Startuj z nami!

www.szkolnictwo.pl

praca, nauka, rozrywka....

mapa polskich szkół
Nauka Nauka
Uczelnie Uczelnie
Mój profil / Znajomi Mój profil/Znajomi
Poczta Poczta/Dokumenty
Przewodnik Przewodnik
Nauka Konkurs
uczelnie

zamów reklamę
zobacz szczegóły
uczelnie
PrezentacjaMapaForumPrezentacja nieoficjalnaZmiana prezentacjiUczniowie
Akademickie Liceum Ogólnokształcące

ul. Rudnickiego 2, 35-225 Rzeszów
tel. (17) 866-11-43
www:   http://alo.rzeszow.ple-mail:   liceum@alo.rzeszow.pl


Platforma Edukacyjna - gotowe opracowania lekcji oraz testów.
Od 01.01.2015 odwiedzono tę wizytówkę 2736 razy.
Chcesz zwiększyć zainteresowanie Twoją jednostką?
Zaprezentuj w naszym informatorze swoją jednostkę ->>>
* szkolnictwo.pl - najpopularniejszy informator edukacyjny - 1,5 mln użytkowników miesięcznie

 

AKADEMICKIE LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE

- trzy profile kształcenia:
  • technologii internetowych
  • zdrowia i farmacji
  • sztuki i projektowania

Akademickie Liceum Ogólnokształcące to szkoła publiczna kontynuująca tradycje Liceum Ogólnokształcącego WSIiZ w Rzeszowie. Jako że patronat naukowy nad naszym liceum sprawuje Wyższa Szkoła Informatyki i Zarządzania w Rzeszowie, możemy w pełni czerpać z jej zasobów naukowo-dydaktycznych, jak również bardzo bogatego zaplecza technicznego.

Oferujemy trzy profile kształcenia: technologii internetowych, zdrowia i farmacji oraz sztuki i projektowania. Wszystkie profile obejmują szeroką ofertę przedmiotów rozszerzonych oraz specjalistyczne przedmioty dodatkowe. Dla klasy technologii internetowych sa to: informatyka, matematyka oraz fizyką. Dla klasy zdrowie i farmacja do przedmiotów rozszerzonych należą: biologia oraz chemia. W klasie sztuka i projektowanie rozszerzonymi przedmiotami są: język polski, historia, język angielski, a także z język hiszpański lub niemiecki do wyboru. Języki obce w naszej szkole to również mocny filar.

Nauczamy trzech języków: angielskiego oraz niemieckiego lub hiszpańskiego do wyboru. Corocznie nasi uczniowie zdają międzynarodowe egzaminy językowe i uzyskują certyfikaty nawet na najwyższych poziomach.

Starając się jak najbardziej zoptymalizować proces nauczania dostosowując go do indywidualnych potrzeb uczniów, zapewniamy szeroką ofertę zajęć pozalekcyjnych oraz kół naukowych, takich jak: kółko informatyczne, matematyczne, multimedialne, dziennikarskie, artystyczne czy teatralne. Ponadto, prowadzimy stałą współpracę ze szkołami partnerskimi z innych krajów europejskich uczestnicząc w projektach partnerskiej współpracy szkół Socrates Comenius.

W naszej szkole dbamy również o rozwój fizyczny uczniów. Prowadzimy ciekawe i urozmaicone zajęcia z wychowania fizycznego w trakcie których wykorzystujemy bogate zaplecze Centrum Turystyki i Rekreacji WSIiZ w Kielnarowej. Ponadto organizujemy wycieczki, rajdy oraz obozy narciarskie w kraju i za granicą.

Akademickie Liceum Ogólnokształcące to szkoła,w której pomagamy rozwijać zainteresowania i pasje oraz uwalniamy potencjał drzemiący w każdym uczniu. Bo uczeń jest dla nas najważniejszy!

Pełna prezentacja szkoły pojawi się po zatwierdzeniu oferty przedstawionej szkole.
Jeżeli szkoła nie otrzymała oferty, prosimy o kontakt:

zmiany@szkolnictwo.pl

Umieść poniższy link na swojej stronie aby wzmocnić promocję tej jednostki oraz jej pozycjonowanie w wyszukiwarkach internetowych:

X

TO JEST ROBOCZA PREZENTACJA JEDNOSTKI!

Zapraszamy jednostkę edukacyjną do współpracy.

Wypełnij formularz >>>
Od 20tu lat najpopularniejszy
i największy
informator branży edukacyjnej

- przedszkola, szkoły, uczelnie
-kolonie, zielone szkoły
- inne jednostki

OKS www.szkolnictwo.pl
e-mail: zmiany@szkolnictwo.pl
- ponad 1,5mln użytkowników/mies.


Zarejestruj się lub zaloguj, aby mieć pełny dostęp do informatora o szkołach.

Nauczycielu! Bezpłatne, interaktywne lekcje i testy oraz prezentacje w PowerPoint`cie --> www.szkolnictwo.pl (w zakładce "Nauka").

Zaloguj się aby mieć dostęp do platformy edukacyjnej
Zachodniopomorskie Pomorskie Warmińsko-Mazurskie Podlaskie Mazowieckie Lubelskie Kujawsko-Pomorskie Wielkopolskie Lubuskie Łódzkie Świętokrzyskie Podkarpackie Małopolskie Śląskie Opolskie Dolnośląskie