Startuj z nami!

www.szkolnictwo.pl

praca, nauka, rozrywka....

mapa polskich szkół
Nauka Nauka
Uczelnie Uczelnie
Mój profil / Znajomi Mój profil/Znajomi
Poczta Poczta/Dokumenty
Przewodnik Przewodnik
Nauka Konkurs
uczelnie

zamów reklamę
zobacz szczegóły
uczelnie
PrezentacjaMapaForumPrezentacja nieoficjalnaZmiana prezentacjiUczniowie
Zespół Szkół Nr 2

im. Grzegorza z Sanoka

ul. Stróżowska 15, 38-500 Sanok
tel. (13) 465-39-51
www:   http://www.zs2.sanok.pl
e-mail:   zsmsanok@ks.onet.pl

Od 01.01.2015 odwiedzono tę wizytówkę 18350 razy.
Chcesz zwiększyć zainteresowanie Twoją jednostką?
Zaprezentuj w naszym informatorze swoją jednostkę ->>>
* szkolnictwo.pl - najpopularniejszy informator edukacyjny - 1,5 mln użytkowników miesięcznie

 

LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE

- klasa sportowa

TECHNIKUM


ZASADNICZA SZKOŁA ZAWODOWA

Nasza szkoła od początku swojego istnienia dążyła do wypracowania optymalnych warunków wielostronnego rozwoju osobowości uczniów, stwarzania warunków dla rozwoju zainteresowań i talentów w rozwoju w różnych dziedzin wiedzy oraz umiejętności. Zespół Szkół Nr 2 w Sanoku jest szkołą średnią techniczną kształcącą młodzież w celu uzyskania przez nią zawodu oraz wiedzy ogólnej. Budynek szkoły wyróżnia się od innych wyjątkową wielkością, powojennym stylem oraz charakterystyczną kolumnadą. Na zapleczu usytuowane są budynki warsztatów szkolnych oraz boiska sportowe.

Szkoła jest atrakcyjną dla uczniów placówką edukacyjną o niepowtarzalnym obliczu. W roku szkolnym 2012/2013 szkoła otrzymała tytuł "Szkoły z klasą 2.0". Dzięki udziałowi szkoły w programie" Leonardo da Vinci" nasi najlepsi uczniowie wyjeżdżają na zagraniczne praktyki zawodowe, w ramach których mają między innymi szansę zdobyć europejskie certyfikaty potwierdzające odbycie praktyki za granicą, jak również potwierdzające znajomość języka obcego.

Nauka w Zespole Szkół Mechanicznych opiera się o ciekawą i nowoczesną bazę dydaktyczną, wzbogacaną w sprzęt komputerowy oraz informatyczne środki audiowizualne. W połączeniu z fachowością naszych nauczycieli szkoła kształci w sposób ciekawy i bezstresowy, a nasi wychowankowie mogą się pochwalić osiągnięciami w różnych dziedzinach życia szkolnego, a więc w technice, nauce czy sporcie. Często odbywają się rozgrywki sportowe wyłaniające coraz nowsze talenty sportowe.

Młodzież organizuje imprezy kulturalne typu dyskoteki i inne formy miłego spędzania czasu. Szczycimy się przede wszystkim swoimi abiturientami, wśród których jest wiele osobistości z naszego regionu. Jednak to od grona pedagogicznego - ludzi życzliwych i sympatycznych, którzy służą pomocą nie tylko w sprawach szkolnych, ale również prywatnych ucznia zależy wysoki poziom edukacji.


Oferta Liceum Ogólnokształcącego - klasa o profilu sportowym

Zainteresowani uczniowie mają możliwość zdobycia wiedzy z zakresu liceum ogólnokształcącego i wszechstronnie rozwijać swoje uzdolnienia sportowe. Jest to jedyna w Sanoku klasa ponadgimnazjalna z 10 godzinami zajęć wychowania fizycznego tygodniowo. Szkoła posiada świetne zaplecze sportowe- kompleks boisk Orlik, dwie sale gimnastyczne, siłownie, w bezpośrednim sąsiedztwie stadion MKS Stal Sanok

Treningi odbywają się codziennie w wymiarze 2 godzin. Zajęcia specjalistyczne prowadzą doświadczeni trenerzy i instruktorzy. Prowadzone są specjalności kierunkowe: piłka nożna chłopców, siatkówka chłopców, siatkówka dziewcząt. Absolwenci tego kierunku mogą podjąć studia na wszystkich wyższych uczelniach typu AWF dodatkowo na kierunkach fizjoterapia, turystyka i rekreacja, oraz raz tam, gdzie wymagana jest sprawność fizyczna)ochrona, Policja).

