Startuj z nami!

www.szkolnictwo.pl

praca, nauka, rozrywka....

mapa polskich szkół
Nauka Nauka
Uczelnie Uczelnie
Mój profil / Znajomi Mój profil/Znajomi
Poczta Poczta/Dokumenty
Przewodnik Przewodnik
Nauka Konkurs
uczelnie

zamów reklamę
zobacz szczegóły
uczelnie
PrezentacjaMapaForumPrezentacja nieoficjalnaZmiana prezentacjiUczniowie
Zespół Szkół Zakładu Doskonalenia Zawodowego

w Rzeszowie

al. Piłsudskiego 2, 35-959 Rzeszów
tel. (17) 862 80-93, fax (17) 862 57-98,
tel. kom. 510 998-031
www:   http://www.zszdz.rzeszow.pl
http://www.zdz.rzeszow.pl
ZSZDZ na Facebooku
e-mail:   szkola@zszdz.rzeszow.pl
ps@zdz.rzeszow.pl
biuro@zdz.rzeszow.pl
Liczba odwiedzin od 01.01.2015: 25199 razy
dzięki wykupionej wizytówce w serwisie szkolnictwo.pl
(wysokie pozycjonowanie płatnej wizytówki =
= duża popularność
Twojej jednostki!)
* szkolnictwo.pl - najpopularniejszy informator edukacyjny - 1,5 mln użytkowników miesięcznie

OFERTA DLA DOROSŁYCH

POLICEALNE STUDIUM


LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE DLA DOROSŁYCH

- na podbudowie szkoły zawodowej,
  podstawoweji gimnazjum


SZKOŁY NIEPUBLICZNE DLA DOROSŁYCH

- wizaż i stylizacja
- fryzjerstwo
 

OFERTA DLA MŁODZIEŻY

TECHNIKUM

- technik informatyk
- technik usług fryzjerskich
- technik mechanik
- technik robót wykończeniowych
  w budownictwie


BRANŻOWA SZKOŁA I STOPNIA


DODATKOWE UPRAWNIENIA I KWALIFIKACJE

- kurs spawania
- kurs prawa jazdy
- obsługa kas fiskalnych
- kierowca - operator wózków
- uprawnienia elektryczne SEP

U nas zdobędziesz atrakcyjny zawód!

Zespół Szkół Zakładu Doskonalenia Zawodowego kieruje swoją ofertę edukacyjną do absolwentów szkół podstawowych. Absolwenci szkół podstawowych mają możliwość podjęcia nauki w Technikum oraz w Branżowej Szkole I Stopnia.

Prowadzone zawody oraz specjalności dają możliwość wyboru odpowiedniego kierunku kształcenia zarówno młodzieży żeńskiej jak i męskiej. Szkoła każdego roku aktualizuje w oparciu o analizę rynku pracy i zapotrzebowanie absolwentów szkół podstawowych na profile i kierunki kształcenia. W placówce uczy się przeciętnie 20 klas. W czasie pozalekcyjnym uczniowie mają możliwość rozwoju swoich zainteresowań w kołach zainteresowań.

   Zajęcia z przedmiotów zawodowych odbywają się w pracowniach:
  • podstaw technologii i konstrukcji mechanicznych
  • podstaw elektrotechniki i elektroniki
  • technologii informatycznych
  • systemów i sieci komputerowych
  • fryzjerskiej i budowlanej

Organ prowadzący szkołę posiada bazę warsztatów szkoleniowo - produkcyjnych. Zajęcia praktyczne uczniowie szkoły odbywają na miejscu w oddziałach warsztatu mechanicznego, elektronicznego, budowlanego i fryzjerskiego.

Potrzebnych w kształceniu informacji i źródeł wiedzy dostarczają biblioteka szkolna i pracownie komputerowe. Sprawność fizyczną uczniowie podnoszą w sali gimnastycznej i siłowni.


Kadra nauczycielska szkoły to nauczyciele z wyższym wykształceniem magisterskim i przygotowaniem pedagogicznym. Z uwagi na zawodowy charakter kształcenia w szkole wielu to inżynierowie po studiach politechnicznych. Jest to kadra bardzo fachowa posiadająca bogate doświadczenie często 20, a nawet 30 letnie. Nie brak też i nauczycieli młodych dobrze wykształconych o świeżych poglądach i nowatorskim podejściu do pracy z młodzieżą.

W okresie nauki w szkole uczniowie mają możliwość skorzystać z bogatej oferty kursowej jak przykładowo kursu na prawo jazdy, kurs spawacza, operatora wózków akumulatorowych, SEP i innych. Po ukończeniu kształcenia w Zespole Szkół istnieje możliwość poszerzenia kwalifikacji lub zdobycia innych zawodów w trybie zaocznym w Studium Policealnym, mieszczącym się również w budynku ZDZ.

W technikum prowadzone jest kształcenie ogólne, w zakresie którego uczniowie przygotowywani są do egzaminu maturalnego oraz kształcenie zawodowe przygotowujące do egzaminu potwierdzającego kwalifikacje zawodowe. Po zdaniu egzaminu maturalnego, absolwent otrzymuje świadectwo maturalne. Zdanie egzaminu potwierdzającego kwalifikacje zawodowe gwarantuje uzyskanie tytułu technika w danym zawodzie.

W Branżowej Szkole I Stopnia prowadzone jest kształcenie ogólne i zawodowe. Cykl kształcenia kończy się egzaminem potwierdzającym kwalifikacje zawodowe, organizowanym po ukończeniu szkoły, oraz egzaminem potwierdzającym poszczególne kwalifikacje w zawodzie. Pozytywne wyniki tych egzaminów umożliwią uzyskanie tytułu zawodowego. W toku kształcenia uczeń nabywa wiadomości i umiejętności niezbędne do zdania egzaminu potwierdzającego kwalifikacje oraz wykonywania zawodu lub prowadzenia własnej działalności. Absolwent ma możliwość kontynuowania nauki w liceum ogólnokształcącym dla dorosłych.

Umieść poniższy link na swojej stronie aby wzmocnić promocję tej jednostki oraz jej pozycjonowanie w wyszukiwarkach internetowych:

Zaloguj się aby mieć dostęp do platformy edukacyjnej
Zachodniopomorskie Pomorskie Warmińsko-Mazurskie Podlaskie Mazowieckie Lubelskie Kujawsko-Pomorskie Wielkopolskie Lubuskie Łódzkie Świętokrzyskie Podkarpackie Małopolskie Śląskie Opolskie Dolnośląskie