzkie Świętokrzyskie Podkarpackie Małopolskie Śląskie Opolskie Dolnośląskie