Startuj z nami!

www.szkolnictwo.pl

praca, nauka, rozrywka....

mapa polskich szkół
Nauka Nauka
Uczelnie Uczelnie
Mój profil / Znajomi Mój profil/Znajomi
Poczta Poczta/Dokumenty
Przewodnik Przewodnik
Nauka Konkurs
uczelnie

zamów reklamę
zobacz szczegóły
uczelnie
PrezentacjaMapaForumPrezentacja nieoficjalnaZmiana prezentacjiUczniowie
Zespół Szkół Nr 1

im. Władysława Sikorskiego

ul. Hutnicza 17, 37-450 Stalowa Wola
tel. (15) 842-17-41
www:   http://www.zsp1-sikorski.pl
http://n.zsp1-sikorski.pl
e-mail:   zsaneta@poczta.onet.pl


Platforma Edukacyjna - gotowe opracowania lekcji oraz testów.
Od 01.01.2015 odwiedzono tę wizytówkę 15957 razy.
Chcesz zwiększyć zainteresowanie Twoją jednostką?
Zaprezentuj w naszym informatorze swoją jednostkę ->>>
* szkolnictwo.pl - najpopularniejszy informator edukacyjny - 1,5 mln użytkowników miesięcznie

TECHNIKUM UZUPEŁNIAJĄCE

- technik mechanik
specjalizacja:
 • obsługa i naprawa pojazdów samochodowych

 • - technik transportu drogowego
   

  LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE
  oddziały:

  - matematyczno-informatyczny
  - matematyczno-geograficzny
  - dziennikarski
  - biologiczno-chemiczny
  - turystyczno-geograficzny
  - policyjny
  - społeczno-prawny
  - pedagogiczno-psychologiczny

  TECHNIKUM

  - technik mechanik
  specjalizacje:
 • organizator systemu zapewnienia jakości
 • obsługa i naprawa pojazdów samochodowych
 • komputerowe wspomaganie projektowania

 • - technik mechatronik

  ZASADNICZA SZKOŁA ZAWODOWA

  - mechanik pojazdów samochodowych
  - blacharz samochodowy
  - monter mechatronik

  NASZA SZKOŁA
  Istnienie naszej szkoły jest nierozerwalnie związane z powstaniem i rozwojem COP, huty i naszego miasta. Dokładnie 70 lat temu na terenie Zakładów Południowych powołano do życia dwie placówki oświatowe, które zapoczątkowały istnienie obecnego zespołu szkół.
  Szkoła przetrwała okres wojenny i przeszła długą ewolucję ale podstawą jej funkcjonowania było zawsze istnienie Technikum Mechanicznego i Zasadniczej Szkoły Zawodowej. Elastycznie dopasowywała się do realiów rynku oświatowego, dlatego też 20 lat temu utworzono Liceum Ogólnokształcące a przez jakiś czas istniało liceum profilowane. Od roku 1989 szkoła nosi zaszczytne imię generała Władysław Sikorskiego.

  Przez 72 lat szkoła wypracowała sobie opinię dobrze przygotowującej do pracy zawodowej i życia społecznego placówki. Nasi absolwenci podkreślają wysoki poziom wiedzy i umiejętności jaki wynieśli opuszczając mury szkoły.

  Szkoła otrzymała następujące odznaczenia i wyróżnienia: "Zasłużony dla Huty Stalowa Wola", "Zasłużony dla Akademii Górniczo-Hutniczej w Krakowie", "Zasłużony dla Stalowej Woli", "Zasłużony dla Województwa Tarnobrzeskiego", "Medal za zasługi w rozwoju kultury fizycznej w szkole".

