Startuj z nami!

www.szkolnictwo.pl

praca, nauka, rozrywka....

mapa polskich szkół
Nauka Nauka
Uczelnie Uczelnie
Mój profil / Znajomi Mój profil/Znajomi
Poczta Poczta/Dokumenty
Przewodnik Przewodnik
Nauka Konkurs
uczelnie

zamów reklamę
zobacz szczegóły
uczelnie
PrezentacjaMapaForumPrezentacja nieoficjalnaZmiana prezentacjiUczniowie
I Liceum Ogólnokształcące

im. Marii Konopnickiej w Suwałkach

Plac Mickiewicza 3, 16-400 Suwałki
tel. (87) 566-56-26
www:   http://www.1lo.suwalki.ple-mail:   lo1suw@poczta.onet.pl

Od 01.01.2015 odwiedzono tę wizytówkę 4689 razy.
Chcesz zwiększyć zainteresowanie Twoją jednostką?
Zaprezentuj w naszym informatorze swoją jednostkę ->>>
* szkolnictwo.pl - najpopularniejszy informator edukacyjny - 1,5 mln użytkowników miesięcznie

 

I LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE
z rozsz. programem nauczania z przedmiotów:

- I A - ogólna z elementami edukacji prawnej - język angielski, geografia, historia
- I B - matematyczno-informatyczna - język angielski, matematyka, fizyka i astronomia, informatyka
- I C - biologiczno-chemiczna - biologia, chemia, fizyka
- I D - humanistyczna z elementami dziennikarstwa - język polski, historia, język łaciński i kultura antyczna
- I E - matematyczno-informatyczna - język angielski, matematyka, informatyka, geografia
- I F - biologiczno-chemiczna - biologia, chemia, fizyka

Na co nauka i wykształcenie,
jeżeli nie towarzyszy im
wychowanie, to jest wyrobienie
zdrowego sądu,
czujnego sumienia
i hartu duszy.
J. Zamoyska


I Liceum Ogólnokształcące im. M. Konopnickiej w Suwałkach (dawniej Gimnazjum Męskie im. Karola Brzostowskiego) istnieje od 1835 r. i jest jedną z najstarszych szkół w Polsce. Jest to szkoła o ogromnej tradycji. Jej siedzibą jest zabytkowy budynek, zaprojektowany przez włoskiego architekta A. Corazziego. Szkolna Wspólnota z dumą kontynuuje chlubne tradycje, jednocześnie jest otwarta na wszystko, co we współczesnym świecie służy wszechstronnemu rozwojowi młodego człowieka.

Obecnie w I LO w Suwałkach uczy się około 640 uczniów. Zatrudnionych jest nauczycieli. Młodzież uczestniczy w licznych imprezach kulturalnych, naukowych, turystycznych i sportowych, których inicjatorami są absolwenci szkoły, nauczyciele, uczniowie i ich rodzice. Absolwenci tej najstarszej z suwalskich szkół i jednej z najstarszych w Polsce, choć rozsiani po całym świecie, utrzymują więzi zarówno między sobą, jak i ze swoją szkołą. Organizują zjazdy i spotkania, które są wydarzeniem w życiu całego miasta, a także dzielą się swą wiedzą i doświadczeniem z obecnymi uczniami w ramach wykładów popularyzujących różne dziedziny nauki.

Szkoła posiada bardzo dobrą bazę dydaktyczną, dwie pracownie komputerowe wyposażone w sieć i stały dostęp do Internetu, multimedialne centrum informacji, bibliotekę szkolną, której księgozbiór należy do najbardziej cennych w województwie oraz nowoczesny kompleks sportowy. Uczniowie biorą udział w licznych zajęciach pozalekcyjnych (koła naukowe, zajęcia sportowe i artystyczne), w wykładach, konferencjach i zajęciach warsztatowych organizowanych przez szkołę, wyższe uczelnie i towarzystwa naukowe, a także w wymianie międzynarodowej połączonej z nauką języka niemieckiego.

Koła zainteresowań tworzone są w zależności od pragnień uczniów. W szkole działają między innymi: koło informatyczne, szachowe, Koło Miłośników Sztuki, chór, zespół muzyczny, koła językowe (angielski, francuski, niemiecki, łaciński), redakcja gazety szkolnej "Licealista", Klub Europejski i Szkolne Koło Caritas. Prowadzone są konsultacje dla olimpijczyków, zajęcia sportowe (piłka koszykowa, siatkowa, tenis stołowy). W każdym roku oferta zajęć pozalekcyjnych jest poszerzana, o ile zachodzi taka potrzeba.

