Startuj z nami!

www.szkolnictwo.pl

praca, nauka, rozrywka....

mapa polskich szkół
Nauka Nauka
Uczelnie Uczelnie
Mój profil / Znajomi Mój profil/Znajomi
Poczta Poczta/Dokumenty
Przewodnik Przewodnik
Nauka Konkurs
uczelnie

zamów reklamę
zobacz szczegóły
uczelnie
PrezentacjaMapaForumPrezentacja nieoficjalnaZmiana prezentacjiUczniowie
Zespół Szkół przy Szpitalu Wojewódzkim Nr 2

ul. Lwowska 60, 35-301 Rzeszów
tel. (17) 866-42-68
www:   http://www.szkolaszpitalna.rzeszow.ple-mail:   glesmer@wp.pl


Platforma Edukacyjna - gotowe opracowania lekcji oraz testów.
Od 01.01.2015 odwiedzono tę wizytówkę 7031 razy.
Chcesz zwiększyć zainteresowanie Twoją jednostką?
Zaprezentuj w naszym informatorze swoją jednostkę ->>>
* szkolnictwo.pl - najpopularniejszy informator edukacyjny - 1,5 mln użytkowników miesięcznie

 

SZKOŁA PODSTAWOWA

- bezpieczeństwo ucznia
- wszechstronny rozwój ucznia

GIMNAZJUM

- wykwalifikowana kadra pedagogiczna
- wysoki poziom kształcenia

LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE

- wysoki poziom nauczania
- języki obce
- promocja zdrowia

Nasza placówka

Dzieci przychodzące do szpitala po raz pierwszy niekiedy dziwią się, że jest tu szkoła. Niektóre z nich idą z niepokojem na pierwsze lekcje. Ale dzięki ciekawym, atrakcyjnym zajęciom przekonują się, że nauka w szpitalu jest przyjemna, a nauczyciele życzliwi i serdeczni. Miłym akcentem w naszej codziennej pracy są momenty, kiedy uczniowie czekają na nas gotowi do lekcji, a nawet zaglądają do pokoju nauczycielskiego, dopytując się o zajęcia.

Organizacja nauczania różni się od nauki w szkole ogólnodostępnej. Uczniowie uczą się w zespołach klasowych: klasy I-III i IV-VI szkoły podstawowej, klasy I-III gimnazjum oraz klasy I-III liceum ogólnokształcącego tworzą odrębne zespoły.

Nasza szkoła jest nieco inna niż szkoła ogólnodostępna. Wprawdzie realizujemy programy obowiązujące w szkole podstawowej i gimnazjum, ale lekcje odbywają się u nas bez dzwonków, a czas ich trwania zależy od samopoczucia uczniów i wskazań lekarskich. Zajęcia z dziećmi mogącymi chodzić odbywają się w świetlicach oddziałowych i salkach lekcyjnych.

Program antynikotynowy

Zespół Szkół przy Szpitalu Wojewódzkim Nr 2 im. Św. Jadwigi Królowej w Rzeszowie w roku szkolnym 2010/2011 przystąpił do realizacji antynikotynowego programu edukacyjnego „Zagrożenia cywilizacyjne cz. I”.

Uczestniczyli w nim, w miarę możliwości, wszyscy uczniowie naszej szkoły, którzy w tym okresie przebywali w szpitalu oraz ich rodzice i opiekunowie.

Założeniem programu było dostarczenie informacji o nikotynie i zagrożeniach towarzyszących paleniu papierosów, wykształcenie u dzieci świadomej umiejętności radzenia sobie w sytuacjach, w których inne osoby palą przy nich papierosy oraz wzrost kompetencji rodziców w zakresie ochrony dzieci przed ekspozycją na dym tytoniowy.

Ponadto dużo uwagi poświęcono propagowaniu stylu życia wolnego od nałogu palenia oraz ochronie prawa niepalących do życia w środowisku wolnym od dymu tytoniowego.

Pierwszą z form realizacji programu był cykl zajęć wykładowo-warsztatowych w ramach godzin wychowawczych, zajęć pozalekcyjnych oraz zajęć profilaktyczno-wychowawczych z wykorzystaniem filmu edukacyjnego pt. „Palenie tytoniu, a fizjologia człowieka”

Dzięki tym zajęciom dzieci zwiększyły wiedzę dotyczącą szkodliwości i skutków palenia tytoniu, poznały alternatywne wobec uzależnień, sposoby spędzania czasu wolnego.

Zapraszamy!!!

Pełna prezentacja szkoły pojawi się po zatwierdzeniu oferty przedstawionej szkole.
Jeżeli szkoła nie otrzymała oferty, prosimy o kontakt:

zmiany@szkolnictwo.pl

Umieść poniższy link na swojej stronie aby wzmocnić promocję tej jednostki oraz jej pozycjonowanie w wyszukiwarkach internetowych:

X

TO JEST ROBOCZA PREZENTACJA JEDNOSTKI!

Zapraszamy jednostkę edukacyjną do współpracy.

Wypełnij formularz >>>
Od 20tu lat najpopularniejszy
i największy
informator branży edukacyjnej

- przedszkola, szkoły, uczelnie
-kolonie, zielone szkoły
- inne jednostki

OKS www.szkolnictwo.pl
e-mail: zmiany@szkolnictwo.pl
- ponad 1,5mln użytkowników/mies.


Zarejestruj się lub zaloguj, aby mieć pełny dostęp do informatora o szkołach.

Nauczycielu! Bezpłatne, interaktywne lekcje i testy oraz prezentacje w PowerPoint`cie --> www.szkolnictwo.pl (w zakładce "Nauka").

Zaloguj się aby mieć dostęp do platformy edukacyjnej
Zachodniopomorskie Pomorskie Warmińsko-Mazurskie Podlaskie Mazowieckie Lubelskie Kujawsko-Pomorskie Wielkopolskie Lubuskie Łódzkie Świętokrzyskie Podkarpackie Małopolskie Śląskie Opolskie Dolnośląskie