  KADRA NAUCZYCIELI
  W zespole szkół zatrudniona jest kadra nauczycieli posiadająca wysokie kwalifikacje zawodowe, większość nauczycieli posiada uprawnienia egzaminatora maturalnego i zawodowego oraz stopień nauczyciela dyplomowanego. Nauczyciele są otwarci na nowości, nie boją się podejmować ryzyka na wyzwania zmieniającego się świata, podejmują innowatorskie działania aby uczniowie mogli rozwijać się w różnych dziedzinach. Nauczycielom zależy przede wszystkim na wynikach uczniów w nauce a zwłaszcza na wynikach matur i egzaminów zawodowych, dlatego po zajęciach obowiązkowych odbywają się również zajęcia fakultatywne przygotowujące uczniów do tych ważnych życiowych egzaminów.

  BAZA SZKOŁY
  Zespół szkół mieści się w zabytkowym czterokondygnacyjnym budynku, położonym w malowniczym miejscu Stalowej Woli. Wybudowany jest w stylu modernistycznym i otoczony przepięknym leśnym parkiem. Wewnątrz znajduje się ponad 30 dobrze wyposażonych klasopracowni, 2 aule, 2 sale gimnastyczne, siłownia oraz 3 pracownie komputerowe ze stałym dostępem do Internetu. W komputery i sprzęt multimedialny wyposażona jest również nasza biblioteka i kilka klasopracowni. Szkoła jest monitorowana. Od roku 2007 w pomieszczeniach dawnych warsztatów przy Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych nr 1 Muzeum Regionalne w Stalowej Woli utworzyło stałą ekspozycję muzealną związaną z powstaniem COP-u i historią Stalowej Woli.

  ZAJĘCIA DODATKOWE
  Szkoła proponuje szereg zajęć dodatkowych. Obok samorządu uczniowskiego działa w niej klub radiołączności, radiowęzeł, Klub Turystyczny Koziołka Matołka, Klub Fotograficzny „Pandora”, zespół taneczny „Impresja”, Klub Młodego Samorządowca, gazetka szkolna „Sikorski”, kółko teatralne, szkolny klub sportowy i zespół muzyczny Somnambulitsts. W szkole można wyrobić sobie prawo jazdy i uprawnienia spawacza.

  W szkole panuje atmosfera sprzyjająca efektywnej i twórczej pracy uczniów i nauczycieli. Uczniowie osiągają liczne sukcesy dydaktyczne i sportowe, zdają maturę z bardzo dobrymi wynikami i otrzymują indeksy na wyższe uczelnie. Szkoła ma swoją specyficzną duszę oraz tętni życiem. Kto raz odwiedzi szkołę chętnie do niej powraca.

  Więcej informacji na naszej stronie internetowej

  Pełna prezentacja szkoły pojawi się po zatwierdzeniu oferty przedstawionej szkole.
  Jeżeli szkoła nie otrzymała oferty, prosimy o kontakt:

  zmiany@szkolnictwo.pl

  Umieść poniższy link na swojej stronie aby wzmocnić promocję tej jednostki oraz jej pozycjonowanie w wyszukiwarkach internetowych:

  X

  TO JEST ROBOCZA PREZENTACJA JEDNOSTKI!

  Zapraszamy jednostkę edukacyjną do współpracy.

  Wypełnij formularz >>>
  Od 20tu lat najpopularniejszy
  i największy
  informator branży edukacyjnej

  - przedszkola, szkoły, uczelnie
  -kolonie, zielone szkoły
  - inne jednostki

  OKS www.szkolnictwo.pl
  e-mail: zmiany@szkolnictwo.pl
  - ponad 1,5mln użytkowników/mies.


  Zarejestruj się lub zaloguj, aby mieć pełny dostęp do informatora o szkołach.

  Nauczycielu! Bezpłatne, interaktywne lekcje i testy oraz prezentacje w PowerPoint`cie --> www.szkolnictwo.pl (w zakładce "Nauka").

  Zaloguj się aby mieć dostęp do platformy edukacyjnej
  Zachodniopomorskie Pomorskie Warmińsko-Mazurskie Podlaskie Mazowieckie Lubelskie Kujawsko-Pomorskie Wielkopolskie Lubuskie Łódzkie Świętokrzyskie Podkarpackie Małopolskie Śląskie Opolskie Dolnośląskie