Dbamy również o komfort i warunki nauki naszych wychowanków, którzy mogą czuć się bezpieczni. Główne osiągnięcia naszych uczniów to udziały w: Turnieju Młodych Mistrzów Techniki, konkursie prac dyplomowych organizowanym przez Politechnikę Poznańską, konkursach organizowanych przez Stowarzyszenie Inżynierów i Techników Sanitarnych w Rzeszowie, konkursie na najlepsze prace dyplomowe, konkursach recytatorskich itp.

Od początku 2012 roku rozpoczęło działalność stowarzyszenie nauczycieli Zespołu Szkół Nr 2 im.Grzegorza z Sanoka. Celem tego stowarzyszenia jest organizowanie i prowadzenie działań na rzecz rozwoju uczniów szkoły nazywanej "mechanikiem".

Wszystkich chętnych zapraszam do wzięcia udziału w szkoleniach certyfikowanych przez firm CISCO. Od roku 2010 prowadzimy Lokalną Akademię CISCO w zakresie IT Essentials (sprzęt i oprogramowanie komputerów PC).

Osoba kończąca szkolenie otrzymuje certyfikat Technika Informatyka, który jest potwierdzeniem umiejętności i zdobycia wiadomości z zakresu sprzęt i oprogramowanie komputerów PC. Certyfikat jest tym cenniejszy, że firmuje go instytucja zajmująca się przede wszystkim sprzętem i sieciami komputerowymi.

Każda zapisana osoba do programu posiada swobodny dostęp do materiałów szkoleniowych oferowanych uczestnikom szkoleń za darmo. W ofercie są wirtualne podręczniki do do poszczególnych modułów, e-booki dotyczące sieci komputerowych, wirtualne programy do składania komputerów i zarządzania sieciami LAN. To w tych programach można zobaczyć co się stanie z protokołami sieciowymi jeśli podczas ich konfigurowania popełnimy błąd, lub jak przesyłane będą pakiety.

INTERNAT

Internat mieści się w budynku Zespołu Szkół Nr 2 w Sanoku i jest placówką koedukacyjną. Może w nim zamieszkać ponad 70 osób, w pokojach 3 i 4 osobowych. Oferujemy wysoki standard i opiekę wykwalifikowanej kadry pedagogicznej oraz kameralne warunki do nauki i spędzania czasu wolnego. Głównym celem działania Internatu jest wspomaganie dydaktycznej i wychowawczej roli Szkoły, uzupełnianie i wzmacnianie oddziaływań wychowawczych domu rodzinnego oraz wyrównywanie szans edukacyjnych młodzieży.

Do dyspozycji mieszkańców są:
  • 2 łazienki z natryskami
  • sala komputerowa z dostępem do internetu
  • sala telewizyjna z telewizją cyfrową
  • pokój cichej nauki
  • aneks kuchenny
  • podręczna biblioteczka

Mieszkańcy mają zapewnione całodzienne wyżywienie (śniadanie, obiad, kolacja) oraz całodobową opiekę pedagogiczną.

Pełna prezentacja szkoły pojawi się po zatwierdzeniu oferty przedstawionej szkole.
Jeżeli szkoła nie otrzymała oferty, prosimy o kontakt:

zmiany@szkolnictwo.pl

Umieść poniższy link na swojej stronie aby wzmocnić promocję tej jednostki oraz jej pozycjonowanie w wyszukiwarkach internetowych:

X

TO JEST ROBOCZA PREZENTACJA JEDNOSTKI!

Zapraszamy jednostkę edukacyjną do współpracy.

Wypełnij formularz >>>
Od 20tu lat najpopularniejszy
i największy
informator branży edukacyjnej

- przedszkola, szkoły, uczelnie
-kolonie, zielone szkoły
- inne jednostki

OKS www.szkolnictwo.pl
e-mail: zmiany@szkolnictwo.pl
- ponad 1,5mln użytkowników/mies.


Zarejestruj się lub zaloguj, aby mieć pełny dostęp do informatora o szkołach.

Nauczycielu! Bezpłatne, interaktywne lekcje i testy oraz prezentacje w PowerPoint`cie --> www.szkolnictwo.pl (w zakładce "Nauka").

Zaloguj się aby mieć dostęp do platformy edukacyjnej
Zachodniopomorskie Pomorskie Warmińsko-Mazurskie Podlaskie Mazowieckie Lubelskie Kujawsko-Pomorskie Wielkopolskie Lubuskie Łódzkie Świętokrzyskie Podkarpackie Małopolskie Śląskie Opolskie Dolnośląskie