Od września 2011 nasza szkoła – jako jedyna w Suwałkach – będzie realizowała program unijny "Wybieram eFizykę". Uczniowie naszej szkoły reprezentują polską młodzież w obradach Parlamentu Europejskiego w Strasburgu (program Euroscola). Uczniowie „Konopnickiej” osiągają również czołowe miejsca w ogólnopolskich olimpiadach przedmiotowych, konkursach, festiwalach i zawodach sportowych. Absolwenci zdają w 100% egzamin maturalny, a dzięki wysokim wynikom zdobywają indeksy renomowanych uczelni w kraju i za granicą.

Od wielu lat nasza szkoła – jako jedyna z suwalskich szkół ponadgimnazjalnych – zajmuje wysokie miejsce w Ogólnopolskim Rankingu Szkół Olimpijskich. W roku szkolnym 2008/09 i 2009/10 zdobyła I miejsce w Miejskiej Rywalizacji Sportowej. Najwybitniejsi uczniowie są stypendystami Krajowego Funduszu na Rzecz Dzieci, Ministra Edukacji Narodowej, Prezesa Rady Ministrów, Marszałka Województwa, Prezydenta Suwałk i Starostwa Powiatowego.

Fundatorami nagród są też wychowankowie szkoły – od 1993 r. najlepszy absolwent otrzymuje Nagrodę im. Prof. Edwarda Szczepanika – ostatniego Premiera Rządu RP na Uchodźstwie, zaś uczniowie osiągający najlepsze wyniki z języka angielskiego, matematyki i fizykiNagrodę p. Piotra Kuryłłowicza – absolwenta szkoły obecnie mieszkającego w Kanadzie. Nazwiska najlepszych abiturientów wpisywane są do Złotej Księgi Szkoły założonej w 1835 r.

Od kilku lat przyznawana jest też nagroda "Osobowość roku". Za wysokie wyniki w pracy wychowawczej i dydaktycznej Szkoła otrzymała w 2003 r. tytuł „Zasłużony dla Miasta Suwałk”, w 2007 r. – Nagrodę Prezydenta Suwałk „Włócznia Jaćwingów”, w 2006 r. – wyróżnienie Telewizji Suwalskiej „Telemach 2006”, zaś w 2010 i 2011r.wyróżnienie Wojewody Podlaskiego i Podlaskiego Kuratora Oświaty za wysokie miejsce w Ogólnopolskim Rankingu Szkół Ponadgimnazjalnych.Serdecznie Zapraszamy!

Pełna prezentacja szkoły pojawi się po zatwierdzeniu oferty przedstawionej szkole.
Jeżeli szkoła nie otrzymała oferty, prosimy o kontakt:

zmiany@szkolnictwo.pl

Umieść poniższy link na swojej stronie aby wzmocnić promocję tej jednostki oraz jej pozycjonowanie w wyszukiwarkach internetowych:

X

TO JEST ROBOCZA PREZENTACJA JEDNOSTKI!

Zapraszamy jednostkę edukacyjną do współpracy.

Wypełnij formularz >>>
Od 20tu lat najpopularniejszy
i największy
informator branży edukacyjnej

- przedszkola, szkoły, uczelnie
-kolonie, zielone szkoły
- inne jednostki

OKS www.szkolnictwo.pl
e-mail: zmiany@szkolnictwo.pl
- ponad 1,5mln użytkowników/mies.


Zarejestruj się lub zaloguj, aby mieć pełny dostęp do informatora o szkołach.

Nauczycielu! Bezpłatne, interaktywne lekcje i testy oraz prezentacje w PowerPoint`cie --> www.szkolnictwo.pl (w zakładce "Nauka").

Zaloguj się aby mieć dostęp do platformy edukacyjnej
Zachodniopomorskie Pomorskie Warmińsko-Mazurskie Podlaskie Mazowieckie Lubelskie Kujawsko-Pomorskie Wielkopolskie Lubuskie Łódzkie Świętokrzyskie Podkarpackie Małopolskie Śląskie Opolskie Dolnośląskie