Startuj z nami!

www.szkolnictwo.pl

praca, nauka, rozrywka....

mapa polskich szkół
Nauka Nauka
Uczelnie Uczelnie
Mój profil / Znajomi Mój profil/Znajomi
Poczta Poczta/Dokumenty
Przewodnik Przewodnik
Nauka Konkurs
uczelnie

zamów reklamę
zobacz szczegóły
uczelnie
PrezentacjaMapaForumPrezentacja nieoficjalnaZmiana prezentacjiUczniowie
Katolickie Liceum Ogólnokształcące

im. św. Jana Bosko

ul. Mariacka 18, 41-205 Sosnowiec
tel. (032) 266-36-10
www:   http://www.klo.sosnowiec.pl
e-mail:   klososn@sosnowiec.opoka.org.pl


Platforma Edukacyjna - gotowe opracowania lekcji oraz testów.
Od 01.01.2015 odwiedzono tę wizytówkę 4345 razy.
Chcesz zwiększyć zainteresowanie Twoją jednostką?
Zaprezentuj w naszym informatorze swoją jednostkę ->>>
* szkolnictwo.pl - najpopularniejszy informator edukacyjny - 1,5 mln użytkowników miesięcznie

 

LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE
przedmioty realizowane w zakresie rozszerzonym:

- j.polski, historia, wiedza o społeczeństwie
- matematyka, geografia
- matematyka, fizyka z astronomią, informatyka
- biologia, chemia, fizyka z astronomią


Zgodnie z najlepiej pojmowanymi założeniami pedagogiki chrześcijańskiej jesteśmy szkołą uzupełniającą i wspomagającą trud wychowawczy i edukacyjny rodzin, które powierzają nam swoje dzieci.

Cele edukacyjne

Konsekwentnie realizowany proces nauczania zmierza do wyposażenia ucznia w rzetelną wiedzę, a także ukształtowania warsztatu pracy, przygotowania do ustawicznego, samodzielnego rozwoju. Nauka w KLO odbywa się w oparciu o wypróbowane programy nauczania. Pozostawiono jednak nauczycielom swobodę w ich wyborze. Realizują programy MENiS-u, a wielu - autorskie.
Ambicją naszej szkoły jest to, aby realizacja programów nauczania cieszyła się coraz to większym uznaniem, a naszym uczniom dawała zadowolenie i pewność, że ich oczekiwania są brane pod uwagę. Zapewnić to możemy dzięki fachowej kadrze, która systematycznie podnosi swoje kwalifikacje, doskonali metody nauczania, bogaci warsztat pracy, a nadto dzięki indywidualnemu tokowi nauczania i współpracy z uczelniami.
Bezsprzecznym atutem naszej szkoły są niewielkie (najwyżej 18-osobowe) klasy. Taka kameralność stwarza możliwość indywidualnego podejścia nauczycieli do każdego, nawet słabszego, ucznia, pozwala także wyłowić talenty i pomagać w ich rozwoju.
Walorem szkoły jest także stała obecność psychologa i pedagoga, którzy pomagają młodym w rozwiązywaniu wielu problemów, pokonywaniu trudności. Szkoła posiada również swój gabinet medyczny, a opiekę medyczną sprawuje dyplomowana pielęgniarka.

W kalendarium 12-letniej historii istnienia KLO zostały utrwalone również kontakty z angielskimi college'ami: St. Mary's Sixth Form College z Middlesbrough, The English Martyrs Sixth Form College z Hartlepool i St. John's Sixth Form College z Bishop Auckland, z niemiecką Kreuzburgschule w Hainburgu (Hesja), czy węgierską anglojęzyczną szkołą Toroc Ignac Gimnazium w Godoll koło Budapesztu.

