Startuj z nami!

www.szkolnictwo.pl

praca, nauka, rozrywka....

mapa polskich szkół
Nauka Nauka
Uczelnie Uczelnie
Mój profil / Znajomi Mój profil/Znajomi
Poczta Poczta/Dokumenty
Przewodnik Przewodnik
Nauka Konkurs
uczelnie

zamów reklamę
zobacz szczegóły
uczelnie
PrezentacjaMapaForumPrezentacja nieoficjalnaZmiana prezentacjiUczniowie
Katolickie Gimnazjum i Liceum Ogólnokształcące

ul. Podleśna 4, 37-450 Stalowa Wola
tel. (15) 642-56-28
www:   http://www.skst.pl
e-mail:   sekretariat@skst.pl

Od 01.01.2015 odwiedzono tę wizytówkę 7304 razy.
Chcesz zwiększyć zainteresowanie Twoją jednostką?
Zaprezentuj w naszym informatorze swoją jednostkę ->>>
* szkolnictwo.pl - najpopularniejszy informator edukacyjny - 1,5 mln użytkowników miesięcznie

 

GIMNAZJUM

- wykwalifikowana kadra pedagogiczna
- pedagog, psycholog
- biblioteka szkolna
- nauka dwóch języków obcych
- koła zainteresowań
- poczucie bezpieczeństwa

LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE
klasy o rozszerzeniach:

- język polski, historia, wos, język angielski
- matematyka, biologia, chemia
- matematyka, biologia, wos

O nas

Tak jak wszystkie szkoły katolickie chcemy, również Gimnazjum Katolickie i Liceum Katolickie były "szkołami z duszą", tzn. szkołami, które opierają się na wartościach. Naszym uczniom chcemy zaoferować wysoki poziom nauczania i doskonałą kadrę nauczycielską. Nasi nauczyciele to świetnie przygotowani specjaliści w swoich dziedzinach, posiadający bogate doświadczenie w przygotowaniu uczniów do egzaminu gimnazjalnego i maturalnego. Są wymagający, ale wymagają przede wszystkim od siebie. Są ludźmi otwartymi, życzliwymi, zawsze mają czas dla swoich uczniów.

Wychowanie opieramy na Ewangelii i tradycyjnych wartościach takich jak: uczciwość, rzetelność, szacunek dla każdego człowieka i patriotyzm. Zrobimy wszystko, by nasi uczniowie czuli się w szkole bezpiecznie, by młody człowiek nigdy nie pozostawał sam ze swoimi problemami.

Nie możemy jednak zapomnieć, że to rodzina jest podstawowym miejscem wychowania. Dlatego chcemy ściśle współpracować z rodzicami naszych uczniów. Szkoła może i powinna wspierać rodziców w procesie wychowania, ale nigdy ich nie zastąpi. Misją naszej szkoły, wynikającą z jej katolickiego charakteru, jest wspieranie rodziców w wychowaniu młodych Polaków, którzy w przyszłości założą dobrą i trwałą rodzinę. "Katolicki" dla nas znaczy również powszechny, a więc otwarty na drugiego człowieka i świat. Nauka w naszej szkole to gwarancja dobrego wykształcenia i wychowania.

Nasi nauczyciele to świetnie przygotowani specjaliści w swoich dziedzinach, posiadający bogate doświadczenie prowadzą zajęcia na najwyższym poziomie. Są wymagający, ale wymagają przede wszystkim od siebie. Są ludźmi otwartymi, życzliwymi, zawsze mają czas dla swoich uczniów.

Szkoła posiada kilkanaście odnowionych klasopracowni, w tym nowocześnie wyposażone pracownie multimedialno-dydaktyczne: lingwistyczne, geograficzną, biologiczno-chemiczną, języka polskiego, pracownię informatyczną, sale gimnastyczne i siłownię. Zapewniamy naukę dwóch języków obcych: angielskiego oraz do wyboru: niemieckiego lub włoskiego.

Uczniowie naszej szkoły swoje zainteresowania i uzdolnienia rozwijają uczestnicząc w różnych zajęciach pozalekcyjnych, kołach zainteresowań oraz przygotowując szkolne uroczystości. Wychowawcy starają się wydobyć z każdego młodego człowieka ukryte w nim talenty, pracując zarówno z dziećmi bardzo zdolnymi jak i tymi, które wymagają szczególnej opieki nauczyciela.

Realizujemy wśród swoich wychowanków szeroko pojętą działalność wychowawczą i profilaktyczną wychowując ich na mądrych, odpowiedzialnych ludzi, którzy respektują zasady jakie obowiązują w relacjach z innymi.

Młodzież uczestniczy w wielu wycieczkach krajowych i zagranicznych, wyjazdowych rekolekcjach – poznaje w ten sposób kulturę i sztukę, bawi się i wypoczywa. Organizowane są spotkania z interesującymi ludźmi, ogniska oraz bale szkolne.

Szkoła katolicka daje wysoki poziom wykształcenia, wychowuje, ale przede wszystkim daje poczucie bezpieczeństwa. Nasza szkoła jest wolna od przemocy, narkotyków, alkoholu i innych nałogów. Każdy uczeń ma tutaj zapewnione poczucie akceptacji i poszanowania ze strony kadry i rówieśników.

Zapraszamy!!!

Pełna prezentacja szkoły pojawi się po zatwierdzeniu oferty przedstawionej szkole.
Jeżeli szkoła nie otrzymała oferty, prosimy o kontakt:

zmiany@szkolnictwo.pl

Umieść poniższy link na swojej stronie aby wzmocnić promocję tej jednostki oraz jej pozycjonowanie w wyszukiwarkach internetowych:

X

TO JEST ROBOCZA PREZENTACJA JEDNOSTKI!

Zapraszamy jednostkę edukacyjną do współpracy.

Wypełnij formularz >>>
Od 20tu lat najpopularniejszy
i największy
informator branży edukacyjnej

- przedszkola, szkoły, uczelnie
-kolonie, zielone szkoły
- inne jednostki

OKS www.szkolnictwo.pl
e-mail: zmiany@szkolnictwo.pl
- ponad 1,5mln użytkowników/mies.


Zarejestruj się lub zaloguj, aby mieć pełny dostęp do informatora o szkołach.

Nauczycielu! Bezpłatne, interaktywne lekcje i testy oraz prezentacje w PowerPoint`cie --> www.szkolnictwo.pl (w zakładce "Nauka").

Zaloguj się aby mieć dostęp do platformy edukacyjnej
Zachodniopomorskie Pomorskie Warmińsko-Mazurskie Podlaskie Mazowieckie Lubelskie Kujawsko-Pomorskie Wielkopolskie Lubuskie Łódzkie Świętokrzyskie Podkarpackie Małopolskie Śląskie Opolskie Dolnośląskie