Cele wychowawcze

Wychowywać to prowadzić ku wartościom najwyższym i przygotowywać do umiejętnego i słusznego wyboru. Świadomi tego, iż ideałem wychowania jest chrześcijańska hierarchia wartości, w której dokonuje się preferencji od dóbr najniższych (materialnych) poprzez dobra pośrednie (duchowe) do dobra najwyższego (miłości Boga) przede wszystkim w oparciu o wartości Ewangelii i Dekalogu, kształtujemy dojrzałą osobowość uczniów w zakresie moralności i etyki katolickiej. Szkoła w swojej pracy wychowawczej wspiera w tym zakresie obowiązki Rodziców, będących pierwszymi i najważniejszymi wychowawcami dziecka. Stąd też nasza troska o ścisłą współpracę ze środowiskiem rodzinnym ucznia. Służy temu między innymi działalność Zespołu Wychowawczego, który, prowadząc prewencyjną działalność wychowawczą, stworzył program profilaktyczny, kierowany zarówno do uczniów, Rodziców, jak i nauczycieli. Dla wszystkich organizowane są warsztaty psychologiczno-pedagogiczne, w trakcie których uczymy się rozpoznawania i rozwiązywania problemów młodzieży oraz tworzenia właściwych relacji międzypokoleniowych.
Dążymy do wychowywania uczniów w systemie personalistycznym, w bliskim kontakcie nauczyciela z uczniem, nieograniczającym się tylko do terenu samej szkoły. Zakładamy, że nauczyciel musi poznać ucznia, nawiązać z nim kontakt osobisty, po to, żeby stawiać mu wymagania proporcjonalne do jego możliwości i w sposób najbardziej skuteczny pomóc mu w rozwijaniu charakteru i zdolności, a także odnalezieniu życiowego powołania. Realizując ideał wychowawczy, uczymy szacunku dla wiary i Kościoła, szacunku dla pracy, prawa, Rodziców, chorych i kalekich, kultury, a także dla narodowych wartości - szeroko pojętego patriotyzmu.
Realizacja tego modelu wychowawczego przejawia się m. in. w wielu działaniach na rzecz środowiska, w cichej działalności charytatywnej na rzecz dzieci z domów dziecka, szkół specjalnych, okazywaniu życzliwości i bezinteresownej pomocy starszemu pokoleniu, włączaniu się w przygotowania i organizację regionalnych, narodowych uroczystości.
Dodać należy, iż przywiązujemy wielką wagę do kształtowania kultury osobistej młodego człowieka (kultura języka, wyglądu, zachowania). Realizujemy to np. poprzez czujną obecność nauczycieli wśród uczniów, także poza lekcjami (zabawy, wycieczki, wyjścia do teatru itp.).

SERDECZNIE ZAPRASZAMY

Pełna prezentacja szkoły pojawi się po zatwierdzeniu oferty przedstawionej szkole.
Jeżeli szkoła nie otrzymała oferty, prosimy o kontakt:

zmiany@szkolnictwo.pl

Umieść poniższy link na swojej stronie aby wzmocnić promocję tej jednostki oraz jej pozycjonowanie w wyszukiwarkach internetowych:

X

TO JEST ROBOCZA PREZENTACJA JEDNOSTKI!

Zapraszamy placówkę do skorzystania z pełnej reklamy.
Skontaktuj się z redakcją katalogu,
ustal atrakcyjne warunki współpracy.
Ilość odwiedzin katalogu szkół:
wrzesień 2014 - 1.760.993
październik 2014 - 1.807.983
listopad 2014 - 1.782.702
styczeń 2015 - 2.003.589

OKS www.szkolnictwo.pl
e-mail: zmiany@szkolnictwo.pl
- ponad 1,5mln użytkowników/mies.


Zarejestruj się lub zaloguj, aby mieć pełny dostęp do informatora o szkołach.

Nauczycielu! Bezpłatne, interaktywne lekcje i testy oraz prezentacje w PowerPoint`cie --> www.szkolnictwo.pl (w zakładce "Nauka").

Zaloguj się aby mieć dostęp do platformy edukacyjnej
Zachodniopomorskie Pomorskie Warmińsko-Mazurskie Podlaskie Mazowieckie Lubelskie Kujawsko-Pomorskie Wielkopolskie Lubuskie Łódzkie Świętokrzyskie Podkarpackie Małopolskie Śląskie Opolskie Dolnośląskie